ve muhteşem Nice çevresinde 3 Gün turu

Posted on

Sabah Market başlayın

ve muhteşem Nice çevresinde 3 Gün turu

French Riviera kalbinde konum ama halk ziyaretçileri sayıca üstün nereye Fransız kentinde de konum. Yani Fransız hayatın bir dilim almak ve erken keşfe çıkın Cours Saleya. Herkes akla gelen her türlü taze meyve ve sebze, yağ, etli zeytin ve zeytinyağı, egzotik çiçekler, peynir, ekmek ve şarküteri için alışveriş giriyor canlı, renkli pazar kare. Size bir kahve içebilir ve gitmek dünya izleyebilirsiniz teraslar dışarı kaldırım dökmek kafeler çevrilidir. Pazartesi günü, antik ve bit pazarı 6 pm 7 den sürer.

Cours Saleya eski şehir merkezinde yer almaktadır. Bu tarafından gözardı ediyor Chapelle de la Misericorde Eğer 5 pm 2.30’dan Salı günü orada iseniz o şanlı zengin 17. yüzyıl barok dekorasyon için içine bırakarak değer. Rue du Collet ve biraz kuzeye yürümek Oliviera (8 Bis rue du Collet, 00 33 (0) 4 93 13 06 45) zeytin bütün rekoltelerden yağlar ve Pressings ciddiye alınır. Eğer satın almak ve personelinden iç bilgisini edinmeden önce Tat.

Rossetti ve harika dondurma salonunda bir dondurma, koyun buradan kuzey yürüyün Fenocchio 00 33 (0) 4 93 80 72 52. Gece yarısına 9 am günlük açık ve Zihin sunmaktadır: tel, 2 numaranın zeytinyağı, lavanta ve kekik gibi tatlar çeşitli durgunluk veren.

Biraz daha kuzeyde, sen gel Palais Lascaris asalet nasıl yaşadığını grandly gösterir. Savoy Dükü Jean Paul Lascaris, Alan Marsh tarafından 1665 yılında inşa edilen saray halıları ve freskleri, Büyük merdivenleri ve tarihi müzik aletleri büyük bir koleksiyonu ile görkemli. Palais Lascaris 15 rue Droite, tel .: olan 00 33 (0) 4 93 62 72 40. Bu Pazartesi 10 am-6pm açık çarşamba ve ücretsizdir.

Öğle yemeği

Öğle yemeği için yöresel birini deneyebilirsiniz Nice iyi ucuz restoranlar bu önerilerden birini deneyin. Socca yerine bir krep gibi – pişmiş ve fırında crisped ve karabiber ile görmüş nohut unu ve zeytinyağı, ince bir gözleme. Aksi takdirde bu diğer büyük Güzel uzmanlık deneyin – bir pizza.

Öğleden sonra

Öğle yemeğinden sonra için yol yapmak Parc de la Colline du Chateau Eski Yunanlılar Nikaia kentini kurdu. Adı rağmen orada burada hiçbir şato, ama önce dışarı atılmıştır şehir ve ötesinde denizin muhteşem bir görünümünü elde yapmak. Size Fransız Rivierası en muhteşem parçalardan birinin harika bir bakış verir. Ayrıca size Renoir, Leger, Matisse, Picasso ve Marc Chagall gibi sanatçıların yaşamak için buraya neden bir fikir verir. Sen rue de la Providence veya Montée du Chateau itibaren adımları tırmanabilir. Aksi quai des Etats-Unis doğu ucunda, Tur BELLANDA tarafından asansör almak. Bu 10 Mart am-6pm için 9 Ağustos am-8pm, Nisan ve 9 Eylül am-7pm ve Ekim ayları Haziran çalışır.

Modern sanat ile ilgilenen herkes için, Musée d’Art Moderne et d’Art Contemporain (MAMAC) Promenade des Arts, tel .: 00 (0) 97 13 42 01 4, bir zorunluluktur 33 at. Günümüze dek 1960’ların Fransız ve Amerikan sanatı üzerinde yoğunlaşarak, modern sanat güçlü bir koleksiyona sahiptir. Kenneth Noland Larry Poons Frank Stella, Sol LeWitt yanı sıra Warhol, Lichtenstein ve Christo gibi büyük Pop sanatçıları Claude Viallat Bernard Sayfalar Olivier Mosset ve daha Fransız adlarıyla birlikte görüntülenir. Pazar 10 am-6pm açık salı ve ücretsizdir.

modern sanat şey değilse, büyük feribotlar Korsika ve diğer Akdeniz adaları ve multi-milyon dolarlık çeşitli bob up yatlar için aşağı pırıltılı denizde terk noktasına dolaşmak.

Bir Cuma günü burada bulunuyorsanız, erken akşam sunulan sıradışı tur var. Al tramvay 12 sanat eserlerinin bir açık hava müzesi nedir etrafında bazı gece aydınlandı. Fransızca ve İngilizce rehberli tur Agence Ligne d’Azur, 3 yer Massena’ya bırakır ve Turizm Ofisi önceden rezervasyon gerekir. Maliyet Yetişkin: 8 Euro artı ulaşım bileti için 2 euro; 10 3 Euro küçük çocuklar; altında 4 yıl boyunca ücretsiz ulaşım.

Bizden söylemesi

Eğer bir foodie, o zaman doğru şehre geldiniz. Kanadalı şef ve yazar, en Rosa Jackson ile Aşçılık sınıf rezervasyon düşünün Les Petits farcis . Rosa, sonra sen nasıl nerede ne aramak için, gitmek, seçme, ne satın gösteren Cours Saleya pazarının geziye çıkarır böyle bir uzman peynir dükkanı gibi birkaç dükkan götürür. O zaman ona eski güzel daire satın aldıklarınız yemek yapmayı öğrenmek. Bu büyük bir gün ve Nice gıda kültürüne çok iyi bir tanıtım var. Sonra kendi başınıza geri Cours Saleya gelip bir yerel gibi alışveriş.

Işıldayan Promenade des Anglais’den – Güzel Gün 2

Nice en çekici cadde ve Paris dışında Fransa’da en tanınmış bulvar için memnun paçavra ve kafasına koyun. hemen batısında görkemli Opera ve Jardins Albert 1er, deniz yoluyla aşağı başlatın. Burada Temmuz ayında bütün kasaba devralır ve katılıyor değer yıllık Caz Festivali konserlerine ev sahipliği ama daha da önemlisi hangi Theatre de Verdure bulacaksınız.

Bu Nice’ın en ünlü bulvarı, başlangıcıdır Promenade des Anglais’e İngiltere’nin büyük Milords kuzey iklimini kaçmak için Fransız Rivierası geldiğimde 19. yüzyılda sırasında oluşturulan. Onların örneğini takip ve yerel olarak bilinen olarak ‘Prom’ yürüyeceksiniz. 6-kilometrelik Boulevard diğer Baie des Anges’a bir tarafta palmiye ve büyük kaldırımlar ile kaplı ve kapanır. Koşucular deniz kenarında egzersiz; bazıları sadece oturup başkalarının kayalık kıyısında güneşlenmek ederken okyanusun harika genişlik bakıyorum.

Promenade des Anglais’den mimarisi neşeli ve eğlenceli, kaprisli kiremitli kubbeleri ve kuleleri doludur. Hiç de Palais de la Méditerranée geçmektedir. 13, onun büyük bir Art Deco cephesiyle. Bugün tekrar eski amacına sen, servet kazanmak veya kaybetmek şık bir kumarhane olarak bu.

Hayır biz Villa Huovila ait masal mimarisini kaçırmayın. Belle Epoque tarzını özetliyor 139. Ünlü içine Bırak Otel Negresco’nun bir kahve ya da bir içki için geçen sürece. O öğle vakti ise, keyifli sirk tarzı Brasserie’da yaz fırsatlar yararlanmak. Yaklaşık 18 Euro günün bir tabak veya 22 milyon avro kahve ve lezzetleri ile günün yemeği var. Aksi takdirde, benim bistro önerilerinden istediğini al ya moules-frites 20 Cours Saleya Le Festival de la Moule kolaylaştırır.

Öğleden sonra

Bu büyük sahil tesisinin hikayesine bir bakış için, senin yol yapmak Musée Masséna’ya . 65 rue de France / 35 mesire des Anglais tel adresinde yer almaktadır. 00 33 (0) 93 91 19 10 4 , müze 1930’lu yıllara kadar 19. yüzyıldan Nice geçmişini iyi bir fikir verir. Bir avantaj binası, güzel ve tarihi bahçeleri 1898 kümesinden aristokrat bir villada yer almaktadır. Bu ziyaret ve 10 dan 6 pm, Salı günleri hariç her gün açık ücretsiz.

Prom kuzeyindeki için, bulacaksınız Güzel Sanatlar Müzesi ile (Güzel Sanatlar Müzesi, 33 ave des Baumettes, tel. 00 33 (0) 4 15 28 28. Bu Raoul Dufy yetişmek için yer 92, kimin coşkulu renkler o sürekli boyalı olduğu köpüklü Akdeniz yankı Fransız Fauvist ressam. Müze sabah 10 6 pm, Pazartesi hariç, özgür ve her gün açıktır.

Yine daha kuzeyde büyük Fransız Riviera sitelerinden biridir Rus Ortodoks Katedrali 1912 yılında inşa bulvar Tsaréwitch kapalı St-Nicolas, Bu bir harika, coşkulu bina, altı soğan kubbeler ve altın parlak mavi gökyüzüne karşı duran çaprazlamasıdır . Alexandre II’nin dul oğlu Nice ölmüştü Grandük Nicolas Alexandrovitch anısına katedral inşa etmek toprak ve para teklif etti. Bu, tel .: 00 33 (0) 4 93 96 88 02. Açık günlük 9 am-noon & 2-6pm, Ave Nicolas II var ücretsizdir ve yakın otobüs durağı Tzarewitch (otobüs yok. 17) ‘dir.

İçeriden İpuçları

  • Eğer enerjik hissediyorsanız, yukarı ve balo aşağı ve başka yerlerde wiz için bisiklet kiralayabilirsiniz. Vélo Bleu şehir etrafında 120 konumlarda 1200 self-servis bisikletler vardır. Seçim için bisiklet yolu 34 km, vardır; ücretleri değişebilir ama günde 1 euro başlar. Tel .: Daha 00 33 (0) 4 93 72 06 06; ve web sitesi .
  • 24 veya 48 Hop-on-Hop-off otobüs turu için bilet alın ve tüm müzeler almak için kullanabilirsiniz. Biletler £ 17 dan kişi başı maliyet.

Roma kalıntılarına, Matisse ve Marc Chagall – Nice Gün 3

Eski şehirde ya da ‘Prom’ boyunca kalabalıklar Kaçış ve üst kabuk Güzel hayatta bir dilim bakın. Cimiez zengin hep yaşamış nerede şehrin kuzeye etmektir. O muhteşem belle époque Villa dolu ve baştan önemliydi güzel, sakin banliyö bu. Roma İmparatorluğu günlerinde, Cimiez Alpes-Maritimae ili başkentiydi.

Dışında yapraklı sokaklarda yürüyüş ve coşkulu mimarisini görmenin sırf zevk, otobüs almaya özendirmek için çok daha fazla var durağında Arenler / Musée Matisse hiçbir 15, 17 veya 22.

En çok uzak geçmişe ile başlayın Gallo-Roman sitede . Arena gladyatör ve araba yarışları izlemeye geldi sadece 4000 seyirci kapasiteli, Roma standartlarına göre oldukça mütevazı idi. Onların sıcak ve soğuk banyoları ile termal spa kalıntıları etrafında dolaşmak. İçine Bırak Musée Archeologique 160 ave des Arenes, tel de, Arkeoloji Müzesi 00 33 (0) 4 81 59 57 93, Nice 2000 yıl önce yaşamın bir fikir edinmek için. Müze 6 pm salı 10 am hariç her gün açıktır ve ücretsizdir.

Doğuda, eski Fransisken manastırı sıcak bir yaz gününde gölgelerine sahip güzel bahçeleri vardır. Eğer ortasından Ağustos orta Temmuz geldiyseniz, revakların açık hava klasik müzik konserleri göz atın. Matisse ve Raoul Dufy hem gömülü mezarlık kaçırmayın. Manastır kilise 6 pm açık Pazartesi-Cumartesi 09:00 ve bahçeler ikindi 8 am arası açıktır. Hem ücretsizdir.

Öğle yemeği

Evler 17. yüzyıl konağı ziyaret etmeden önce keyifli Côté Sud restoranda öğle yemeği Musée Matisse dolu 4 93 81 08 08. Bu bir gerçek bir ev 164 ave des Arènes de Cimiez, tel .: 00 33 (0) de, kişisel eşyalar ve böylece ışık ve Cote d’Azur renklerini sevilen sanatçının resimlerinde bazılarıdır. Matissee sonra itibaren 1916 Nice onun kışlar geçirdiği yer Charles-Felix bir daire kiraladı. O 85 yaşında Kasım 1954’te Cimiez’deki öldü.

Hayır otobüsle. 15 veya 22 Boulevard Cimiez’deki aşağı Musée ulusal Marc Chagall (durdur Musée Chagall olduğunu). Oldukça aksi bina özel olarak yaptırılan ve Akdeniz bitkileri dolu bir bahçede 1972. Set Marc Chagall kendisi tarafından açıldı, bu villada Paradiso müziğin eski konservatuvar tersi bir gösteri daimi koleksiyona yanı sıra düzenli geçici sergiler vardır. Müze ave du Docteur-Ménard tel üzerindedir. 00 33 (0) 4 93 53 87 20 ve 6 Salı 10 am dışında açıktır. Yetişkin giriş 8 Euro.

Akşam eğlencesi

Vieux Nice akşam eğlence için en iyi yerdir. 8’e kadar bir happy hour 6 sunan birçok barlar büyük bir seçim var. Şık eşcinsel çubuğu için, deneyin Selüloz kurgu Salon tel .: 00 33 (0) 4 93 55 2535. yer du Pin 7 rue Emmanuel Philibert de Snug 22 rue Droite, tel .: 00 33 (0) 93 80 43 22 4, aynı zamanda yiyeceklerin servis iyi oldukça küçük bir İrlanda barı ve bar vardır.

Nice iki büyük casinolar vardır. Kumarhane Ruhl 1 gezinti des İngilizce, tel .: 00 (0) 4 97 03 12 22. 33 olan Palais de la Méditerranée’deki 15 şeridi des İngilizce, tel .: 00 33 (0) 4 92 14 68 21 yer almaktadır. Her ikisi de ciddi ve yüksek silindirler hitap etmektedir.

Nice Kısa Gezileri

Antibes Fransa’nın en büyüleyici küçük şehirlerinden biridir. deniz altındaki kayalar pound olarak Ortaçağ surları sahil şeridini sarılmak. Eski şehir bistrolar, barlar ve butikler dolu küçük sokakların büyüleyici labirent vardır. Kalbi taze meyve ve sebze pazarı ile günlük doldurur eski dökme demir pazar yeridir. Yakın Picasso Müzesi sanatçı Antibes bulunduğu süre boyunca yaşamış küçük bir şato içinde yer alır. Bazı büyük sanat artı Picasso tasarlanmış ve yakındaki Vallauris ustalar tarafından yapmıştı seramik evler. Sonra denizden akıncılar karşı bir savunma olarak Vauban’ın tarafından inşa görkemli Fort Carre, var. O hatta bir piyango kazanmak satın alacak yatların tür ile dolu Akdeniz’de en iyi marina bakmaktadır. Ekle Juan-les-Pins yuvarlanacak ve bu gerçekten çok çekici bir yer yapar sürer çam dolu Cap d’Antibes söyledi.