Skip to main content

ve – Tayland Festivaller

Tayland Seyahatini Etkileyebilir 7 Çılgın Festivalleri

ve - Tayland Festivaller
Tayland’da festivaller gusto ile ünlü olan ve zamanlama bağlı olarak yapabilir veya gezi kırabilir. Hiçbir şey sadece, büyük bir olay eksik bu konuda işitme ve yerine festivali keyfini almak daha kalabalık ile uğraşan daha kötüdür.

teknik olarak iki ayrı tatil rağmen, Loi Krathong ve Yi Peng tipik ateş ve ışık bir görsel muhteşem festivalin birleştirilir.

Alev çalışan Çinli fenerler Binlerce havaya salınan ve gece gökyüzünde olarak yeni yıldızlar görünür. Bu arada, yanan mumlarla minik tekneler binlerce sürekli havai fişek patlaması yükü olarak Chiang Mai nehir üzerinde serbest bırakılır. Nehir ve tam anlamıyla ateşe gökyüzünde hem ile, görsel efekt çarpıcı!

Fenerler şehir boyunca asılı olan, özel törenler tapınaklar gerçekleşecek ve Chiang Mai sokaklarında büyük bir alayı geçit; Loi Krathong Tayland’da en zevk festivallerinden biridir.

 • Ne zaman: Loi Krathong Kasım ayında gerçekleşir. Festival ay takvimine bağlı olduğu için Tarihler değiştirin.
 • : Nerede bir Lanna tatili olan Loi Krathong ve Yi Peng iyi Chiang Mai, Chiang Rai veya böyle Mae Cho olarak dışarıda Chiang Mai küçük köylerde ya Kuzey Tayland’da yaşanır.

Songkran, Tay yeni yıl ve su festivali, iyi huylu eğlenceli arkadaşlar ve yabancılara kova su atarak kutlanmaktadır. Birçok Eğlenenlerin büyük tazyikli su satın almak ve ıslak, yabani, dans kargaşa içinde sokaklarda bir mücadele.

Chiang Mai sokaklarında dans ve su atma birkaç gün süreyle kapatıldı; Su eski şehir etrafında hendek tarafından sağlanmaktadır. Muhtemelen otel ayrıldıktan birkaç dakika içinde sırılsıklam, bu nedenle su geçirmez eşyalarınızı ve bir kova ile kol olacak; kimse kuru kalmasına izin verilir!

 • Ne zaman: 15. bölgeye 13 Nisan
 • Nerede: Songkran Tayland boyunca bir ölçüde kutlanır Ancak merkez üssü Chiang Mai olduğunu.

Tayland’da en garip festivallerinden biri, Phuket Vejetaryen Festivali tofu ince noktalarını tartışırken hakkında bir dakika sanmıyorum. Katılımcılar isteyerek, hançer veya şiş ile yüzlerini delip Kömürlerin üzerine yürümek ve bıçak yatak üzerinde yalan.

Patlangaçlar, ilahi ve gönüllüler kendini yaralama eylemleri gerçekleştirmek olarak sokaklarda dans eden bir kalabalık kaos ekleyin. Şaşırtıcı, adanmışlar bunu biraz ağrı hissediyorum ve hatta yaralar festivalin sonra çabuk iyileşir iddia ediyorlar.

 • Ne zaman: Eylül ve Ekim ayları arasında; tarihleri Çin ay takvimine bağlı olarak değişmeyen.
 • Nerede: Phuket, Tayland adası. Bazı kutlamaları Bangkok’ta gerçekleşecek.

Kesinlikle büyük bir Çin Yeni Yıl kutlama zevk Çin’e gitmek gerekmez. 1 Ocak, Songkran sırasında Tay yeni yıl ve Çin Yeni Yılı: her yerinden sakinleri ve etkileri ile, Tayland üç farklı tatil ile yeni yılda getirmek için alır.

Çin Yeni Yılı havai fişek, geçit, aslan dansları ve özel gıdalar ile, Chinatown, Bangkok büyük vurur.

 • Ne zaman: Tarihler yılda değişebilir ama Çin Yeni Yılı genellikle Ocak veya Şubat ayında düşer.
 • Nerede: Çin Yeni Yılı Tayland genelinde kutlanan, ancak merkez üssü Bangkok’un Chinatown mesafesindedir.

arkadaşlar arasında küçük bir parti dünyada muhtemelen büyük plaj partisi dönüştü olarak sözde yıl önce başladığı Ne. Birçok 30.000 olarak insan ya da daha fazla, dans Ateşle oynamak ve dolunay altında hazcı fanteziler yaşamak için her ay Tay adalarda bir sahilde inerler. kargaşa iman görülmesi gerekmektedir.

deli partiler Güneydoğu Asya aracılığıyla Muz Gözleme Trail boyunca hareket sırt çantalı gezginler için bir geçiş ritüeli haline gelmiştir. Dolunay Partileri Haad Rin bile herkesi uygun olmadığını bu kadar popüler büyüdü; Birçok düğüne kum uyku ya da yakın adalarda muaftır. Şimdi alan ayın neredeyse her aşamasında kutlayan taraflarla meşgul kalır.

 • Ne zaman: Dolunay, yılın her ayın gecede. Parti tarihi ayarlanır böylece birçok Budist tatil, dolunay ile örtüşmektedir. Full Moon Party tarihleri Bkz .
 • Nerede: Koh Phangan adasında Haad Rin Tayland Körfezinde.

Kral Bhumibol Adulyadej kral Tayland’da sevilirdi 2016 yılında ölümünden önce dünyanın en uzun hükümdarlık hükümdar vardı; ölümü Tayland’da bir yıl süren ulusal yas başladı.

Babalar Günü, bu esnada, Kralın Doğum Günü kutlama 28 Temmuz taşındı gibi onun doğum günü kalmıştır.

 • Ne zaman: 5 Aralık
 • Nerede: Bangkok

Kral Maha Vajiralongkorn Tayland yeni kralı olarak babasının yerine. Onun doğum günü vatansever bir olay havai fişek, iyi işler eylemleri eşliğinde yürüyüşler her yıl kutlanan edilmelidir.

 • Ne zaman: 28 Temmuz
 • Nerede: Tayland boyunca ancak büyük kutlama Bangkok mesafesindedir

8. Kraliçe’nin Doğum Günü

Tayland Kraliçesi, Sirikit Kitiyakara, tıpkı Tay insanlar tarafından sevilir. O bir hükümdar için dünyanın en uzun hizmet veren eşidir. Özel şenlikleri onun doğum her yıl işaretleyin.

 • Ne zaman:  12 Ağustos
 • Nerede:  Bangkok ve Chiang Mai

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *