Skip to main content

Veci sa vyhnúť v Bangkoku

10 Nováčik chýb sa vyvarovať, kým v Bangkoku

10 Nováčik chýb sa vyvarovať, kým v Bangkoku

Existuje niekoľko vecí, aby sa zabránilo v Bangkoku ten výlet do first-time cestujúci v rýchlo sa rozvíjajúcom hlavnom meste Thajska. Rovnako ako u iných veľkých miest, je tu zaučenie, než nájde pohodlnú drážku. Mesto anjelov má spôsob, ako oškubávání nováčikovia s wai a zdvorilým úsmevom.

Našťastie aj cez povestí búrlivý, Bangkok je pomerne bezpečná v porovnaní s inými mestami rovnakej veľkosti. Väčšina z týchto možných úskalia v Bangkoku bude stáť len čas i peniaze. Pripravuje pred príchodom vám pomôže vyhnúť sa niektorým z najznámejších nováčik cestovateľ chýb v Bangkoku.

1. nevyužíva BTS Skytrain

Systém BTS Skytrain Bangkok je vynikajúci, ale mnohí cestujúci váhajú využiť. Našťastie je zvýšená železnice je prvý časovač priateľské a ľahko tak zistiť. Vy asi nebudete ani musieť meniť linky.

Mapy sú vyslaní, a cestovných lístkov stroje sú ľahko zrozumiteľné; dorazy sú jasne oznámil vo vlakoch, hoci prízvuk môže prekvapiť. Pokrytie je obmedzené len na niektoré časti Bangkoku, ale Sukhumvit je jedným z nich. BTS Skytrain nebude dostanete do oblasti Khao San Road, ale je to užitočné najmä pre presun medzi obľúbené nákupných centier.

Používanie nákladov na BTS Skytrain len pár mincí pohybovať. Nielen, že je lacnejšie ako pozemnej dopravy, budete mať dobrý pocit nie je uviazol v večne gridlocked prevádzku na nasledujúce triedy.

2. Dostať sa do dopravy bez vyjednávania

Pravidlo číslo jedna podzemné cesty platí pre všetky destinácie, a to nielen Bangkok: vždy jednať o cestovné, alebo poznať cenu, než sa dostane dovnútra.

Akonáhle ste v tuk-tuk alebo taxi a na cestách, vodič môže požiadať akúkoľvek cenu sami chcú. Vaše možnosti sú pay alebo spustiť senzácia role z idúceho vozidla.

Taxis v Bangkoku majú zvyčajne m; tvrdí, tak priamo na znamenie. Ale vodiči by oveľa radšej predstierať, že prístroj je rozbité a požadovať väčšie cestovné. Jazdci strážia turistickej oblasti pri naivných cestujúci budú vzpierať – alebo úplne odmietnuť – používať metrov s tvrdením, že “doprava” alebo “špička” je ten dôvod.

Vyhnúť podpore nepoctivé taxikári. Namiesto toho, krupobitie vlastné taxi, trvajú na tom, cez okno, aby vodič používať meter, potom sa dostať dovnútra. Buďte trpezliví: môže byť nutné zastaviť niekoľko taxi alebo pešo za rohom od turistickej pásu, ale budete nakoniec dostal poctivú jazdu.

3. Súhlas s Nech vaša Tuk-Tuk Driver Zastaviť

Pri jazde tuk-tuk v Bangkoku chaotickej dopravy je neoddeliteľnou súčasťou zažíva mesto anjelov. Musíš ochutnať vzduch, a nie je lepší spôsob, ako ochutnať znečistenia bangkokskej než sedieť za šialeným vodičom tuk-tuk.

Rozprašovanie zvuky a divoká jazda sú súčasťou zábavy. Ale jeden z najstarších podvody v účtovníctve je určený pre váš vodič vás požiadať, aby ste niekde zastaviť. Výmenou za rýchle zastávok v niekoľkých obchodoch, pravdepodobne so žiadnym tlakom ku kúpe, dostanete veľmi zľavnenú jazdu.

Obchody rozhodne nebude miesta, ktorými chcete sponzorovať; Ceny sú nafúknuté platiť za provízie jazdcov. Nestrácajte čas bojovať off predavači: jednať o skutočnú tuk-tuk jazdy, a aby bolo jasné, že nechceme žiadne zastávky. Ak chcete nájsť poctivé vodiča tuk-tuk, krúpy jeden sami. Nepoužívajte tuk-tukšo zaparkovaných v blízkosti turistických miest.

Pre turistov, tuk-tukšo zvyčajne nie sú o moc lacnejšie ako odmerané taxíkom. Urob to pre skúsenosť, ale použiť taxi, keď dávate prednosť klimatizácia, bezpečnosť a komfort.

4. Nákup Lacné Bucket Drinks

Backpackers v Ázii milujú svoje vedro nápoje, a na povrchu tieto farebné piesok vedierka sa zdá ako dobré riešenie. Za okolo nás $ 5 dostanete značný vedro ľadu, alkoholu a mixéra.

Hoci pôvodný “Thai vedro” je Sangsom (miestny rum), výkonný Thai Redbull – Redbull vznikol v Thajsku – a koks, teraz vaša predstavivosť je limit pre spriadajú nadrozmerné koktaily. Ale je tu jeden háčik.

Väčšina z vedra na predaj v baroch pozdĺž Khao San Road ponúkajú veľmi málo muziky za babku. Získate dostatok lepkavé sladké mixéry poslať cukru v krvi plachtenie, ale len veľmi málo alkoholu. Najlepší scenár, oni sú vyrobené s veľmi lacné liehoviny, ktoré boli odliate do rôznych fliaš.

Dočkať, až teraz tieto lopaty do krásne ostrovy, kde vznikli.

5. fajčenia na nesprávnych miestach

Ak fajčíte, mali by ste vedieť o dlhotrvajúce policajnej podvod v Bangkoku. Zo všetkých vecí, aby sa zabránilo robiť v Bangkoku, nefajčiť na zlých miestach!

Vždy sa pozrite na schválenom fajčiarov; popolník prítomný, je dobrým ukazovateľom, ale nie vždy. Len preto, že miestni obyvatelia a taxikári sú fajčenie – a klesá ich cigarety na chodníku – neznamená, že nebudete dostať pokutu za to isté.

Polícia často nastaviť príspevky na pedways nad Sukhumvit poprsie turistov na zahodenie cigarety. Jedná sa predovšetkým sledovať oblasti Sukhumvit a Khao San Road.

Zásobníky a popolníky boli zámerne odstránená, aby uľahčila pokút -, ktoré idú priamo do vreciek.

6. neberie dosť peňazí z bankomatov

Poplatky za transakcie vykonané na bankomatoch v Thajsku udržať stúpa každý rok.

Všetky bankomaty Teraz poplatok US $ 6-7 za transakciu okrem akýchkoľvek devízové ​​poplatky svojich bankových poplatkov.

Hoci Thajsko je stále trochu lacné destinácie, hotovosť tendenciu ísť rýchlo. Uzavrieť čo najviac peňazí, ako je to možné, aby sa vyhol plateniu za viac transakcií. Príplatky ATM v Thajsku sčítať rýchlo.

Aj s prehnané ceny, stroje sa stále potýka s kartou sklzom zariadenie, ktoré môže ukradnúť vaše osobné dáta. Skúste použiť bankomaty vnútri bankových pobočiek alebo aspoň v dobre osvetlených miestach, kde zlodeji nemohli ľahko prístup k stroju.

7. Jesť v hoteli

Bangkok má neuveriteľnú potravín scény – ale je to určite pred dverami vášho hotela. Delicious thajskej rezance nie sú jedinou možnosťou: nájdete medzinárodnú kuchyňu zo všetkých strán – dokonca aj autentické suši zážitky.

Príliš mnoho cestovateľov robia tú chybu, jesť v hoteli, a to buď z dôvodu známosti či pohodlie. Nestrácajte jediný jedlo v Bangkoku!

Nájdete mnoho ďalších zaujímavých obete za oveľa lepšie ceny na uliciach. Nerobia tú chybu, že platiť za predražené, neautentickým potravín, ak nemáte inú možnosť.

8. Nie je Zjednávanie za lepšiu cenu

Rovnako ako u iných miest v juhovýchodnej Ázii, Thajsko má kultúru vyjednávania. Môžete požiadať o zľavu na celkom dobre, ale všetko jedlo a vodu. Dokonca aj vaše ubytovanie môže ponúknuť lepšiu cenu, ak ste práve opýtať.

Ceny sú označené ako “pevná” vo vlastných nákupných centrách môžu často byť dohodnuté. Budete mať lepšiu šancu na zľavu, ak si kúpite mnoho vašich suvenírov z rovnakého miesta. Ak chcete získať dobrú cenu, budete musieť tvrdo vyjednávať v miestach, ako je napríklad víkendový trh Chatuchak.

Nie je vyjednávanie cien, pretože mnohí turisti robiť, vlastne riadia miestne infláciu a kultúrne mutáciu. Užite si miestne trhy, potom viete, ako vyjednávať o zľavu na správnu cestu: s úsmevom.

9. Opustenie cennosti batožiny na nočný autobus

Nočné autobusy z Bangkoku do thajských ostrovov na juhu, spolu s autobusmi z Bangkoku do Chiang Mai, ktoré boli trápili drobné krádeže po celé desaťročia.

Autobusové ošetrovatelia zaliezť do batožinového priestoru, pretože autobus sa pohybuje a pomôcť sami, aby malé predmety zo batožinu. Cestovatelia si nevšimol, čo chýba druhý deň ráno ešte dlho potom, čo autobus opustil.

Udržať čokoľvek hodnotné so sebou na svoje miesto, a zbaľ si kufre uloženými spôsobom. Veci, ako žiletky, baterky, nabíjačky USB, a dokonca aj ochranu proti slnečnému žiareniu sú lákavé ciele často ponechané v priklopená batožinu.

Tip: Aj keď by ste mali krádeže na turistické polícii, neočakávame žiadnu legitímne pomoc vôbec. Desaťročia tlaku na autobusových spoločností prinieslo len “nie sme zodpovední” znamenie.

10. Nie je Užívanie rieky taxi

Jedna z najväčších chýb, cestujúci robia v Bangkoku nie je s využitím rieky Chao Phraya na získanie okolo.

Hoci taxi lode, ktoré ply širokú rieku sú trochu zložitejšie, než sa orientovať Skytrain, že dostať sa do ďalších fascinujúce častí mesta – vrátane čínskej štvrti.

Nedovoľte, aby hluk a chaos vás (ošetrovatelia vyhodiť píšťalky, a cestujúci majú veľmi krátky čas skočiť na nástupištia) zastrašiť; riečne taxi sú veľmi úsporné pre získanie okolo. Plus, budete si užívať zaujímavú scenériu pozdĺž cesty!

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *