Verejná doprava v Paríži: Zvládnutie metro, autobusy a RER System

Posted on

Verejná doprava v Paríži: Zvládnutie metro, autobusy a RER System

Jeden z najlepších na svete (a najviac rozčuľujúce) systémov verejnej dopravy

Paris sa môže pochváliť jedným z najväčších svetových najbezpečnejších a najúčinnejších systémov verejnej dopravy. Vlaky zvyčajne dorazí včas; Autobusy sú dobre vybavené a čisté, a dochádzajúci express ( “RER”) trénuje služby mestským najdôležitejšie zastávky v rekordne krátkom čase. Čo nie je na lásku?

Po prvé, Tienisté

No, pre tých z vás, ktorí už mali tú česť jazdiť Parížske metro alebo brať autobus do mesta svetla, viete, že je tu veľa potenciálne rozzúriť a znervózňovať cestovateľov. Po prvé, Parížania vyhýbať autám toľko, že vlaky a autobusy, sú častejšie ako nie overcrowded– a Paríž je špičkovou turistickou destináciou na svete nepomôže záležitosti.

Po druhé, väčšina liniek Paríž metra postrádajú vzduch conditioning– pozitívne z ekologického hľadiska, ale pozor na tie letné steambaths (a nabručený cestujúci). Na remcat len ​​o niečo dlhšie, Paríž verejná doprava je tiež notoricky chýba ak o prístupnosť pre zdravotne postihnutých návštevníkov. Gymrats bude radovať z nekonečných chodieb a schodísk, že had cez parížske podzemí, ale po dni strávenom prehliadkou mesta, nedostatok výťahov a eskalátorov v niektorých staniciach môže byť naozaj tvrdým orieškom.

Teraz upsides:

Dobrou správou? Vláda mesta Paris trvá verejnou dopravou veľmi vážne, a každý rok veľký kus rozpočtu je vyhradená pre zlepšenie prevádzky a cestujúcich podmienky v Paríži vlaky, autobusy a električky. V nasledujúcich rokoch možno očakávať, že Paríž verejná doprava, aby sa stala efektívnejšie, dostupné a pohodlné. Veľa nových staníc sú tiež pridané, takže je ľahšie ako inokedy sa dostať okolo.

Ak ste trochu obavy z metra, neboj sa táto príručka vám poskytne všetky tipy a triky, ktoré potrebujete, aby pomohol použiť v Paríži mestskú hromadnú dopravu s ľahkosťou. Preklikať viac.

Tipy pre jazdu na metro, autobusy a električkové s ľahkosťou

Systém metra Paris je pomerne ľahké sa dostať na kĺb, ak prichádzajú vyzbrojení správne informácie. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu orientovať Paris verejnej dopravy, ako je miestna (a vyhnúť sa zbytočnému sklamaniu a klaustrofóbiu).

 • Získať slušný mapu metra . Tie sú k dispozícii zadarmo z akéhokoľvek metra informačného stánku, a možno stiahnuť on-line . Nemá zmysel pobehuje okolo podzemí sa snaží nájsť cestu. Mapa bude stačiť.
 • Neradi niesť mapy okolo? Niektoré veľké bezplatné aplikácie sú teraz k dispozícii pre váš smartphone, iPhone alebo tabletu. Použil som celý rad z nich a všetci pracujú dobre, ale predovšetkým odporúčam vlastnú aplikáciu RATP dopravného podniku, k stiahnutiu na chytré telefóny Play. Ak máte takéto zariadenie, odporúčam dostať vyzbrojený dobrou app pred vašej cesty.
 • Vyhnúť sa jazde metrom alebo RER (expresné vlaky) v špičke (8: 00-10: 00 hod, 5: 00-8: 00). Počas týchto časov, sa rozhodnú ísť pešo alebo ísť autobusom. Jedno slovo varovanie, aj keď: niektoré autobusové linky sú tiež zaplavená v týchto hodinách.
 • Metra linky 1, 2, 4, 11, 12, a 13 sú všeobecne najviac preplnených linky , a to najmä v špičke. Autobusové linky 38, 28, 68 a 62 patrí k tým cramped– ale tiež opraviť mnohé z väčšiny centrálnych oblastiach mesta.
 • Metra linky 6 a 2 run nadzemné veľa z cesty, niekedy ponúkajú krásny výhľad na mesto . Linka 6 ponúka nádherný výhľad na Eiffelovu vežu v blízkosti stanice Bir-Hakeim. Z riadku 2, menej nápadné pohľad na Sacre Coeur môže byť videný.
 • Naučiť sa jazdiť na RER, keď to dáva zmysel . Mnoho návštevníkov do Paríža nikdy pustiť, aby parížskych päť vyššou rýchlosťou prímestské vlaky RER linky A, B, C, D a E, ktoré môžu dostať do cieľa oveľa rýchlejšie, pretože sa zastaví na oveľa menej zastávok ako metrom. Primárne rozbočovač pre odchádzajúce a prichádzajúce RER vlakov je stanica Châtelet-Les Halles. Medzi ďalšie významné uzly patrí Gare du Nord, St. Michel / Notre Dame a Gare de Lyon.The RER, ktorá je riadená iným (verejné) spoločnosti ako metro v Paríži, môže byť trochu zložitejšie na prvý, ale čas získal je všeobecne stojí za to. To trvá zhruba 20 minút, aby sa z Denfert-Rochereau v južnej Paríži, Gare du Nord na severe. Rovnaká cesta metrom často pridať aspoň desať minút.
 • Zvážiť nákup Paris Visite Pass.  Ako som už podrobne v mojej kompletný sprievodca prihrávky, môže to byť za váš čas kúpiť tento špeciálny lístok, ktorý vám umožní slobodne jazdiť na metro, RER a autobusov a tiež umožňuje vstup do mnohých atrakcií v Paríži. Ak máte v pláne zasiahnuť niekoľko významných múzeí a pamiatok na vašej ceste, je to stojí za zváženie.

Kde kúpiť Paríž metro, RER, autobus alebo električka vstupenky?

Lístky a preukazy je možné zakúpiť v každom metri, RER alebo električkové stanice, a pri nástupe autobusy. Sú k dispozícii aj v Paris turistických informačných centrách v okolí mesta a môže byť niekedy nájsť na stánkoch alebo tabacs (tabakové predajcov).

Niečo mať na pamäti: pri nákupe cestovného lístka z automatického distribútora v stanici metra alebo RER, tak debetné karty a mince sú prijímané v niektorých stations– ak máte len účty budete musieť zakúpiť vstupenky od dodávateľa na “Vente “(Sales) denne. Rovnako tak pri nástupe Paríž autobusy, budete potrebovať presné zmeny. Uvedomte si, že vaša vstupenka metro obvykle neumožňuje prevody do autobusu; budete musieť zaplatiť za prevod tým, že žiada vodičov autobusu. Povie vodič svoj cieľ, keď na palubu, aby on alebo ona môže účtovať správnu stravu. Ak máte v úmysle použiť autobus často, kúpiť “karnet” (paketu) v predstihu od stanice metra.

Tiež by ste mali byť vedomí toho, že u metra stanica s kabínami označené ako “informácie”, vstupenky sú predávané výhradne prostredníctvom samoobslužných strojov; zamestnancovi za oknom sú tam len odpovedať na otázky a poskytnúť informácie o plánoch, trasy, atď Automated Ticket automaty sú kritizovaný úplne nahradiť tradičné systém v priebehu niekoľkých najbližších rokov. Užitočný tip: môžete zmeniť jazyk rozhrania z predajných automatov cestovných lístkov samoobslužné do angličtiny. To by malo umožniť, aby si lístok / s budete potrebovať, a to napriek povesti strojov za to, že o niečo menej ako užívateľsky príjemný.

Metro Paris vstupenky a Preukazy – Aké by ste mali kúpiť?

V závislosti na dĺžke pobytu, koľko budete používať verejnú dopravu, a to, či máte v pláne na jednodňové výlety do miest, ako sú zámok vo Versailles alebo Disneyland Paris, budete musieť vybrať medzi jednotlivé cestovné lístky metra alebo jedného z niekoľkých priechodov , Nižšie je vyčerpaný z vašich možností.

Dôležité: Nikdy kúpiť lístky od predajcov na ulici, alebo vznášajúce sa okolo vchodu do stanice; Tieto vstupenky môžu byť sfalšované a ti môže stať neskôr pokuty a / alebo predĺženie a vynaložené peniaze.

Štandardné “+ T” Vstupenky Metro

Vhodné pre: One metro, RER, autobusu alebo električkové jazdy v Paríži (zóny 1-2 jediný), vrátane prevodov. Môžete preniesť z metra do RER, ale musíte použiť druhý lístok pre prenos medzi metra / RER a autobusy alebo električky. V RER, musíte si lístok do výstupnej stanice. Vždy majte svoj lístok v ruke.

Všimnite si, že špeciálne vstupenky sú potrebné pre autobusy a vlaky idúce do az parížskych letísk.
Pozri Paris letisko pozemnú dopravu pre viac informácií.

Kúpa ak:  Vy zostanete na krátku dobu a bude používať verejnú dopravu striedmo. Nemáte v pláne vziať výlety.

Bežných cenách Štandardné Metro vstupeniek (môže kedykoľvek zmeniť):

 • 1 vstupenka: € 1,90
 • 10 vstupeniek (plná cena): € 14,70
 • 10 vstupeniek (znížená cena pre deti do 10 rokov veku): € 7,45

Parížsky Visite priesmyk

 • Vhodné pre: neobmedzené cestovanie v Paríži (Metro, RER, autobus, električka a regionálnych vlakov SNCF) a väčší parížskej oblasti, pre 1-5 dni. Tiež poskytuje špeciálnu ponuku vo vybraných múzeí, atrakcií a reštaurácií. Zvoľte, ak: Ak chcete cestovať značne okolo parížskeho regiónu. Vyberte zónu 1-5 kartu vidieť Versailles alebo Disneyland Paris a 1-8 pre väčšie pokrytie.

Denné a týždenné Preukazy:

Vhodné pre:  Neobmedzené cestovaní v Paríži a jej okolí, mínus ozdôbky

 • Raz priechod ( “Mobilis”): € 7,50 do € 17,80 v závislosti na počte zón budete musieť cestovať cez
 • Týždenný nahrávka: Približne € 20- € 45 eur, v závislosti od počtu zón
 • Vhodné pre: Podobne ako pri priesmyku Paris Visite, mínus špeciálnych ponúk.

Získanie Oriented s Metro: linky, trasy, a doba

Metro Lines vysvetlil

V Parížske metro má celkom 16 liniek identifikovateľných podľa čísla, farby a end-of-line mien.

Napríklad riadok 4 je purpurová , v súčasnej dobe má 27 staníc, a je nazývaný “Porte de Clignancourt / Mairie de Montrouge”, pretože to beží od stanice Mairie de Montrouge južne od mesta na Porte de Clignancourt na severe.

V súlade s tým, vždy by ste mali najprv zistiť, ktorým smerom musíte ísť vzhľadom k koncových bodov trate. Ak ste na Châtelet a potrebujú sa dostať do Odeon, mali by ste sa pozrieť na mapu a uvidíte, že Odeon sa nachádza južne od Chatelet, k Porte d’Orléans.

To je dôležité, pretože akonáhle budete mať metro v jednom smere, je možné zmeniť smer, bez opustenie turniketu a prechádza znova. To sa stáva nákladné chybu, keď máte jednotlivé cestovné lístky, skôr než týždenné alebo mesačné prihrávky. Okrem toho sú niektoré linky (najmä linky 7 a 13) vidlice v niekoľkých rôznych smeroch v kľúčových bodoch, takže skontrolujte váš cieľ, než sa dostane na jednu z týchto vlakov starostlivo a zabezpečiť, aby sa vlak ste stravovanie ide do svojho zastavenia.

hodiny

Za normálnych prevádzkových časov, metro jazdí po-št. a Sun. od 5:30 do 1:15 hod a Pi-So. od 5:30 do 2:15 hod Rovnaká Neskoré služby pred sviatkom spustiť aj v noci.

Aby bolo zaistené, chytiť posledný vlak, mali by ste vo všeobecnosti za cieľ, aby sa dospelo na stanici cca. 30 minút pred uzavretím, ako konečné vlaky odchýliť v rôznych časoch v závislosti na stanici.

Hlavnými Metro Lines

 • Linka 1 (La Défense / Château de Vincennes): Zastaví sú Louvre, Champs-Elysées, Chatelet, Bastille.
 • Linka 2 (Porte Dauphine / Nation): Zastaví zahŕňajú Anvers (Sacre Coeur), Gare du Nord, Champs-Elysées, Pere-Lachaise
 • Linka 3 (Pont de Levallois – Becon / Gallieni): Zastaví patrí St. Lazare, République, Pere-Lachaise
 • Riadok 4 (Porte de Clignancourt / Mairie de Montrouge): Zastaví patrí Chatelet, St. Michel, Montparnasse.
 • Riadok 5 (Bobigny – Pablo Picasso / Place d’Italie): Zastaví patrí Gare d’Austerlitz, Bastille, Place d’Italie
 • Linka 6 (Charles de Gaulle-Etoile / Nation): Zastaví patrí Eiffelova veža, Montparnasse, Champs-Elysées.
 • Linka 7 (La Courneuve – 8 Mai 1945 / Mairie d’Ivry a Villejuif – Louis Aragon): Zastaví patrí Place d’Italie, Louvre, Opera. Skontrolujte svoj cieľ pozdĺž južnej osi, ako je táto linka vidlica off na dve časti.
 • Linka 8 (Balard / Creteil): Centrálne zastávky patrí Invalides, Opera Bastille
 • Linka 9 (Pont de Sèvres / Mairie de Montreuil): Zastaví patrí republiky a Grands Magasins
 • Riadok 10 (Gare d’Austerlitz / Boulogne-Pont de Saint-Cloud): Zastaví zahŕňajú Sorbonne a stanice Gare d’Austerlitz.
 • Línia 11 (Châtelet / Mairie des Lilas): Zastaví zahŕňajú Chatelet a Republiky.
 • Riadok 12 (Aubervillers-Front Populaire / Mairie d’Issy): Zastaví patrí abatyše (Montmartre), Grands Magasins, Montparnasse
 • Riadok 13 (Saint-Denis – Univerzita / Asnieres-Gennevilliers-Les Courtilles / Chatillon-Montrouge 🙂 Zastávky zahŕňajú Invalides, St. Lazare. Uistite sa, cieľ starostlivo, pretože tieto vlaky vidlica off v niekoľkých smeroch.
 • Riadok 14 (Saint-Lazare / Olympiades): Zastaví patrí Chatelet, Gare de Lyon, Bibliothèque Nationale a vlakovej stanice Saint-Lazare.

Pripojenie k RER (prímestské vlaky)

Mnoho turistov si RER, vlakový systém dochádzajúci parížsku ktorý je technicky oddelená od stanice metra, ale spája v niekoľkých bodoch, mätúce. Ak potrebujete použiť to– a bude spravidla nutné pri ceste do práce az parížskych letiskách alebo pri jednodňové výlety (napríklad do Disneylandu alebo na zámku vo Versailles) len sa uistite, že najprv získať predstavu o tom, ako tieto vlaky fungovať v tandeme s metrom, že prejdete na ďalšiu stránku.

Parížska RER: Lines, trasy, a doba

RER, parížsky železničný systém dochádzajúci, sa skladá z piatich expresných vlakov, ktoré jazdia do Paríža a širšom okolí (na rozdiel od metra, ktorá má zastávku priamo pri mestských obmedzenia).

Rovnako ako metro, RER linky sú identifikované písmenami a end-of-line mien . Avšak, RER je oveľa zložitejšie ako v metre, pretože každá linka dostane do rôznych smerov v určitom mieste, takže je ľahké sa stratiť (a odpadové prostriedky a čas), ak hop na zlom vlaku. Aby nedošlo k prekvapeniu, skontrolujte smer starostlivo pred nástupom do lietadla, a použiť vlakové trasy sa nachádzajú v RER, ktoré vám pomôžu sa zorientovať. V prípade pochybností požiadať o pomoc. Ak máte chytrý telefón alebo tablet, zvážte inštaláciu Paris Metro / RER aplikáciu. Mnohé z nich sú zadarmo, a sú veľmi užitočné mať, takže sa môžete pohybovať, čo aj miestni ľudia často považujú za mätúce systém.

Ďalšie chúlostivé bod v jazde RER je stále v tarifnej rovno . RER pokrýva 8 pásiem v rámci parížskeho regiónu, a ak budete cestovať ďalej ako letenku alebo prihrávky umožňuje, môžete byť pokutovaný. Uistite sa, že si lístok na metro alebo nahrávka sa vzťahuje na zóny, ktoré potrebujete na určenie a skontrolujte váš cieľ je oblasť s viacerými vstupeniek činidla, ak je to nutné pred nástupom do lietadla.

Nezabudnite, že budete musieť šetriť si lístok za účelom opustenia väčšine staníc RER.

RER Hours

RER hodín sa líšia, ale v priemere jazdí od 5:15 do polnoci alebo 12:30 Pre trasy a hodiny, obráťte sa na RATP trasu-nálezcu stránky.

Rozpis RER Lines

 • Linka A: Paris rozbočovača Chatelet-les-Halles a Gare de Lyon. Táto linka beží na západ do La Défense a St. Germain en Laye; na východ do Marne la Vallée (Disneyland Paris)
 • Linka B: Náboje na Gare du Nord, Chatelet a St. Michel. Táto linka beží na sever na letisko Charles de Gaulle a na juh na letisko Orly (cez Orlyval vlaku).
 • Linka C: Náboje v St. Michel a Eiffelovej veže. Ide do Versailles juhozápad a tiež opraví severozápad parížskej predmestí.
 • Linka D: Náboje na Chatelet, Gare du Nord a Gare de Lyon. Služby severnej a južnej predmestí.
 • Línia E: Hub v Gare du Nord. Táto linka služby na východe predmestí.

Paríž Autobusy – Lines, trasy, a Hodiny

Pri návšteve Paríža a snažil sa prísť na to, ako používať autobusy sa dostať okolo mesta sa môže javiť ako výzvu. Napriek tomu bus môže byť aj viac scénické a menej klaustrofobní ako metro alebo RER. Pričom čas zoznámiť sa s mestskými čistých a príjemných autobusov môže vyplatiť. S celkom 59 liniek v prevádzke, môžete získať takmer kdekoľvek metra bude trvať vás– a často širšiu paletu destinácií.

Travel Tip: Ak ste so zdravotným postihnutím či staršie cestovateľ, môžete nájsť s autobusom oveľa ľahšie: väčšina z nich je teraz vybavená rampami, na rozdiel od metra, ktorý je stále žalostne nedostatočný, pokiaľ ide o dostupnosť.

Liniek a zastávok

Autobusové zastávky sa nachádzajú po celom meste, a častejšie ako nie, sú náboje pre niekoľko rôznych tratiach. V poslednej dobe sa väčšina autobusových zastávok boli vybavené elektronickými informačnými systémami, ktoré vám poradí, kedy sa očakávať, že ďalší autobus. Okolie mapy a autobusových liniek sú zobrazené tiež na väčšine staníc, rovnako ako na parížskych turistických informačných kanceláriách.

Paríž autobusy sú označené dvojitým čísla a mená do konca riadku vyznačenej na prednej strane. Môžete použiť T + metro vstupenky alebo týždenných a mesačných cestovných lístkov jazdiť autobusom, ale ak ste už používa jeden lístok v metre, nemožno preniesť do autobusu. Môžete však prenášať medzi dvoma autobusy bez príplatku a poskytuje tak urobiť do 90 minút od nástupu prvej. Požiadať vodičov, aby pečiatka ( “Valider”) lístky pri nástupe do prvého autobusu.

Pomocou autobusov, aby prehliadka mesta?

Niektoré autobusové linky sú obzvlášť scénické a môže slúžiť ako lacná alternatíva k autobusové zájazdy v Paríži.

 • Linka 38 beží na sever k juhu cez centrum mesta a ponúka nezabudnuteľné výhľady Latinskej štvrti pri rieke Seiny, alebo Katedrála Notre Dame.
 • Riadok 68 ponúka Vantage Musée d’Orsay, Saint-Germain des Prés, Seine, Louvre a Palais Garnier.
 • Riadok 28 Ponúka krásny výhľad na École Militaire, budovy senátu, Seiny, Grand Palais, a Champs-Elysées.
 • Riadok 96 vinie krásnych miest na pravom brehu, vrátane Hotel de Ville, stredoveké štvrte Marais a módne Bastille.

autobusovej Hours

Hodiny sa značne líšia, ale hlavné línie prebiehať od cca 5:30 do polnoci. Nočné autobusy jazdia po celú noc (pozri nižšie).

Pre trasy a hodiny , obráťte sa na RATP trasu-nálezcu stránku

Autobusové linky a trasy

Interaktívne Paris Bus Map

Paríž nočné autobusy (noctilien)

Nočné sovy radoval v roku 2006, kedy v Paríži začal nový nočný autobus systém na celom území mesta a predmestia, takže párty neskoro oveľa menej bolesti. Autobusy odchádzajú z mnohých miest po celom meste v intervaloch 15-30 minút.
Nájsť nightbus itinerár

Parížska Tramway – Lines, trasy, a doba

21. storočia Revival

Paris mal električka v 19. storočí, ktorá bola následne zrušená a namiesto neho metrom. Ale opuch mestskej populácie a potreba pripojiť Paríž a jeho predmestia viedlo k oživeniu električka v meste svetla. S iba jeden riadok, T3 električiek, beží vnútri mestských obmedzenia v Paríži, pokrytie je stále obmedzené a týka sa hlavne na juh Paris, ale očakáva sa, že električka rast v najbližších rokoch.

Môžete jazdiť električkové pomocou regulárnych vstupenky metra a priechody.
(Pozri “Metro Paris vstupenky a odovzdáva” stránku pre viac informácií)

Pre trasy na parížskej električku, konzultovať RATP trasu-nálezcu stránku .

T3 električiek

Električková linka T3 má zastávky v Paríži, 13., 14., a 15. arrondissements, a pripája sa k juhovýchodnom predmestí.
Električka zastaví v nasledujúcich hlavných staníc (u niektorých spojov metra 🙂

 • Porte de la Chapelle (pripája k M riadok 12)
 • Porte d’Ivry (pripája k M linka 7)
 • Porte de Choisy (pripája k M linka 7)
 • Porte d’Italie (pripája k M linka 7)
 • Poterne des Peupliers
 • Stade CHARLET
 • Cité Université (pripája k vedeniu RER B)
 • Montsouris (Park Montsouris stôp)
 • Porte d’Orleans (pripája k M linka 4)
 • Jean Moulin
 • Didot
 • Porte de Vanves (pripája k M riadok 13)
 • Brancion
 • Georges Brassens
 • Porte de Versailles (Paris Convention Center); sa pripojí k M riadok 12
 • Desnouettes
 • Balard (pripojí k M linka 8)
 • Pont du Garigliano (pripojí k RER trasy C)