Versailles Palace a záhrady: Kompletný sprievodca

Posted on

Najviac opulentné zámok francúzsky má fascinujúcu kráľovskej histórie

Versailles Palace a záhrady: Kompletný sprievodca

Slovo “Versailles” skrýva poriadnu dávku tajomna: aj keď neviete nič o legendárnom francúzskom zámku, jeho názov sám inklinuje k vykúzliť obrazy kráľovskej okázalosti, moci a bohatstva v mysliach väčšiny ľudí.

To všetko za veľmi dobrý dôvod: palác a záhrady, väčšinou sa vyvíjal pod kráľa Ľudovíta XIV v druhej polovici 17. storočia, sú medzi svet je najviac extravagantné a predstavujú čin vo francúzskej architektúry a krajinářství. Niet divu, že to bol menovaný zozname svetového dedičstva UNESCO. Ako domov posledného kráľa a kráľovnej Francúzsko,  Versailles  tiež symbolizuje výšku francúzskeho kráľovského dekadencie a búrlivý, stáročné prechodu krajiny od monarchie k republike.

Nachádza sa menej ako hodinu jazdy od centra Paríža vlakom alebo autom, zámok a záhrady prilákať okolo 6 miliónov návštevníkov každý rok– prichádzajúci tesne za Eiffelovej veže ako jedna z najobľúbenejších francúzskych atrakcií. Je obzvlášť idylické v teplejších mesiacoch, kedy sa svieži, rozsiahle záhrady, studne a sochy znamenajú, že môžete stráviť veľa času vonku na prechádzky, pikniky a vypracovať ” Hudobný voda” show .

Či už ste prvýkrát návštevník hľadá praktické informácie o vašej nadchádzajúcej ceste do paláca, alebo ak chcete kopať trochu hlbšie do Versailles fascinujúcu históriu a vidieť upozorní zo zámku, prejdite nadol oveľa viac.

Čo je k videniu vo Versailles: Prehľad


Najmä na prvej ceste do zámku a záhrad, návštevníci často cítiť zavalení obludnosť dôvodov: to, čo vidieť a robiť v priorite, a to, čo môže byť ponechané na druhej návšteve v rade?

Podstatné Čo možno vidieť a robiť na prvej návšteve

Po prvé, akonáhle ste si zakúpili letenku a zaobstaral zadarmo audiosprievodcom pri hlavnom vchode, preskúmať hlavné palác . Dovoliť dve až tri hodiny, aby plne preskúmať palác, alebo sa zamerať na niektoré zo slávnejších komôr za hodinu alebo dve.

Skladajúci sa z závratných 2300 miestností, rozľahlý zámok zahŕňa zdôrazňuje, ako je ohromujúci Zrkadlovej sále, Kráľovské apartmány a kráľovskej spálni The Royal Operahouse, Marie-Antoinetty spálne a boji galérie.

Záhrady, fontány a sochy

Zvlášť ak ste na návšteve na jar, v lete alebo začiatkom jesene, dlhá prechádzka komplikovaných formálnych záhrad navrhol známy záhradný architekt André Le Notre sú v poriadku.

Početné komplikované fontány a sochy pokryť dôvody okolo Versailles a stojí za to obdivoval v detaile. Zoberme si rezerváciu letenky pre večerné show s hudbou a iluminácia okolo fontány / sochárstvo záhrady.

Grand a Petit Trianon 

Pokiaľ máte celý deň vysvätiť skúmaní obrovský majetok vo Versailles, zvážte vidieť Grand a Petit Trianon a dostať preč od hordy turistov. Tieto viac intímne miestnosti boli stavané podľa francúzskych panovníkov uniknúť rozruchu a politické intrigy paláca života – a priniesť svojej milenke, samozrejme. Rafinovaná architektúra je známa tiež – a tam je aj tichý, v anglickom štýle záhrady na pôde Trianon Estate.

Kráľovnin Hamlet 

V neposlednom rade, tento pôvabný kút na Estate bola Marie-Antoinetty prednostné miesto (na rozdiel od Le Petit Trianon) sa dostať preč, a (škandalózne) hrajú v jednoduchom roľníckeho života. Je to očarujúce, bukolický a nejasne Disney-esquí – ale stojí za hodinu alebo tak nejako.

Ako sa tam dostať, vstupné a ďalšie praktické informácie

Ako sa tam dostať: Vlaky a autobusy 

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Versailles od centra Paríža je vziať RER (robotnícky vlak) linka C do stanice Chateau de Versailles-Rive Gauche, potom postupujte podľa značiek na vjazde Palace (10 minút pešo).

Pre návštevníkov s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie, pričom autobus alebo autokar môže byť lepšou voľbou. Versailles Express je kyvadlová doprava beží od Eiffelovej veže do paláca, a beží od utorka do nedele.

Inak, mesto autobusová linka 171 jazdí denne z neďalekej stanice metra Pont de Sevres (linka 9) a zníži návštevníkov v blízkosti vchodu do paláca. Cesta trvá len asi 30 minút.

Otváracie hodiny

Palác a záhrady sú otvorené celoročne , ale byť vedomí toho, že tam sú vysoké sezóne a mimo sezónu hodín. Nižšie sú high-sezóne otváracej doby; Na tejto stránke nájdete informácie o hlavnú sezónu (1. novembra do 31. marca).

V období od 1. apríla a 31. októbra, hlavné Palace je  otvorené od utorka do nedele, od 9:00 do 6:30 hodín (zatvorené v pondelok a na 1. mája). Posledné vstupenky sa predávajú v 5:50 hodín a posledný vstup je o 6:00 hodín

The Estate of Trianon je k dispozícii v rovnakých dňoch od 12:00 do 6:30 hod Posledný vstup je o 6:00 hodín

Tieto záhrady sú otvorené každý deň od 8:00 do 8:30 hod, vrátane pondelok. Samostatnou vstupenka pre samotné záhrady môžu byť zakúpené.

prístupové body 

Pri vchode do hlavného paláca, zamierte do hlavného nádvoria. Ak máte už v tlačenej alebo elektronickej lístky alebo majú nárok na voľný vstup, vedúci priamo ku vchodu; inak prejdite k pokladni, ktorá sa nachádza na ľavej strane nádvoria.

Špeciálny prístupová cesta pre návštevníkov s obmedzenou schopnosťou pohybu sa nachádza v blízkosti hlavnej brány. Vodiace psy sú povolené v priestoroch s preukázanie totožnosti.

Pre prístup k veľkému alebo Petit Trianon, sledovať ukazovatele od hlavného vchodu; existuje samostatná pokladňa pre návštevníkov, ktorí len chcú navštíviť Trianon Estate alebo začínajú svoju návštevu tu.

Vstupenky & Koncesie 

Pre aktuálny zoznam cien leteniek a ako ich získať, nájdete na tejto stránke na oficiálnych stránkach . Nákupu vstupeniek on-line je vysoko odporúčané, aby sa zabránilo čakanie v dlhých radoch.

Koncesie vstupenky / zníženej ceny sú udeľované pre študentov, osoby so zníženou pohyblivosťou a ich sprievodcovia. Vstup je zdarma pre všetkých návštevníkov mladšie ako 18 rokov a pre občanov Európskej únie vo veku do 26 rokov.

Prehliadky so sprievodcom, Audioguides a dočasné  exponáty

Komentované prehliadky paláca a záhrady sú ponúkané vo vybraných dňoch pre jednotlivcov i skupiny. Na tejto stránke nájdete kompletný zoznam prehliadok a bežných cenách, rovnako ako informácie o tom, ako rezervovať.

Audio sprievodcovia sú pre všetkých návštevníkov zadarmo a možno získať na hlavné miesto vstupu do paláca, rovnako ako v Dolnom Galérii u dámskych Apartments.

Krátkodobé výstavy a hudobné predstavenia v Versailles dať návštevníkom, ktorí majú záujem kopat trochu hlbšie konkrétnejší pohľad na históriu, umeleckých diel, a ľudia poznámky obklopujúce palác. Ďalej len “Hudobný Waters” show je nesmierne populárny v lete.

Ostatné zariadenia 

Vybavenie návštevník u Versailles patrí bezplatné Wi-Fi a darčekových, početné  kaviarne a reštaurácie , úschovňa batožiny a prebaľovací stanice a informačné pulty.

Zrkadlový sála: The Palace najslávnejších Room

Žiadna návšteva Versailles by nebola úplná bez návštevy inšpirujúcich, ak síce trochu krikľavá, Zrkadlový sála.  Navrhnuté tak, aby stelesňujú moc, okázalosť a eleganciu francúzskej monarchie a jej značnú vojenskú zdatnosť, 73-meter galéria – ktorá bola nedávno zrekonštruovaná do svojej bývalej slávy – je k dispozícii 373 zrkadiel umiestnených okolo 17 oblúky. V čase galérie je konštrukcia, zrkadlá tohto kalibru boli k dispozícii len pár vyvolených luxusné predmety. Le Brun je klenutý strop je zdobený 30 obrazov znázorňujúcich vojenskej zdatnosti a úspechu vo Francúzsku.

Dlhá galérie bol dlho používaný pre príjem hodnostárov a úradníkmi a usporiadať formálne udalosti, ako sú plesy a kráľovských svadieb. To bolo tiež v miestnosti, kde bola podpísaná v roku 1919 zmluva Versailles, značenie formálny koniec prvej svetovej vojny

Uistite sa, že vidieť susedné a pôsobivé, izby, ako sú izby vojny a mierové izby.

Kráľov apartmány a Royal spálne

Ďalšou novinkou v rámci stenách hlavného paláca vo Versailles sú Kingovej Byty a Kráľovské spálne. Intímnejšie než na kráľa komnaty , ktoré boli použité predovšetkým na reprezentačné účely a sú preto bohaté, tieto byty ponúknuť trochu viac nahliadnuť do každodenného života kráľa Ľudovíta XIV.

Miestnosť známy ako terč predizbe vedie priamo na Zrkadlový sála a kráľovnej Apartments; zatiaľ čo Royal Tabuľka Predizba bol Kráľa Slnka je prednostné miesto pre verejné stravovanie.

Králův spálne, medzitým je obrovská miestnosť, ktorá sa pripojí na troch miestach na Zrkadlovej sále. Kráľ Ľudovít XIV vykonané komplikované “prebudenie” a “spaním” obrady tu a zomrel v miestnosti v roku 1715, v nadväznosti na vlády, ktorá trvala 72 rokov.

Záhrady, fontány a sochy: Highlights vidieť

Po prehliadke hlavného paláca, hlavu von do rozsiahlych a nádherných záhrad. Plánoval a navrhnutý Le Notre, záhrady predstavujú výšku renesančné harmónie a symetrie, so svojimi komplikovane vytvorených kríkov, partnerov a stromy. Desiatky druhov kvetín a stromov pretekajú na Estate, s obrovské fontány a sochy pridanie do atmosféry pokojného regality ktorá prestupuje skrz.

hlavné miesta 

V záhradách sú obrovské, preto zameriava svoju návštevu, je to dobrý nápad, ak nechcete mať celé dopoludnie alebo popoludnie neuspěchaný preskúmať ich.

Ďalej len ” Grande Perspective” (Great Perspective) cez záhrady si môžete prezrieť zvnútra paláca a Zrkadlovej sále: díval sa na stredových “Vodné parteru” umožňuje úchvatný východ-západ perspektíve nad rozľahlými záhradami – pôvabná, symetrický vôľa medzi zeleňou, veľké bazény, fontány a sochy. Cestu z päty “Grande pohľadu” míňa letová zdobené fontány a parter, až po vodnom kanále.

Okolo základne paláca existujú ďalšie dva hlavné cesty alebo “partery”, obaja ktorý môže byť pri pohľade z vody parteru: Severnej a Južnej partnerov . Severná časť je “zaviesť” dvoma prednými bronzových sôch od roku 1688, “The Grinder” a “Modest Venuše”. Veľký kruhový bazén rozdeľuje priestor. Pohybujúce sa na sever, aby v nádhernej pyramídy fontána, navrhnutý Charles Le Brun, a predstavovať komplikované sôch zobrazujúcich delfíny, raky a Triton.

Medzitým, Južnej Parterre (označovaný aj ako Kvetnej záhrady) je “stráži” dvoma bronzovými sfingy pridali v roku 1685 (ktoré boli predtým na inom mieste na sídlisku). Od zábradlia, môžete si vziať v nádherné výhľady cez svieže Oranžérie.

Letův Parter  je pravdepodobne jedným z najkrajších miest na Versailles statku. Táto obrovská, minimalistické záhrada, ktorú si Ľudovíta XIV a postavená v roku 1660, ukazuje Le Notre dar pre harmonické formy v terénne úpravy, s jeho jednoduché, ale vizuálne aretačná “curl” a “fanúšika” tvarov. Dychberúci centrálna fontána so svojimi alegorickými sochami bol inšpirovaný Ovidiových mýtické príbehy v premenách.

Veľký Trianon & The Petit Trianon

Z poverenia kráľa Slnka (Louis XIV) ako alternatívneho pobytu na Estate – jeden, ktorý by mu poskytnúť nejakú úľavu od stresu a politike dvorského života – Trianon Estate je jednou z najviac nákladných, intímne a elegantné miest na Versailles. Mnoho turistov úplne opomínajú to, robiť to pokojnejšie, menej preplnenom mieste, aby preskúmala na Estate.

The Grand Trianon , talianska inšpirovaný zámok predstavovať ružový mramor, zdobené klenby a zelenými záhradami, ktoré sa cítia oveľa intímnejší ako tie, lemujúce hlavný palác, to miesto, kde kráľ odišiel venovať sa jeho pomer so svojou milenkou, Mme de Montespan.

Petit Trianon medzitým bol obľúbeným miestom pre kráľovná Marie-Antoinette odísť do, po boku svojho vidiecke “osady”.

Kráľovnin Hamlet: Marie-Antoinetty “Sedliacka Village”

Jedným z quirkiest miest na sídlisku je to útulné útočisko navrhnutý pre Marie-Antoinetty, opäť ako miesto ustúpiť od stresov dvorského života. Začiatok v roku 1777, kráľovná objednala redesign Trianon majetku; má prvý anglickej záhrady postavený na zväčšenie kontrastu s ostrom racionalizmu a okázalosti existujúcich záhrad vo Versailles. Ona potom zadala “Hamleta”, ktorá spočíva v faux-dediny – reprezentujúce snáď ukľudňujúci všednosť obyčajnejšie života – a umelé jazero. Pre niektoré, Hamlet reprezentuje tendenciu nešťastné kráľovnej na sentimentalize roľníckeho života, bez toho, aby uznala utrpenie jej subjektov; Pre ostatné, to jej príkladom plaché povahe a nechuť dvorského života so všetkými jeho nástrahami a požiadaviek.

V súčasnej dobe rôzne hospodárske zvieratá sú chované na útočisko na dedine, takže je príjemným miestom na prechádzku s mladými návštevníkmi predovšetkým.

Kľúčové dáta a historické fakty: oslňujúci a temnou minulosťou

Versailles mohol byť povedal, aby reprezentoval ako zenitu a zánik francúzskej monarchie. Prvá založená ako lovecký zámoček u kráľa Ľudovíta XIII, to bolo prinesené do svojej plnej kráse kráľ Ľudovít XIV – tiež známy ako kráľ slnko, pre žiarivý a všemocný spôsob, akým je milovaný monarcha vládol Francúzsku. To by slúžiť ako symbolické aj skutočné stredu absolutistickej monarchie cez panovania Ľudovíta XVI, než ju francúzska revolúcia zvrhla a chytil Versailles v skorých 1790s. Tu sú niektoré kľúčové termíny a fakty:

1623-1624: Mladý princ, ktorý by neskôr bol menovaný kráľa Ľudovíta XIII zavádza Versailles ako lovecký zámoček, zamilovaný do svojej kráse a bohaté hre. Začal výstavbu paláca na základe od roku 1631, a to bolo dokončené v roku 1634.

1661: Mladý kráľ Ľudovít XIV, ktoré chcú upevniť kráľovskú moc vo Versailles a vytlačiť ho zo svojej tradičnej sídlo v Paríži, sa zaväzuje, ambiciózny konštrukciu, ktorá bude trvať až do konca svojho života. Palác a záhrady, ktoré dnes vidíte, sú z veľkej časti výsledkom jeho vízie a vytrvalosti; že najmä najal brilantné krajinný architekt André Le Notre otehotnieť paláca v bohatej záhrady, studne a sochy.

Nadšeným patrónom umenia, kultúra a hudba, Versailles rozkvital pod kráľa Slnka nielen ako sídlo francúzskej kráľovskej moci, ale aj ako miesto pre brilantné umelci ako dramatik Molière prísť prezentovať svoju prácu na súd.

1715:  Po smrti Ľudovíta XIV, Versailles je dočasne opustený ako jeho syn, Louis XV, vezme trón späť v Paríži. Kráľ by sa vrátil do Versailles v roku 1722, a za jeho vlády, majetok bol ďalej rozvíjaný; v Kráľovskej opere bol predovšetkým dokončený počas tohto obdobia. Pokus o vraždu bol vyrobený Damiena na King v roku 1757; Toto obdobie je tiež pozoruhodné, vzhľadom k zázračné dieťa menom Wolfgang Amadeus Mozart vykonávajúci tu.

1770 : Budúcnosť King Louis XVI, ktorý sa narodil vo Versailles, ožení rakúskou arcivojvodkyňou Marie-Antoinette v Royal Opera House v Estate. Sú to 15 až 14 rokov, v tomto poradí, v čase ich manželstva. Princ oslavuje svoje korunováciu ako Louis XVI v roku 1775.

1789: V žiare francúzskej revolúcie, Louis XVI, Marie-Antoinette a ich malé deti sú nútené opustiť Versailles do Paríža, kde sú Dethroned (1791) a neskôr popravený gilotínou na Place de la Concorde v roku 1793.

19. storočia:  Už sídlo kráľovskej alebo cisárskej moci – Napoleon I rozhodol sa vládnuť z Versailles – Estate vstupuje do obdobia toku, nakoniec sa stávať kráľovské múzeum pod navrátenie monarchie.

1919: Tu je podpísaná Neslávny Versaillská zmluva, končiť prvej svetovej vojny, ale pravdepodobne výsadbu semien pre ďalšie “veľké vojny” v Európe.