Versailles Sarayı ve Bahçeleri: Complete Guide

Posted on

Fransa’nın En Bereketli Château bir Büyüleyici Kraliyet Geçmiş Has

Versailles Sarayı ve Bahçeleri: Complete Guide

Kelime “Versay” esrarlı iyi bir doz paketleri: efsanevi Fransız şato hakkında çok şey bilmiyorum bile, adı tek başına çoğu insanın kafasında kraliyet pompa, güç ve zenginlik görüntüleri hatırlatmak eğilimindedir.

Bu çok iyi bir neden için tüm şudur: çoğunlukla geç 17. yüzyılda Kral Louis XIV kapsamında geliştirilen Sarayı ve bahçeleri, dünyanın en savurgan arasındadır ve Fransız mimarisini peyzaj bir ustalığı temsil eder. Şaşılacak UNESCO Dünya Mirası adlı duruyor. Fransa’nın son Kral ve Kraliçe’nin ev gibi,  Versay  da Fransız kraliyet çöküşün yüksekliği ve Cumhuriyete monarşiden ülkenin fırtınalı, yüzyıllar boyu geçişi sembolize eder.

Tren veya araba ile Paris’in merkezine bir saatten az alan Chateau ve bahçeler her sadece Fransa’nın en popüler turistik biri olarak Eyfel Kulesi arkasında geliyor year– yaklaşık 6 milyon ziyaretçi çekmektedir. Gür, geniş bahçeleri, çeşmeler ve heykel sen yürüyüşleri, piknik dışında zaman iyi bir anlaşma geçirmek ve “ayrıntı anlamına zaman sıcak aylarda özellikle pastoral var Müzikal Su” gösterileri .

İster ilk kez ziyaretçi saraya yaklaşan gezi pratik bilgi arayan veya Versay’ın büyüleyici tarihine biraz daha derine kazmak ve Chateau olayları görmek, çok daha fazlası için aşağı kaydırmak istiyor olsanız.

Versailles’te Bkz gerekenler: Genel Bir Bakış


ne olduğunu görmek ve öncelik yapmak ve ne satır aşağı ikinci bir ziyaret için bırakılabilir için: Özellikle Sarayı ve Bahçeleri’nin ilk gezi, genellikle ziyaretçiler gerekçesiyle büyüklüğünü tarafından bunaldım?

Temel şeyler görme ve bir ilk ziyaret Yapılacak

Eğer biletinizi satın alınan ve ana girişinde ücretsiz bir ses rehber temin ettik kez Birincisi, keşfetmek ana Sarayı . İki ila üç saat tam saray keşfetmek veya bir iki saat içinde daha ünlü odalarının birkaç odaklanmak için izin verin.

baş döndürücü bir 2.300 odadan oluşan yayılan şato böyle çarpıcı Aynalar Salonu, Kral daireler ve Kraliyet Bedchamber, Kraliyet operahouse, Marie-Antoinette’in yatak odası, ve Savaşlar Galeri gibi özeti içerir.

Bahçe, Çeşmeler ve Heykeller

Eğer ilkbahar, yaz veya erken sonbaharda ziyaret ettiğiniz Özellikle eğer, ünlü peyzaj mimarı Andre Le Notre tarafından tasarlanan ayrıntılı biçimsel bahçelerinde uzun yürüyüş sıralanmıştır.

Özenle hazırlanmış birçok çeşme ve heykeller Versay çevresindeki zemin kapak ve ayrıntılı olarak hayranlıkla değerdir. Bir akşam gösterisi için bilet rezervasyon düşünün çeşme / heykel bahçesi etrafında müzik ve ışıklandırmayım sahip.

Büyük ve Petit Trianon, 

Eğer Versailles’te engin emlak keşfetmek için kutsamak için bir tam gün var, Büyük ve Petit Trianon görme düşünün ve turist ordularını uzak olsun. ve tabii ki, kendi severler getirmek – Bunlar daha samimi dörtte kargaşa ve Saray yaşamın siyasi entrikaları kaçmak için Fransız hükümdarlar tarafından inşa edildi. rafine mimarisi de ünlüdür – ve hatta sessiz, İngiliz tarzı bahçesi Trianon Estate zeminde var.

Kraliçe’nin Hamlet 

Son olarak, Estate bu büyüleyici köşesi (Le Petit Trianon dışında) Marie-Antoinette’in tercih edilen bir yer kurtulmak ve (scandalously) basit köylü yaşamının oynamaya oldu. ama bir saat ya da öylesine değer – O sevimli pastoral ve belli belirsiz Disney-vari bu.

Orada Bilet ve Diğer Pratik Bilgi Alma

Buna ulaşmak için: Trains & Otobüsler 

En kolay yolu, Paris merkezinden Versailles almak için daha sonra, Chateau de Versailles-Rive Gauche istasyonuna RER (banliyö tren) Hat C almak Sarayı girişinde işaretleri (yürüyerek 10 dakika) takip etmektir.

hareket kabiliyeti kısıtlı olan ziyaretçiler, bir otobüs ya da koç alarak daha iyi bir seçenek olabilir. Versay Ekspres saraya Eyfel Kulesi’ne çalışan bir servis olup, Salı’dan Pazar’a çalışır.

Alternatif olarak, yakın Pont de Sevr metro istasyonu (hat 9) ve 171 çalışır günlük şehir içi otobüs hattı yakınında Saray girişinde ziyaretçileri düşer. gezi sadece yaklaşık 30 dakika sürer.

Açılış saatleri

Saray ve bahçeleri yıl boyunca açık , ancak yüksek sezon ve düşük sezon saatleri vardır unutmayın yapmak. Aşağıda olduğu saatler yüksek sezon olan; düşük sezon hakkında bilgi için bu sayfaya bakın (31 Mart’a kadar 1 Kasım).

1 Nisan ve 31 Ekim tarihleri arasında, ana Palace,  pazara kadar açıktır Salı, 6:30 pm için 09:00 (Pazartesi günleri ve 1 Mayıs’ta kapalı). Son biletler 5:50 satılmaktadır ve son başvuru 06:00 pm olduğunu

Trianon Estate Son giriş 06:00 pm olduğunu 6:30 12:00 saatleri arasında, aynı günlerde açıktır

bahçeler Pazartesi günleri dahil, 8:30 pm 8:00 her gün açıktır. yalnız bahçeleri için ayrı bilet satın alınabilir.

Erişim noktaları 

Ana Sarayı’nın girişinde için, Ana Courtyard kafa. Zaten bir basılı veya e-bilet var veya serbest giriş için uygunsa, doğrudan giriş A’ya kafa; aksi halde, avlunun sol tarafında bulunan bilet ofisi, geçin.

sınırlı hareket kabiliyetine sahip ziyaretçiler için özel bir erişim yolu ana giriş kapısı yakınında yer almaktadır. Rehber köpekler kimlik belgesi ile tesislerinde izin verilir.

Büyük veya Petit Trianon erişim için, ana girişinde işaretleri takip; Sadece Trianon Estate ziyaret edebilir ya da orada ziyaretlerini başlamak isteyen ziyaretçiler için ayrı bir bilet gişesi var.

Biletler & İmtiyazlar 

Bilet fiyatları ve bunların nasıl elde etmek güncel bir listesi için resmi web sitesinde bu sayfaya bakın . Online bilet satın alma son derece uzun satırları bekleyen önlemek için tavsiye edilir.

İmtiyazlar / düşük fiyatlı biletler, öğrenciler için azaltılmış hareketlilik ve onların kılavuzları insanlara verilir. Giriş 26 yaşın altında, 18 yaşın altındaki ve Avrupa Birliği vatandaşları için tüm ziyaretçiler için ücretsizdir.

Güdümlü Turlar, audioguides ve Geçici  Sergiler

Saray arazisine bahçelerin Rehberli turlar bireyler ve gruplar için belirli günlerde sunulmaktadır. Bu turlar ve cari fiyatlarla tam listesi için sayfa Bakınız ayırmak konusunda yanı sıra bilgi.

Ses kılavuzları tüm ziyaretçiler için ücretsiz olup Bayanlar daireler yakın saraya ana giriş noktasında elde yanı sıra Aşağı Galeri’de edilebilir.

Versailles Geçici sergiler ve müzik gösterileri biraz daha derin tarih, sanat eserleri de daha odaklı bir görünüm kazma ilgi duyan ziyaretçiler vermek ve Sarayına çevreleyen not insanlar. “Müzikal Sular” göstermek yaz aylarında son derece popüler.

Diğer Tesisler 

Versay’daki Ziyaretçi tesisleri ücretsiz wi-fi, hediyelik eşya dükkanları, sayısız dahil  kafe ve restoranlar , sol bagaj ve bebek değişen istasyonları ve bilgi masaları.

Hall of Mirrors: Palace’ın En Ünlü Odası

Versailles No ziyaret, kuşkusuz oldukça şatafatlı eğer, huşu uyandıran bir ziyaret etmeden tamamlanmış sayılmaz Hall of Mirrors.  Güç, debdebe ve zarafetini Fransız monarşinin ve hatırı sayılır askeri cesaret somutlaştırmak için tasarlanan 73 metrelik galeri – Son zamanlarda eski ihtişamını yenilenmiştir – 17 kemerli etrafında yer alan 373 aynalar bulunmaktadır. Galerinin inşaat zamanlarda, bu kalibrede aynalar sadece birkaç kişi tarafından kullanılabilir lüks öğeler vardı. Le Brun tonozlu tavan Fransa’nın askeri cesaret ve başarı gösteren 30 resimleriyle bezenmiştir.

Uzun galeri uzun adamları ve yetkilileri almak ve bu topları ve kraliyet düğün gibi biçimsel olayları tutmak için kullanıldı. Dünya Savaşı resmen sona erdiren Versailles Antlaşması 1919 yılında imzalanan odası da oldu

Böyle Kumanda Merkezine ve Barış Oda olarak, bitişik ve etkileyici oda görmek emin olun.

Kral daireler ve Kraliyet bedchamber

Versay’daki ana Sarayı’nın duvarları içinde başka vurgu vardır King’in Apartments ve Kraliyet yatak odaları. Daha fazla samimi King’in Devlet Daireler öncelikle resmi fonksiyonlar için kullanılır ve buna göre lüks olan edildi bu daireler Kral Louis XIV günlük hayatta atılan bir bakış biraz daha sunuyoruz.

Bull Göz antreden olarak bilinen oda Aynalı Hall ve Kraliçe’nin daireler doğrudan açar; Kraliyet Tablo Antechamber kamu yemek için Güneş Kral’ın tercih edilen nokta iken.

Kral bedchamber arada Aynalı Hall üç yerde bağlayan çok büyük bir odadır. Kral Louis XIV “uyanma” ve burada törenleri “yatak çekilmeden” ayrıntılı gerçekleştirilen ve 72 yıl süren bir saltanat ardından 1715 yılında odasında öldü.

Bahçe, Çeşme ve Heykeller: Bkz için Highlights

Ana Sarayı’nı ziyaret ettikten sonra geniş ve güzel bahçeler içine dışında kafa. Planlı ve özenle oluşturulmuş çalılar, parterres ve ağaçlar ile, bahçeler Rönesans dönemi uyum ve simetrinin yüksekliğini temsil Le Notre tarafından tasarlanan. çiçekler ve ağaçlar çeşitlerinin Onlarca muazzam çeşme ve heykeller boyunca istila sakin regality atmosferine ekleyerek, Estate boldur.

Ana Yerleri 

bahçeleri geniş, bu yüzden yavaş onları keşfetmek için bütün bir sabah veya öğleden sonra yoksa ziyaretinizi odaklama iyi bir fikirdir.

Grande Perspektif” (Büyük Perspektif) bahçeleri sarayın ve Aynalar Salonu içinden izlenebilir: merkez “Su Parterre” üzerinden dışarı bakan geniş bahçelerin nefes kesen doğu-batı perspektifi sağlar – zarif, yeşillik, büyük su havuzları, çeşme ve heykel arasında simetrik bir oyun. “Grande Perspektif” ayak uzanan yol su kanalına aracılığıyla geçmiş Leto’nun süslü çeşme ve parterre, gider.

Kuzey ve Güney parterres: sarayın tabanı etrafında Su Parterre izlenebilen her ikisi de diğer iki ana yollar veya “parterres” vardır . Kuzey bölüm 1688 den iki tanınmış bronz heykelleri ile “tanıtıldı” dır, “Öğütücü” ve “Modest Venüs”. Büyük bir dairesel havuz böler. Kuzeye, Charles Le Brun tarafından tasarlanan muhteşem Piramit Çeşmesi, almak, taşıma ve yunuslar, kerevit ve Tritons resmeden ayrıntılı heykeller sahip.

Bu arada, (aynı zamanda Çiçek Bahçesi olarak anılacaktır) Güney Parterre 1685 yılında eklenen iki bronz sfenks (bunlar Estate başka yerde daha önce vardı) tarafından “korunmaktadır”. korkuluğa itibaren, gür limonluk üzerinde muhteşem bakış açıları alabilir.

Leto’nun Parter  tartışmasız Versay arazi üzerinde en güzel yerlerinden biridir. 1660’larda Louis XIV tarafından yaptırılan ve inşa edilen bu engin ve minimalist bahçe, onun basit ama görsel olarak tutuklama “kıvrılma” ve “fan” şekilleri ile, peyzaj ahenkli formlar için Le Notre hediyesini önüne sermektedir. Onun alegorik heykeller ile nefes kesen merkez çeşme içinde Ovid’in efsanevi hikayeleri esinlenerek Metamorphoses.

Büyük Trianon & Petit Trianon,

Ona gerilmeler ve saray hayatının siyasetten bazı ertelemek vereceğini one – – Estate üzerinde alternatif ikametgah olarak Sun King (Louis XIV) tarafından yaptırılan Trianon Estate Versailles’de en görkemli samimi ve zarif yerlerden biridir. o Estate üzerinde keşfetmek için daha sessiz, daha az kalabalık bir yer haline tamamen ihmal onu Birçok turist,.

Büyük Trianon , pembe mermer, süslü çamurla ve çok daha samimi ana sarayı kuşatan daha hissetmek yemyeşil bahçelere sahip bir İtalyan esintili saray, Kral metresi Mme de Montespan ile ilişkisi olduğunu sürdürmeye emekli bir yerdi.

Petit Trianon, bu arada, Kraliçe Marie-Antoinette onu pastoral “mezrasında” yanında, emekli için tercih edilen bir yer oldu.

Kraliçe’nin Hamlet: Marie-Antoinette “Köylü Köyü”

Sitesindeki quirkiest yerlerden biri olan bu şirin kutsal saray yaşamından streslerinden çekilmek için bir yer olarak yine Marie-Antoinette için tasarlanmış. 1777’de başlayan Kraliçe Trianon malvarlığının bir yeniden tasarlanması sipariş; o ilk İngiliz Bahçeleri Versay’daki mevcut bahçelerin sade rasyonalizm ve ihtişam ile kontrast için inşa sahiptir. Belki de temsil eden halktan hayatın rahatlatıcı sıradanlığını – – ve yapay bir göl Daha sonra bir sahte köyde oluşan “mezrasına” görevlendirdi. Bazıları için Hamlet onu konuların acısını kabul vermeden köylü yaşamını duygusallaştırmak talihsiz Kraliçe’nin eğilimini temsil eder; diğerleri için, bu, onun tüm zorluklarına ve talepleri ile utangaç doğasını ve saray hayatının antipati, örnek teşkil etmektedir.

Günümüzde çeşitli çiftlik hayvanları da özellikle genç ziyaretçilerle bir yürüyüş için hoş bir yer haline, mezrada bir sığınak tutulur.

Önemli Tarihler ve Tarihi Gerçekler: Göz kamaştırıcı ve Karanlık Geçmiş

Versay doruk noktasına ve Fransız monarşinin ölümünü hem temsil etmek söylenebilir. İlk Kral Louis XIII tarafından av köşkü olarak kurulan Kral Louis XIV tarafından tam görkemiyle getirildi – ayrıca Sun King olarak bilinen radyant ve çok güçlü bir şekilde sevgi dolu kraliçe Fransa’yı hüküm sürdüğü için. Fransız Devrimi onu deviren ve erken 1790’larda Versailles ele geçirilen önce O, Louis XVI döneminde yoluyla mutlakıyetçi monarşinin sembolik ve fiili merkezi olarak görev yapacak. İşte bazı önemli tarihleri ​​ve gerçekler:

1623-1624: sonradan adlandırılacak olan genç prens Kral Louis XIII güzelliği ve bol oyun ile aşık bir avcı kulübesi olarak Versailles kurar. O 1631 den gerekçesiyle bir Sarayı’nın inşaatına başladı ve bu 1634 yılında tamamlandı.

1661: Genç Kral Louis XIV, Versay’daki kraliyet gücünü pekiştirmek ve Paris’te geleneksel koltuğundan yerinden isteyen, hayatının sonuna kadar sürecek iddialı yapımını üstlenmektedir. Saray ve onun vizyonu ve sebat ölçüde sonuçlarıdır bugün gördüğümüz bahçeleri; o özellikle Palace’ın lüks bahçeler, çeşmeler ve heykel gebe parlak peyzaj mimarı André Le Nôtre kiraladı.

sanat, kültür ve müzik gayretli koruyucusu, Versay Fransız kraliyet iktidar koltuğuna olarak değil, aynı zamanda mahkemede çalışmalarını sunarlar gelip böyle oyun yazarı Molière olarak parlak sanatçılar için bir yer olarak sadece Sun King altında gelişti.

1715:  Louis XIV ölümü, Versay geçici oğlu Louis XV olarak terk edildikten sonra, geri Paris’te tahta alır. Kral 1722 yılında Versay dönecekti, Saltanatı altında, emlak daha da geliştirildi; Kraliyet Operası özellikle bu dönemde tamamlanmıştır. Bir suikast girişimi 1757 yılında Kral Damien tarafından yapıldı; Bu dönem performans sergilemiş olan Wolfgang Amadeus Mozart adında bir harika çocuk dolayı da dikkat çekicidir.

1770 : Versailles doğdu gelecekteki Kral Louis XVI, Avusturya arşidüşes evliler Marie-Antoinette Estate Royal Opera House’da. Onlar kendi evlilik zamanda, sırasıyla 15 ve 14 yaşında. Prens 1775 yılında Louis XVI olarak görev yaptığı taç giyme kutluyor.

1789: Fransız Devrimi’nin sıcakta, Louis XVI Marie-Antoinette ve onların genç çocuklar (1791) tahttan indirildiği ve daha sonra 1793 yılında Place de la Concorde üzerinde giyotin ile yürütülür Paris için Versailles ayrılmak zorunda kalırlar.

19. yüzyıl:  kraliyet veya emperyal gücünün Artık koltuk – Napolyon Versailles saltanat tercih etti – Estate sonunda Restorasyon Monarşi bir kraliyet Müzesi olma, akı bir süre girilir.

1919: Versailles rezil Antlaşması, Dünya Savaşı’nı sona erdiren ancak tartışmasız Avrupa’daki yanındaki “Büyük Savaş” için tohum ekimi, burada imzalanır.