Vezmeme si taxi do a z Paríža Letisko: Stojí to za to?

Posted on

Vezmeme si taxi do a z Paríža Letisko: Stojí to za to?

Mnoho čitateľov sa ma pýtate, či si myslím, že stojí za to platiť za taxi jazdu na az letiska v Paríži. Je to rozhodne nie je najlacnejší variant, ale taxíkom do alebo z parížskych letísk nakoniec najjednoduchšie a najmenej stresujúce spôsob dopravy? A koľko by ste mali očakávať, že zaplatí za typického taxi cestovného medzi centrom mesta a letisko?

Stojí to za to?

Neexistuje žiadna priama odpoveď na otázku, či vezme taxi je tou najlepšou voľbou.

Ak máte pomerne veľkorysý rozpočet, veľa ťažké tašky, cestovať s veľmi malými deťmi či seniorov alebo zdravotne postihnutých, tak by som rozhodne odporučiť vezme taxi, čo je všeobecne oveľa uvoľnenejšie variant s menším pešie alebo prevodu dobe podieľa. Naopak, ak sa snažíte sledovať cestovné náklady, boli zabalené pomerne nekomplikovaný, a sú pohodlné prechádzanie parížskych verejných dopravných systémov, pričom prímestským vlakom (RER), špeciálne autobusovú dopravu do centra Paríža alebo leteckých raketoplány sú oveľa lacnejšie možnosť.

Koľko si môžem očakávať, že zaplatí za taxík z Paríža Letisko?

V závislosti od prevádzkových podmienok a dennej doby ste na cestách, môžete očakávať, že zaplatí kdekoľvek od 35 do 70 eur za jednu taxíkom do alebo z letísk v Paríži. Samozrejme, ak si vziať taxík z Denfert-Rochereau v južnej časti Paríža do relatívne blízkej letiska Orly, budete platiť na dolnom konci stupnice.

Ak by ste mali vziať si taxík celú cestu z juhu Paríža na letisko Roissy-Charles de Gaulle aj na sever od mesta, očakávajú omnoho vyššiu sadzbu. Pred prijatím jazdu môžete vždy požiadať o taxi na priemerné ceny od svojho východiskového bodu. Uvedomte si, že ak si rezervujete taxi v predstihu, budete spravidla musieť zaplatiť rezervačný poplatok a vyzdvihnutie na vrchole samotného cestovného.

Kde nájsť Taxis do a z Paríža Letisko

Charles de Gaulle a Orly, pozrite sa na znamenie a ikony smerujúce k rolovania vyzdvihnutie zón z príletovej terminálu.

Z Paríža, ak nechcete rezervovať si taxi vopred, môžete nájsť taxi v hojnosti okolo hlavných železničných a dopravných centier, ako je Gare du Nord, Gare de l’Est, Gare du Montparnasse, Gare d’Austerlitz alebo Gare St Lazare. Ak sa chystáte na letisko Charles de Gaulle, je najlepšie zavolať taxík z nádraží Gare du Nord a Gare de l’Est, pretože celková cestovné bude všeobecne lacnejšie z týchto bodov. Ak sa chystáte na letisko Orly južne od Paríža, volá taxík od Gare Montparnasse a stanice Denfert-Rochereau RER môže byť dobrá voľba.

Jeden bezpečnostné varovanie: Nikdy prijať jazda v taxíku, ktorý nemá meter, jasne viditeľný nápis na streche s nápisom “taxi”, alebo inak ti pripadá menej ako profesionálny vzhľad. To môže viesť k dostať ošizené, a tam tiež boli izolované prípady únosov v minulosti jednotlivcami predstavujú ako taxikári.

Vyhradenie taxi do a z Paríža Letisko: taxislužby

Nižšie sú uvedené niektoré z najčastejšie používaných taxislužby v Paríži, a všetky ponúkajú službu parížskych letísk.

V niektorých prípadoch, on-line rezervácie je k dispozícii.