Vinárska turistika v mieste a okolí Bordeaux

Posted on

 Vinárska turistika v mieste a okolí Bordeaux

Bordeaux je jedným z najväčších svetových vinárskych miest a srdce najväčšieho jemného vinárskej oblasti vo Francúzsku. Tu narazíte na niektoré z najznámejších mien, ktoré vykúzliť dobrý život. Nájdete úhľadné vinice zoskupený okolo takého veľkého Zámkoch Petrus Mouton Rothschild, Latour, Haut-Brion, Yqeum a ďalšie.

vinárskych oblastí

Z Bordeaux, Garonne pripojí Dordogne a obe rieky tečú na sever do rieky Gironde a potom Atlantického mora. Hlavné vinárskej oblasti leží na tom, čo je známe ako ľavá a pravá banky. K východu, ľavý breh pozostáva zo Médoc na severe Bordeaux a Graves na juh od Bordeaux. Na pravom brehu, najsevernejší región je Côte de Blaye, menej známa, ale tiež stojí za preskúmanie dobrých vín za mierne nižšie ceny. Pod ním sa tiahne tá slávna mená Pomerol a Saint-Emilion (jedna z lokalít francúzskych svetového dedičstva UNESCO) a Entre-Deux-Mers.

Na tejto stránke nájdete informácie o vinárskych zaujímavosti v Bordeaux, vinárskej prehliadky mimo Bordeaux a vinární a obchodov.

Zvláštne Bespoke vínom z Bordeaux

Pre špeciálne zákazku prehliadka, ktorú organizuje pre jednotlivcov a malé skupiny, obráťte sa na odborníkov Exclusive Francúzska Tours . Zakladateľ, Márie Tesson, pozná jej terroir , a vinice a môžu dohodnúť prehliadku, ktorá berie v návšteve tých najlepších domov, ktoré sú zvyčajne pre verejnosť uzavretá, súkromné prehliadky veľkých mien a možnosť ochutnať ich vína s majiteľom.

Je to úžasná skúsenosť a odvezie vás za státie pri bránach veľkých domoch a robenie snímok. Exkluzívne France vás môže vziať do likes Château d’Yquem.

Exkluzívne Francúzsko Tours: Tel.: +33 493 218 119.

Vinné atrakcie, obchody a trhy v Bordeaux


Júna 2016 bolo otvorené La Cité du Vin, ktoré vám predstaví svet vína v veľkolepé a veľmi high-tech spôsobom. Je to skvelá nová atrakcia, ktorá vám celosvetové turné vín a regiónov z Bali do Thajska, zo západnej Európy do Severnej Ameriky, z Bordeaux do Austrálie. Budete potrebovať minimálne 3 hodiny, ako to urobiť správne; lepší plán je počítať na pol dňa, končiť (alebo predvolené) s obedom v kaviarni či reštaurácii alebo piknik na brehu rieky Garonne mimo príťažlivosti.

The Wine and Trade Museum ( Musée du Vin et de NEGOCE ) má konvenčné cestou. Sídli v starých pivniciach v bývalej vinohradníckej obchodnej štvrti Chartrons je to zaprášený, staromódny miesto, kde sa sudy, staré dokumenty, víno vybavenie, mapy a krátke videá ilustrujú, aké dôležité Bordeaux bol v histórii vína. Skončíte s ochutnávkou dvoch rôznych vín a možnosť nákupu. Je to na 41 rue Borie, 00 33 (0) 5 56 90 19 13 otvorené od pondelka do soboty 10 am-6pm. Dospelý 10 €.

Za vážnu prístupu k vína, navštíviť CIVB v Maison du Vin de Bordeaux, kde sídli Conseil Interprofessionnel des Vins de Bordeaux (Bordeaux Wine Council). Tu si môžete vziať na krátku alebo dlhú a odborný kurz na víne. Najlepšie pre návštevníkov je ochutnávka 2 hodiny (v angličtine). Títo beží len v lete; pozrite sa na dáta a informácie tu .

Alebo môžete len kvapka do Le barom Vins du CIVB kedykoľvek počas roka, pre veľký rozsah Bordeaux vín ochutnať. 3 cours du 30 Juillet, 00 33 (0) 5 56 00 43 47. otvorená od pondelka do soboty 11 am-10pm.

Bordeaux Wine Festival

Všetci milovníci vína by sa mal pokúsiť navštíviť počas Bordeaux Wine Festivalu , ktorý sa konal každý rok začiatkom júna. Odohráva sa pozdĺž nábrežia a je to skvelá príležitosť vyskúšať špičkové vína. Je to vážne s viac ako 120 Veľkej Crus v ponuke. Toto nie je miesto pre bežné pitie; plná degustácie tour je € 60. K dispozícii sú aj prehliadky a výstavy, a môžete si kúpiť jedlo plus večerné zvukové a svetelné šou a ohňostroj. Oni tiež organizovať víno výlety v nedeľu, na € 99 za osobu, a za € 140, môžete naozaj tlačiť na loď von a užiť si večeru v sprievode vín z výberu z 3 rôznych viníc Château okolo Bordeaux (doprava v cene).

markets

Ak chcete dosiahnuť najlepšiu obed medzi miestnymi obyvateľmi, a to najmä cez víkend, aby pre kryté Capucins trhu (Place Capucins, električkové C, zastaví pri Saint Michel), kde môžete dole ustrice a biele víno s dobrými občanmi Bordeaux. Nie je to krásne, ale vo vnútri je to skutočný zážitok. Otvorené Po-Pia 6 am-1pm; So, Ne 05:30 – 14:30.

Nedeľa vidí Marché des Quais (Quai des Chartrons), trh výrobcov pozdĺž rieky nábreží. Ďalším miestom pre ustríc a bieleho vína a veľa ďalších stánkov rovnako. Otvorené Sun, 7 am-1pm za jedlom a nápojmi a 4pm pre remeslá, knihy a ďalšie.

vinotéky

Najznámejšie v Bordeaux (a najlepší architektúra) je L’Intendant , ktoré ponúkajú okolo 15.000 fliaš vína z pokorný k velebný. 2 Allées de Tourny, 00 33 (0) 5 56 48 01 29 otvorené Po-So 10 am-7.30pm.

Prejsť na Cave Art & Vins  pre ušľachtilé vína, najmä z Bordeaux. Nájdete tu tiež whisky a jedlo tu a v piatok večer zdarma ochutnávka (7 hodín do 9 hodín). 2 Place du Palais, 00 33 (0) 5 56 06 35 44. Otvorená Ut-So 10 am-8.30pm; Sun 10 am-2pm.

Nenechajte si ujsť  La vinotéku  , ktorá má veľký výber vín. 8 trate du 30 juillet, 00 33 (0) 5 56 52 32 05.

Víno výlety v okolí Bordeaux

Prvé miesto si víno turné je s Tourist Office . Behajú na rôzne výlety, od pol dňa Urban Víno Tour, ktorý vás vytiahne do zámku a končí vo vinárni v samotnom Bordeaux, na výlet loďou, ktorá vás zavedie autobusom na vinným turné a ochutnávka vo vínnej zámku nasleduje výlet do pevnosti u Cussac-Fort-Médoc, ktorý je na zozname svetového dedičstva UNESCO Vauban. Vrátite sa do Bordeaux po rieke s ochutnávkou vína Bordeaux zahrnutých na palube.

Tourist Office ponúka ďalšie prehliadky rovnako, pričom vo viac než 16 vinárskych usadlostiach, ktoré majú najlepšie z vinárskej turistiky Awards, čo znamená, že majú skvelé architektúry, záhrad alebo ponúkať viac nezvyčajné prehliadky. Väčšina z nich sú v hlavných vinárskych oblastí označenia, ako Sauternes, Entre-Deux-Mers, Fronsac, Lalande-de-Pomerol a Saint-Emilion. Takže vyberte si.

A vertikálne Day Tour

Išiel som na celodennú prehliadku do troch rôznych stavov. Všetci títo tiež vítaní jednotlivci, takže si môžete vytvoriť svoj vlastný spôsob, ako sa každý z nich, a všetci majú anglicky hovoriaci sprievodca. Kouč vyrazil z turistickej kancelárie v 9 hodín na hodinu cesty do Vignerons Tutiac (Côtes de Bordeaux) v Marcillac v Côtes de Blaye, severovýchodne od Bordeaux. Tento veľký Vinárstvo produkuje vína z 500 rôznych stavov. Tiež rastie rôznych odrôd za účelom ich testovania v špeciálnej bio-diverzity vinice. To má dobrý výber vín za prijateľné ceny.

Vignerons Tutiac
La Cafourche
33860 Marcillac
Tel.: 00 33 (0) 5 57 32 82 83
Webové stránky : (vo francúzštine)
Návštevy a otváracia doba

Ďalšou zastávkou bol za vynikajúce 3-chodové obedy v bývalých stajniach  zámku Siaurac následnou prehliadkou vinice. Je to krásny 19 -tého zaberanie klasický zámok je obklopený stromami a parky, označený ako jeden z francúzskych Jardins Remarkables . Majiteľ Paul Goldschmidt, ponúka individuálne návštevy a ochutnávky (prehliadky v angličtine), semináre a jedla. Vy môžete ešte lepšie a zostať tu. K dispozícii je balík na 580 € pre dve osoby, a je dodávaný s aperitívy, večera pri sviečkach a raňajky a prehliadka a ochutnávka majetku.

Zámok Siaurac
33500 NEAC
tel.: 00 33 (0) 5 57 51 65 20

Pohon na poslednú zámku nám trvalo cez srdce špičkových viníc Bordeaux, okolo likes Petrus a len pol kilometra od známeho Saint-Emilion. Château Coutet je trochu odlišný od ostatných veľmi drahé a prestížne nehnuteľností. Château Coutet bol v jednej rodiny od roku 1601 a tri generácie ešte žijú na sídlisku. Môžu produkovať veľký crus víno, ale oni sú bio-dynamická, bez použitia chemikálií a žatvu rúk skôr ako stroje. Malý zámoček nie je veľký, a vítaná je originálny. A vína? Výborný a veľmi dobrú hodnotu.

Château Coutet
3330 Saint-Emilion
Tel.: 00 33 (0) 5 57 74 43 21
Webové stránky : (v angličtine)

Tiež, pozrite sa na tento zájazd veľký crus .

Tam, kde sa piť víno v Bordeaux


Existuje len veľmi málo, ktoré možno porovnávať s sedí vo vonkajšej kaviarni, ako slnko pomaly nastaví, a vypila pohár Bordeaux, ako sa budete pozerať na svete prejsť tým.

Tourist Office má Urban vinárska cesta trasy k stiahnutiu budete presmerovaný na vináreň turné Bordeaux. Tu je niekoľko odporúčaní.

Hneď vedľa Rady Bordeaux vína, zistíte Max Bordeaux , 14 Cours de l’Intendance, tel.: 00 33 (0) 5 57 29 23 81. sídli v impozantnom priestore Art Deco, toto je miesto pre ochutnávky grand Cru Classé vín. 25 £ za sklom vás zoznámi s podobnými Latour, Margaux, Haut-Brion, Cheval Blanc, Mouton Rothschild a Yquem. Cheapskates môže ísť pre stolové vína na 1 £ za sklom.

Ak ste na návšteve CIVB dozvedieť viac, padajú do Le barom Vins du CIVB kedykoľvek počas roka, pre veľký rozsah Bordeaux vín ochutnať. 3 trate du 30 juillet, tel.: 00 33 (0) 5 56 00 43 47. pondelka do soboty 11 am-10pm

Taliansky majiteľ Le vinárni , 19 rue des Bahutiers, 00 33 (0) 5 56 48 56 99, má medzinárodné rozhľad obeť okolo 340 vín: 87 z Bordeaux, 88 z iných častí Francúzska, 87 z Talianska a 76 z celého sveta. Musíte jesť rovnako, ale to nie je deprivácie u talianskych syrov a údeninám, rovnako ako foie gras a magret de Canard v ponuke. Od pondelka do soboty 7 hodín do polnoci; skontrolovať webové stránky pre obedňajšiu otvory.

Chez le Peper , 19 Rue Georges Bonnac, 00 33 (0) 5 56 44 71 79, je to skvelý veselý miestom pre vína z celého Francúzska (plus dobrý výber piva), podávaný spolu so špeciálnym syrov a údenín, trochu jazz a veľa rugby. Pozrite sa na špeciálne víno, Song a klobása vydávať za € 10. Od utorka do soboty 5. pm-1.30am.