Viss par Jardin des Tuileries Parīzē

Posted on

Viss par Jardin des Tuileries Parīzē

Atrodas uz rietumiem no iespaidīgo Luvras muzejs un bijušais pils, sulīgs formāls dārzs Parīzes centrā pazīstams kā Jardin des Tuileries ir daļa no paša (sākotnēji karaļa) kompleksu.

Viena no jaukākajām un visvairāk kāroto dārziem galvaspilsētā, tā izrunā “Twee-Luh-Reehs”, nosaukts pēc flīžu rūpnīcas, kas stāvēja šeit jau no viduslaiku periodā. Pārveidota sulīgs dārzi par monarhiju 16.gadsimta laikā un pārvērst publiskajā telpā pēc Franču revolūcijas, Tuileries ir ļoti ieteicams pārtraukt jebkurā pirmo reizi ceļojumā uz Parīzi.

Tas jo īpaši pavasarī, kad dārzi ielauzās vibrants krāsās.

Bet daudz vairāk nekā patīkamu parku, kura zied un rūpīgi jāapgriež krūmi padara to viegli uz acīm un jauka vieta pastaigāties, Tuileries iemērc gadsimtiem Francijas vēsturē. Tā ir iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā, kas ir daļa no vēsturiskā stiept līdzās Sēnas krastu Parīzes saukt par dārgakmeņu kultūras un vēstures teritorijā.

Pirmais izveidota kā karaliskajiem dārziem Francijas-Itālijas Queen Marijas Mediči 1564, Tuileries lepojas elegantu statuetes no Francijas tēlnieku ieskaitot Aristide Maillol un Auguste Rodin; koku izklāta joslas ideāli piemērots romantiskām pastaigām, un dīķi, kur bērni var sail rotaļu buru un pieaugušie var slaistīties apkārt uz krēsliem, atpūtas kājas pēc ilga rīta ekskursijas. Tajā atrodas arī divas klātienē muzeji featuring šedevrus no Kloda Monē un rotējošām eksponātu mūsdienu mākslas un fotogrāfijas, restorāniem, un ikgadējā izstādē, kas bērniem būs prieks.

Atrašanās vieta & Nokļūšana:

Jardin des Tuileries atrodas n Parīzes 1. kvartālā (rajons), tieši uz rietumiem no Luvras muzeja, kas stiepjas gar populārs, tūristu smagā caurbrauktuve uz Rue de Rivoli eleganto Place de la Concorde . Tas ir arī tikai akmens sviediena no viena no Parīzes “vispopulārākais, un augstas modes, iepirkšanās rajoni par un ap Rue St-Honoré.

Adrese:  Jardin des Tuileries: Rue de Rivoli / Place de la Concorde

Metro:  Tuileries (1. līnija)

Apskates vietas un atrakcijas Tuvākās:

Luvras muzejs:  Apmeklējiet slavenās kolekcijas pie masveida muzeju un bijušā karaļa pils pirms vai pēc relaksējošu pastaigā pa dārziem.

Place de la Concorde: Šī grandiozā, aizņemts Laukums ir atzīmēta ar pārsteidzošo Luxor obelisks, ēģiptiešu piemineklis, kas ir vairāk nekā 3300 gadus veca un tika apdāvināti ar Franciju 1990.gadu beigās. No milzīgu, haotiska laukumā, varat pazibēt sākumu Avenue des Champs-Elysées, kas stiepjas uz Triumfa arku tālumā.

Concorde ir arī fascinatingly tumša vēsture: giljotīna šeit tika izveidota pēc Francijas revolūcijas 1789.; gan karalis Luijs XVI un viņa sieva, Queen Marie-Antoinette, tika izpildīts šeit, kopā ar daudziem citiem politiskajiem disidentiem un karalisko skaitļiem.

Palais Royal: Šī jaukā laukums un bijušais pils ir ideāla vieta boutique iepirkšanās un relaksējoša uz pāris mirkļiem saulē. Tas bija bijušais mājas karaļa Luija XIII un pirms tam, Cardinal Richelieu; tā uzcēla to 1692. Ir arī 3-zvaigžņu Michelin restorāns Le Grand Véfour, pie ziemeļu beigām galerijas.

Palais Garnier: Pastaiga līdz grandiozo Avenue de l’Opera, lai sasniegtu šo pārpilns bijušo opera (tagad mājās Nacionālās baleta, operas galvenokārt veiktas šajās dienās pie Bastīlijas operā).

Uzņemšana, Darba laiks un pieejamība

Ieeja dārziem ir bez maksas visiem apmeklētājiem, un Tuileries ir atvērts visu gadu, ieskaitot lielāko svētku dienās. Jums ir atbrīvot dārzu 30 minūtes pirms slēgšanas laikiem

Sezonas darba laiks: No pēdējās svētdienas marta līdz 31.maijā un 1. septembrī uz pēdējā sestdienā septembra dārzi ir atvērti no 7:00 līdz 9:00.

No 1. jūnija līdz 31. augustam, dārzs ir atvērts no 7:00 rītā līdz 11:00 vakarā.

No pēdējā svētdienā septembra pēdējā sestdienā martā: 07:30 līdz 7:30.

Pieejamība:

Visas ieejas uz dārzu un daudzi ceļi ir ratiņkrēslos: tie ietver trīs galvenos piekļuves punktus pie 206 rue de Rivoli, Place de la Concorde un Place du Carrousel.

Ir arī iekārtas apmeklētājiem ar dzirdes, redzes un garīga rakstura traucējumiem. Plašāku informāciju par apmeklējot Parīzi ar invaliditāti, skatiet šo lapu .

No monarhija līdz revolūcijas un Republikā: A Garden Iemērc vēsturē

Pazīstams arī kā centrs flīžu ražotājiem un podnieku kopš viduslaiku periodā, Tilerī kļuva par karalisko dārzu 16.gadsimtā ar Queen Marijas Mediči. Viņa gribēja modes pili un dārzu attēlā redzamo viņas dzimtās Florences pēc viņas vīra nāves, karaļa Henrija II.

Viņa lika būvniecību (kopš-iznīcinātas) Palais des Tuileries un pasūtīja André Le Notre izstrādāt bagātīgas oficiālu dārzus redzami no pils. Diemžēl, pils tika iznīcināta briesmīgā uguni ar “Francijas komūnu” no 1871 laikā.

Sākotnēji paredzēts kā privātiem dārziem Medici un vēlāk par Luija XIII un XIV, Royals pastaigājās ar Tilerī kā zīmi par viņu privilēģiju un cieņu; tas bija tikai pēc tam, kad Francijas revolūcijas 1789. gadā, ka dārzi ir atvērti plašai sabiedrībai.

18.gs. sākumā laikā, jo dārzs tika tālāk attīstīta, statujas no vadošajiem māksliniekiem tika pasūtīti saskaņā valdīšanas Louis XV, lai papildinātu topiary, kokus un puķes. Tēlnieki turpināja uzcelt gabalu tur kopš, padarot Tilerī svarīgs locus par mūsdienu mākslu un radīšanu. Skatīt zemāk sīkāku informāciju par muzejiem un mākslas kolekcijām par telpām.

Galvenā Izceltie & Ko darīt pie Gardens 

Papildus tam ir lieliska vieta pastaigām, saule un lasīt zaļo metāla krēsliem ar skatu uz zaļo terases, un buru laivas par mākslīgo dīķi, ir neskaitāmas lietas, ko darīt un baudīt pie Jardin du Luxembourg.

Tiem, kurus interesē Botānika un augu sugu nebūs vīlušies ar braucienu uz dārzu: stiepjas vairāk nekā 30 hektārus, Tuileries lepojas aptuveni 35 koku sugas, un desmitiem šķirņu flowers– no viengadīgo uz perennials– zied pavasarī un vasaras mēnešos, it īpaši centrālās gultas pazīstams kā “Grand Carré”. Apbrīnojams simetriju un skaistums dārzos ir parādā slavenā karaļa ainavu arhitekts Andrē Le Notre, kas arī paredzēti dārzi Versaļā un mazāk zināms, taču ļoti harmoniska,  Chateau Vaux-le-Vicompte .

Tēlniecības mīļotājiem, dārzs, tāpat kā savu māsu pie Luksemburgā, kvalificējas kā viens no galvaspilsētas liels brīvdabas muzejiem. Desmitiem ievērojamus statujas no slaveni mākslinieki, tostarp Rodēna un Maillol žēlastību telpās; mūsdienu mākslinieki regulāri uzstādīt gabalu šeit, tostarp godu FIAC, pilsētas gada laikmetīgās mākslas gadatirgus.

Bērni var baudīt buru rotaļu laivas uz dīķiem, izmantojot daudzu pastāvīgo rotaļlaukumi uz dārzu, batuti un poniju braucieni, un ikgadējais gadatirgus / karnevāls vasaras mēnešos (skatīt zemāk, lai iegūtu vairāk informācijas).

Visbeidzot, bezmērķīgs klejojošs caur milzīgo telpu , pētot dažādas tematiskās dārziem un relaksējoša ap strūklakām, ir spēle baudīt locals– pat laikā viņu pusdienu pārtraukumos. Izmantojiet atvieglinātas atmosfēru un izmantot laiku, šeit daži vienkārši pārdomām.

Gada Fair / Carnival pie Tuileries 

Viens ikgadējais notikums, vietējie iedzīvotāji un tūristi, gan adore pie dārzs ir ikgadējais gadatirgus / karnevāls, kas redz dažādus braucienus (pieteikties silē, panorāmas rats amerikāņu kalniņi, spēles un balvas, vietējos gardumus, saldējumu un karameļu utt) veikt pāri ziemeļu pusē dārza (uz Tuileries metro ieejas pusē), lai vairākas nedēļas. Gadatirgus parasti ilgst no jūnija beigām līdz augustam. Bērni būs īpaši baudīt šo vienu.

Orangerie muzejs: Mājas Monē Elpu aizraujošs “Nympheas” Series

Viens no visvairāk aizmirst maz vietām galvaspilsētā. Onsite kolekcijas pie Orangerie muzejā ietver Kloda Monē impresionisma šedevru, viņa  Nympheas  (ūdensrozēm) sērijas. Milzīgās paneļi tika krāsoti starp pasaules kariem kā symbol– un ceru for– globālo mieru. In vidū neizjūtot dienu ceļos un staigā, tas ir viens no labākajām vietām galvaspilsētā, lai nedaudz pārdomām un meditācijai.

Atrašanās vieta: Place de la Concorde

Jeu de Paume Galerijas: Mūsdienu tendences 

Tieši blakus durvis uz Orangerie muzejs, Jeu de Paume Nacionālās galerijas piedāvā vienu no labākajām vietām Francijas galvaspilsētā par eksponātu par laikmetīgās mākslas, fotogrāfijas un filmas.

Atrašanās vieta : 1 Place de la Concorde

Ēšana Out pie Tuileries: restorānos 

Ir trīs klātienē ēstuves Les Tuileries, padarot ātri vai oficiālu maltīti viegls iespēju.

La Terrasse de  Pomona  ir neformāla uzkodu bārs, un ir atvērts visu gadu laikā, un tajā pašā laikā, kā dārzi (skatīt iepriekš, lai iegūtu vairāk informācijas.

Café des Marronniers ir laba izvēle neformālā kodums. Atvērts no pirmdienas līdz svētdienai 07:00-9: 12:00.

Restorāns Le MEDICIS i s laba izvēle vairāk formālas meal– rezervē priekšu, ja iespējams, agrām vakariņām īpaši. Restorāns piedāvā pusdienas no 10:30 am-5: 00 pm un vakariņas no 5:00-7: 00 pm.