Skip to main content

Vlak Travel v Thajsku: rezervácie vstupeniek, Voľba triedy, potraviny a viac

Vlak Travel v Thajsku
Hoci lietanie je určite rýchlejší, cestovanie vlakom v Thajsku je zvyčajne príjemný zážitok mať na pamäti. Klapanie sebou na starnutie skladieb cez prírodu je pokojné a malebné a umožňuje cestovať rovnako ako miestni obyvatelia. Môžete skončiť stretnutie priateľských ľudí, ktorí robia na cestu ešte viac špeciálne.

Technicky lietanie medzi Bangkok a Chiang Mai ťažko stojí viac, než sa vydať vlakom – za predpokladu, že z rozpočtu letecké nesčítajú poplatkov na vrchole pôvodnú cestovného. Ale cestovanie vlakom v Thajsku vám umožní vidieť krajinu. Ak máte to šťastie, aby si jeden z pod šírym nebom, fan-only vozov, dostanete ju cítiť, taky!

Cestovanie vlakom v Thajsku

Kým scénické a pohodlnejšie, vlaky sú najpomalší forma dopravy v Thajsku. Chystáte vlakom je ešte pomalší ako diaľkových autobusoch, ale pravdepodobne bezpečnejšie a zaujímavejšie. Na rozdiel pri cestovaní v autobusoch, budete mať možnosť chodiť, pretiahnuť nohy, a môžu pristupovať toaletu. Cestovanie vlakom v Thajsku je viac scénické a umožňuje vyhnúť sa silný prevádzku a zlé cesty.

Ak cestujete cez noc, budete dorazí oveľa sviežejší po noci strávenej na lôžkovom vlaku namiesto cez noc autobusom. Štatisticky, Thajsko má jednu z najvyšších sadzieb osudovosť dopravy na svete; autobusovej nehody sú bežné. Hoci meškanie a dokonca aj občasné výpadky stane, cestovanie vlakom je stále bezpečnejšie ako cestovanie autobusom.

Rezerváciu lístok na vlak

Rovnako ako u iných foriem dopravy, máte dve možnosti, ako dostať svoje lístok na vlak: nákup to prostredníctvom cestovnej kancelárie (existuje veľa v turistických oblastiach) alebo sa doprava na vlakovej stanici a kúpiť svoj vlastný lístok.

Cestovné kancelárie pridať na manipulačné poplatky, ale za poplatok nesmie byť podstatne väčšia, než sa dostať dopravu do az vlakovej stanice zakúpiť cestovný lístok. Agenti často väčšiu províziu za rezerváciu turistických autobusov. Niektorí sa dokonca snažiť vyhovoriť vlakom vôbec – pritom im ušetrí čas dostane vstupenku. Informujte sa na inom úrade, ak ste povedal, že vlak je plný.

Vlakové lístky vypredané týždne dopredu pred veľkých akcií, ako Songkran. Mali by ste si s dostatočným predstihom, ako je to možné, ak cestujú v priebehu prázdnin v Thajsku.

Môžete skontrolovať cestovný poriadok a cestovné leteniek na oficiálne štátne železnice z Thajska webové stránky , však, budete musieť rezervovať vstupenky prostredníctvom tretej strany agenta (partner je zvyčajne spojený na webových stránkach).

Ktorá Seat Class vykonať rezerváciu

Železničný vozový park v Thajsku je veľmi diverzifikované; Tri rôzne triedy starších i novších vozidiel sú na koľajniciach v danom okamihu. Niekoľko vozy zakúpené z Japonska a Číny boli tiež pridané do mixu. Tam je šťastie-of-the-draw element zapojený, čo vedie k určitému zmätku. Môžete povedať niekomu o klimatizácii mrazu celú noc len aby zistil ich vlak mal otvorené okná a problémy s komármi.

Poznámka: Fajčenie je oficiálne zakázané vo všetkých vlakoch, v Thajsku , keď cestujúci často prepašovať cigarety, keď stál medzi spojených vozidiel.

Prvá trieda

Prvotriedne vozy sú k dispozícii v klimatizovaných cez noc len vlaky. Okrem niektorých repurposed japonské autá s single-obsadenie lôžok, oddelenie držať dvoch ľudí a prísť s malým umývadlom. Jednotlivci majú zdieľať úzke štvrtiny s niekým rovnakého pohlavia, ak ste ochotní kúpiť lístky na oboch lôžok v priestore.

Rovnako ako v druhej triedy, spacie Lôžka v prvej triede sú prevedené ošetrovateľom na sedadlách v priebehu dňa.

Druhá trieda

Druhá trieda je najúspornejší voľbou pre pohodlné cestovanie vlakom v Thajsku. Cestovné lístky druhej triedy pre nočných vlakov tendenciu najprv vypredať; si pár dní čo najskôr, ak je to váš preferovaný triedou.

Druhoradými vlaky majú posedenie a spacie vozne. Niektoré vozidlá sú klimatizované a zapečatené, zatiaľ čo iní sú len ventilátor. Starší, vejárovité iba vozidlá nie sú tak pekné ako ty klimatizovaných, však, oni predsa majú veľké okno, ktoré znižuje nechať v pamiatok a pachy z vidieka!

tretia trieda

Tretej triedy vlaky ponúkajú iba tvrdé sedačky; väčšina z nich je polstrovaná, ale ešte stále existujú niektoré staršie vozne s drevenými sedadlami. Dokonca aj napriek tomu, tretej triedy je dostatočne pohodlná pre denné cesty a ako veľmi hospodárny spôsob, ako pokryť krátke až stredné dĺžky vzdialeností. Cestuje do tretej triedy je v poriadku pre krátke cesty medzi Bangkok a Ayutthaya.

Podvaly Vlaky v Thajsku

Pre cestujúcich, ktorí dávajú prednosť ísť po súši, spáč vlaky v Thajsku sú zapamätateľné voľba. Na rozdiel pri jazde vo dne, budete nestráca čas na dopravu pre sťahovanie do rôznych častí krajiny. Namiesto toho, ušetríte náklady na jednu noc ubytovanie a nadväznosti na ďalší cieľ – bonus!

Pri kúpe si lístok, sa otázka, či si prajete hornej alebo dolnej lôžko. Horné poschodovej postele sú mierne zľavnené a ponúknuť trochu viac súkromia kvôli tomu, že z úrovne terénu. Sú tiež o niečo kratšia ako dolná poschodovej postele. Vysokí ľudia nebudú môcť natiahnuť úplne buď v hornej alebo dolnej časti, však, horná lôžko má ešte menej priestoru pre nohy. Všetky majú súkromie záves vytiahnuť a prísť s čistým posteľnou bielizňou.

Skoro ráno zastávky nie sú oznámené. V skutočnosti, žiadne zastávky sú oznámené. Nejakým spôsobom, ľudia jednoducho vedieť, kedy vystúpiť. Chybovať na bezpečnej strane tým, že zaistí vašu obsluhu vie konečného cieľa. Sú mimoriadne opatrný udržať to všetko rovné a môže prebudiť vás – snáď. Len v prípade, byť zabalený a pripravený vystúpiť z vlaku v zhone len v prípade.

Ošetrovatelia sa prejaví skoro ráno začať konverziu poschodovej postele späť do miest, takže by ste mali mať dostatok varovanie pre prípad, kedy je vaša zastávka na ceste.

Hoci krádež na lôžkových vlakov rozhodne nie je tak zlá otázka, ako na jednodňových autobusoch v Thajsku, mali by ste sa stále vyhnúť zaspávanie s smartphonu vo vašom lone. Nenechávajte telefón na sedadle, keď prechádzal okolo.

Jedlo a pitie vo vlakoch

Uniformovaní vlak účastníci vás pravdepodobne pýtať viackrát objednať jedlo a pitie. Predaj alkoholu boli zakázaní na thajských vlaky od roku 2014, ale stále môžete získať ďalšie jedlo a pitie. Ak nie je vaše možnosti sú nízke, vlak jedlo je predražený v porovnaní s lacnou-and-lahodný štandardu v Thajsku.

Jedálenský vozne v zadnej časti vlaku sú jednou z možností pre spoločenský život, hoci oni sú teraz menej hlučný, že predaj piva nie sú nič viac.

Ešte ako miestni obyvatelia obvykle robia: Pripravte sa na dlhú cestu tým, že kúpi svoje vlastné občerstvenie a balenú vodu pred vlaku.

Tipy pre získanie prospechu cestovanie vlakom v Thajsku

  • Ak vaše dáta alebo preferencie triedy automobilov nie sú flexibilné, rezervovať niekoľko dní vopred. Vstupenky na víkendy a sviatky zaplní týždne vopred za druhej triedy.
  • Vozidlá, ktoré sú uzavreté a klimatizované môže byť veľmi chladno. Udržujte rúno alebo deka praktické používať.
  • Fajčenie je zakázané všade na vlaky v Thajsku, hoci niektorí cestujúci urobiť skryto v priestoroch medzi autami.
  • Budete často stretávame najviac ľudí v druhej triedy vozidiel.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *