Všetko o Gelato a prečo musíte vyskúšať na svoju taliansku dovolenku

Posted on

 Všetko o Gelato a prečo musíte vyskúšať na svoju taliansku dovolenku

G elateria  (vyslovuje  Jell-a-terc-EE-a ) je taliansky obchod, ktorý predáva zmrzliny alebo Gelati ( vyslovuje Jell-A-k alebo  Jell-A-tich ). Ak ste nikdy nemal tú česť jesť zmrzlinu, dajte si ho na trase, je to chutné zaobchádzať proste musíte vyskúšať, zatiaľ čo v Taliansku.

Gelato vs. Ice Cream

Gelato je niekedy označované ako “talianskej zmrzliny” v Spojených štátoch, ale táto definícia nie je naozaj správne. Gelato je bližšie k ľadovej mlieko, zatiaľ čo Taliani zistili, že príliš veľa mliečneho tuku sa stretáva s čerstvou, chuťovo chuť, pri ktorých je známy taliansky gelato.

V skutočnosti by to bolo v Spojených štátoch vyložene zlé volať talianskej gelato  zmrzlina, ako zmrzlina je definovaný FDA ako mrazeného výrobku s nie menej ako 10% tuku a typické talianske gelato je nižšia v tuku.

S talianskou zmrzlinou sa často predávajú ozdobné zmrzlina výmysly, jednoduchý kužeľ ( Cono ) alebo hrnček ( Coppa ). Zákazník si vyberie ich požadované chuti, ktoré sú označené, často s obrázkami. Väčšinu času budete mať 2 odmerky (dve rôzne príchute) za najmenej nákladné variante.

Pozrite sa na Gelateria, ktorý hovorí ” gelato fatto Casa “, alebo dom z zmrzliny, za najlepšiu pôvodnú zmrzliny. Vyhýbať sa miestam s pestrofarebnými displeja a namiesto toho hľadať farieb, ktoré sú bližšie ku skutočnej veci. Dobrú chuť kontrolovať je pistácie, ktorý by nemal byť sýto zelené, ale bledšia, takmer hnedasté farby. Ovocné príchute by mal vyzerať skutočné ovocie, a nie niečo žiarivo (čítaj: umelo) sfarbené.

Tiež veľké nakopeniu pilotov umelecky usporiadané tak s najväčšou pravdepodobnosťou továreň vyrába tovar.

Nájdete zmrzlinárne  , ktoré ponúkajú možnosti, ako je jogurt alebo sójové mlieko zmrzliny. Ak ste mliekareň-free, hľadať Granit alebo sorbetto,  zmrzliny s ovocnou príchuťou, ktoré nemajú mlieko v nich.

Viac než len Gelato

Zvyčajne môžete nájsť niekoľko ďalších vecí na i tých najzákladnejších Gelateria, ako je zmrzlina koláče alebo dezerty, ktoré si môžete vziať von.

Tieto Gelateria môžu byť kombinované s ďalšími funkciami, stáva bar, talianskou zmrzlinou , na Gelateria-Pasticceria či dokonca kombinácia všetkých 3. Ak je to je tiež bar bude slúžiť kávu, likéry, občerstvenie, pečivo, a zmrzliny všetko pod rovnakou strecha. V prípade, že názov obsahuje slovo Pasticceria, bude tiež ponúkať čerstvé pečivo okrem zmrzliny. Vo väčších mestách, budete často nájsť s talianskou zmrzlinou, ktorá predáva iba zmrzlinu, ale v malých mestách, často v kombinácii s ďalšími funkciami.

Vzorkovanie Gelato po celom Taliansku

Ak sa chystáte do Florencie, objednať pizzu a Gelato triedu alebo Gelato a Vino ochutnávka cez Select Taliansku na vnútornej pozrieť sa na Gelateria a ako je zmrzlina vyrobená. Jedlo prehliadky často zahŕňajú zastávku u odporúčaného Gelateria s dôvernými informáciami. V Ríme pokúsiť stravovacie Taliansko Food výlety alebo zájazdy potravín s rímske Labužník .