Všetko o Jardin des Tuileries v Paríži

Posted on

Všetko o Jardin des Tuileries v Paríži

Nachádza sa kúsok na západ od impozantného múzea Louvre a bývalom paláci, svieža okrasnú záhradu v centre Paríža známy ako Tuilerijské záhrady je súčasťou toho istého (pôvodne kráľovský) komplexu.

Jeden z najkrajších a najvyhľadávanejších záhrady v hlavnom meste, to je vyslovované “Twee-luh-Reehs”, pomenovaný po kachľových tovární, ktoré tu stáli už od stredoveku. Premenený svieža záhrady pre monarchiu v 16. storočí a vyrobený do verejného priestoru po francúzskej revolúcii, Tuileries je vysoko odporúčané zastavenie akéhokoľvek Pred prvým výletu do Paríža.

To platí najmä na jar, kedy záhrady vtrhol do vibrants farieb.

Ale oveľa viac než príjemného parku, ktorého kvety a starostlivo zdobené krovia robiť to ľahké na oči a príjemné miesto na prechádzke, Tuileries sa namočí do stáročia francúzskej histórie. To je UNESCO svetové dedičstvo, ktorá je súčasťou historického úseku pozdĺž Seiny riečnych brehov v Paríži má byť menovaný ako vzácneho kultúrneho a historického územia.

Prvá založená ako kráľovských záhradách francúzsko-talianskym kráľovnej Mária Medicejská v roku 1564, Tuileries ponúka elegantné sochy z francúzskych sochárov vrátane Aristide Maillol a Auguste Rodin; pruhy lemované stromami ideálne pre romantické prechádzky a rybníky, kde deti môžu plaviť hračka plachetnica a dospelí môžu leňošiť na stoličkách, odpočíva ich nohy po dlhej dopoludnia prehliadkou. To tiež ubytuje dve na mieste múzea predstavovať majstrovské diela od Clauda Moneta a rotujúce exponáty v súčasnom umení a fotografiu, reštaurácie a každoročné veľtrh, ktoré deti potešia.

Poloha a príchod:

Jardin des Tuileries sa nachádza n 1. parížskom obvode (okres), bezprostredne na západ od múzea Louvre, tiahnuci sa pozdĺž populárne, turistické-ťažké dopravnou tepnou Rue de Rivoli na elegantný Place de la Concorde . Je to tiež len čo by kameňom dohodil od jedného z Paris ‘najpopulárnejšie, a high-módy, nákupnej zóny na Rue Saint-Honoré a jeho okolia.

Adresa:  Jardin des Tuileries: Rue de Rivoli / Place de la Concorde

Metro:  Tuileries (linka 1)

Pamiatky a zaujímavosti v okolí:

Louvre Múzeum:  pred alebo po užití uvoľnenú prechádzku Tuileries návšteva preslávenej zbierky na masívne múzea a bývalého kráľovského paláca.

Place de la Concorde: Tento veľký, rušné námestie je poznamenaný zarážajúce Luxor obelisk, egyptskej pamätník, ktorý je viac ako 3300 rokov starý a že bol nadaný k Francúzsku v neskorej 1990. Z ohromné, chaotické námestie, môžete zahliadnuť počiatok Avenue des Champs-Elysées, ťahajúce sa až k Víťaznému oblúku v diaľke.

Concorde má tiež fascinujúcim temnú históriu: gilotína tu vznikla po francúzskej revolúcii v roku 1789; obaja King Louis XVI a jeho manželka, kráľovná Mária-Antoinetta, tu boli popravení, spolu s mnohými ďalšími politickými disidentmi a kráľovskej postavy.

Palais Royal: Táto krásna námestie a bývalý palác je ideálnym miestom pre butik nákupy a relaxáciu na pár chvíľ na slnku. Bol to bývalý domov kráľa Ľudovíta XIII a pred tým, kardinál Richelieu; je Komisia postavená v roku 1692. K dispozícii je tiež 3-star Michelin reštaurácii a, Le Grand Véfour, na severnom konci galérií.

Palais Garnier: Urobte si prechádzku do grandiózny Avenue de l’Opéra na dosiahnutie tohto bohatý bývalej opery (dnes domov národného baletu, opery sú v prvom rade vykonávajú v týchto dňoch na Bastille Opera).

Vstupné, otváracia doba a sprístupnenie

Vstup do záhrady je zdarma pre všetkých návštevníkov, a Tuileries je otvorený po celý rok, vrátane väčšiny štátnych sviatkov. Je nutné vypratať do záhrady 30 minút pred uzatvorením časov

Sezónne hodín: Z konečnej nedeľa v marci do 31. mája a od 1. septembra do poslednú sobotu v septembri, záhrady sú otvorené od 7:00 do 9:00 hod.

Od 1. júna do 31. augusta, záhrada je otvorená od 7:00 do 11:00 hod.

Z konečnej nedeľu v septembri na poslednú sobotu v marci: 07:30 do 7:30 hod.

dostupnosť:

Všetky vchody do záhrady a mnoho z ciest sú bezbariérové: medzi ne patria tri hlavné prístupové body 206 rue de Rivoli sa, Place de la Concorde a Place du Carrousel.

Tam sú tiež zariadenia pre návštevníkov so sluchovým, vizuálnym a mentálnym postihnutím. Pre viac informácií o návšteve Paríža so zdravotným postihnutím, na tejto stránke .

Od monarchie k revolúcii a republiky: záhradou namočené v histórii

Známy ako centrum pre výrobcov obkladov a hrnčiarov od stredovekého obdobia, The Tuileries sa stal kráľovským záhrada v 16. storočí za kráľovnej Mária Medicejská. Chcela vyrábať palác a záhrady k obrazu svojho rodného Florencii po smrti jej manžela, kráľa Henricha II.

Prikázala stavbu (od zničeného) Palais des Tuileries a poveril André Le Notre navrhnúť početné formálne záhrady viditeľné z paláca. Bohužiaľ, palác bol zničený v katastrofálnom požiarom počas “francúzskej Komúny” z roku 1871.

Pôvodne zamýšľaný ako súkromných záhradách pre Medici a potom pre Ľudovíta XIII a XIV, Royals prechádzal v Tuileries ako znamenie ich privilégií a slušnosti; to bolo len po francúzskej revolúcii z roku 1789, ktorá záhrady boli otvorené pre širokú verejnosť.

V priebehu prvej polovice 18. storočia, kedy bola záhrada ďalej rozvíjať, sôch od popredných umelcov boli uvedené do prevádzky v čase vlády Ľudovíta XV sa dopĺňajú kríkov, stromov a kvetov. Sochári naďalej odvtedy postaviť kúsky tam, takže Tuileries dôležitým miesto pre súčasné umenie a tvorby. Pozri nižšie pre viac informácií o múzeách a umeleckých zbierok v areáli.

Hlavné prednosti a čo robiť na záhrade 

Okrem toho, že je nádherné miesto na prechádzku, slnko a čítať na zelenej kovové stoličky s výhľadom na zelenajúce terasy a plachetnica na umelých rybníkov, existuje nespočetné množstvo vecí robiť a tešiť na Luxemburské záhrady.

Záujemca o botaniku a rastlinných druhov nebude sklamaný výlet do záhrad: tiahnuci sa cez 30 hektárov, Tuileries ponúka okolo 35 druhov stromov a desiatky odrôd flowers– od jednoročných až perennials– kvitnúce na jar a letných mesiacoch, najmä v centrálnych lôžok známych ako “Grand Carré”. Ohromujúca symetriu a krásu záhrad dlhuje slávny kráľovský záhradným architektom Andre Le Notre, ktorý tiež navrhol záhrady vo Versailles a menej známa, ale pozoruhodne harmonický,  zámku Vaux-le-Vicompte .

Pre milovníkov sochárskych, do záhrady, rovnako ako jeho sestra v Luxembursku, sa považuje za jeden z najväčších skanzenov hlavného mesta. Desiatky pozoruhodných sôch od renomovaných umelcov vrátane Rodin a Maillol milosť priestor; súčasní umelci tiež pravidelne inštalovať kúsky tu, vrátane príležitosti FIAC, mesto je každoročná veľtrhu súčasného umenia.

Deti si môžu vychutnať plachtenie hračky lodí na rybníkoch, s využitím mnohých stálych ihrisko na záhrade, sú trampolíny a poníkoch, a každoročný veľtrh / karneval v letných mesiacoch (pozri nižšie pre viac informácií).

A konečne, bezcieľne prechádzal rozľahlých priestoroch , poznávanie rôznych tematických záhrad a relaxačné okolo fontány, je zábava teší locals– i počas ich obedňajšej prestávky. Využite uvoľnenú atmosféru a využiť čas tu na nejakú jednoduchú rozjímanie.

Ročný Fair / Karneval v Tuileries 

Jedna každoročná udalosť, ktorá miestni obyvatelia a turisti tak zbožňujem na záhrade je každoročný veľtrh / karneval, ktorý vidí rad zábavných jázd (log žľabu, ruské koleso horskú dráhu, hry a súťaže, miestne pochúťky, zmrzlinu a cukrovú vatu ETC) vziať cez severnej strane záhrady (na vstupnej strane Tuileries metra) po dobu niekoľkých týždňov. Reálna všeobecne beží od konca júna do augusta. Deti budú predovšetkým páčiť tohle.

Orangerie Museum: Home úchvatných “Nympheas” Series Monet

Jedným z najviac prehliadané málo miest v hlavnom meste. Tunajšie zbierky v múzeu Orangerie patrí Claude Monet impresionistické dielo, jeho  Nympheas  (lekná) série. Obrovské panely boli namaľované medzi svetovými vojnami ako symbol– a dúfať for– celosvetového mieru. V strede je otrávený deň cestovanie a chodí, je to jeden z najlepších miest v hlavnom meste trochu premýšľania a meditácie.

Poloha: Place de la Concorde

Jeu de Paume Galéria: Súčasné trendy 

Hneď vedľa Orangerie múzea, Jeu de Paume Národná galéria ponúka jednu z najlepších miest vo francúzskom hlavnom meste pre exponáty na súčasné výtvarné umenie, fotografie a filmu.

Miesto : 1 Place de la Concorde

Stravovanie mimo domova u Tuileries: vlastná reštaurácia 

Existujú tri onsite reštaurácií v Les Tuileries, robiť rýchle alebo formálne jedlo ľahká možnosť.

La Terrasse de  Pomona  je neformálne snack bar, a je otvorený po celý rok počas rovnakých časov ako záhrady (pozri vyššie pre viac informácií.

Café des Marronniers je dobrou voľbou pre neformálne uhryznutie. Otvorené od pondelka do nedele, 07:00, 9: 00.

Reštaurácia Le Médicis aj to dobrá voľba pre viac formálne meal– rezervy dopredu, pokiaľ je to možné pre skoré večeru zvlášť. V reštaurácii sa podávajú obedy od 10: 30-5: 00 hodín a večere od 5:00 hod-7: 00 hod.