Všetko o Musée d’Orsay v Paríži – Highlights a tipy Návštevník

Posted on

Prednosti a tipy návštevníkov

Jeden zo svetovo najnavštevovanejších múzeí, Musée d’Orsay sídli najväčšiu zbierku obrazov, sôch a dekoratívnych predmetov vyrobených medzi 1848-1914, predstaví mnoho z najpozoruhodnejších diel raného novoveku.

Dáva návštevníkom detailný a úchvatný pohľad na zrode moderného maliarstva, sochárstva, dizajnu, a dokonca aj fotografie, stála kolekcia Orsay sa klenie od neoklasicizmu a romantizmu k impresionizmu, expresionizmu a secesného dizajnu.

 To najlepšie z kolekcie prvotriednych zahŕňajú majstrovské diela umelcov, vrátane Ingres, Delacroix, Monet, Degas, Manet, Gauguin, Toulouse-Lautrec a Van Gogh.

Prečítajte si súvisiace: Uistite sa, že sa obráťte na zoznam najlepších impresionistických múzeí v Paríži rozšíriť svoje vedomosti o tejto vzrušujúcej pohybe.

Lokalita a kontaktné informácie:

Adresa: 1 Rue de la Legion d’Honneur
7. arrondissement
Metro: Solferino (linka 12)
RER: Musée d’Orsay (trasa C)
Autobus: linky 24, 63, 68, 69, 73, 83, 84 a 94

Múzeum sa nachádza v časti Saint-Germain des Prés , medzi Quai Anatole France a Rue de Lille, a má výhľad na Seinu na ľavom brehu. V múzeu je tiež päť minút chôdze cez rieku od Jardin des Tuileries.

Tiež v okolí:

 • Latinská štvrť
 • múzeum Louvre
 • Rodín Museum and Garden
 • Musée de l’Armée (Armádne múzeum)

Informácie na tel:

 • 33 (0) 1 40 49 48 14
 • 33 (0) 1 40 49 49 78

Navštívte webové stránky

 

Otváracia doba:

09:30 až 6 hodín (utorok až nedeľa)

09:30 až 9:45 hod (štvrtok)

Pondelok zatvorené.

Zatvorené: 1 mája a 25 decembra

Vstupné:

Za súčasných vstupného, nájdete na tejto stránke .

 • Pre všetkých návštevníkov zadarmo na prvú nedeľu v mesiaci.
 • Zdarma pre návštevníkov mladšie ako 18 rokov.
 • Zdarma pre návštevníkov vo veku 18-25, ktorí sú občanmi jedného z členských štátov EÚ.
 • Zadarmo pre nezamestnaných návštevníkov.
 • Zadarmo pre návštevníkov so zdravotným postihnutím.
 • Zadarmo pre držiteľov parížskej múzeum Pass.

Prehliadky Prehliadky múzeí:

 • Majstrovské diela Musée d’Orsay Tour  je anglická tour, ktorá poskytuje individuálne návštevníkov s prehľadom 1,5 hodiny zo stálych zbierok. Prehliadka prebieha od utorka do soboty. Pozrite sa na oficiálnej webovej stránky pre dnešnej doby a ceny.
 • Rôzne tematické Skupinové exkurzie sú k dispozícii v oblastiach, ako sú veľké umelecké diela v Musée d’Orsay, veľké umelecké hnutie, od akademizme k impresionizmu, éra impresionistických výstav a po impresionizmu (1886-1914). Časy, dáta a témy sa líšia.

dostupnosť:

Našťastie všetky úrovne tohto múzea sú bezbariérové. Jednotlivci pomáhajúci handicapovaným návštevníkom sú prijaté do múzea zdarma. Okrem toho, invalidné vozíky sú k dispozícii na kontrolu srsti. Kolies je zadarmo, ale cestovný pas alebo vodičský preukaz je vyžadovaný ako záloha

Obchodov a reštaurácií v múzeu:

V múzeu obchod so suvenírmi a kníhkupectvo je otvorená každý deň okrem pondelka, 09:30 do 6:00 hodín (otvorené až do 9:30 hodín vo štvrtok.)

V múzeu reštaurácia sa nachádza na strednej úrovni. Podávať jednoduché, aj keď trochu drahšie, jedlo v zdobené prostredí, funkcia reštaurácie komplikované stropné fresky a rezbárske práce.

Očakávať, že zaplatí 25-50 EUR na jedlo (cca. $ 33- $ 67). Žiadne výhrady.

Reštaurácia telefón: +33 (0) 1 45 49 47 03

Krátkodobé výstavy:

Musée d’Orsay vikári špeciálne výstavy a tematické akcie v pravidelných intervaloch. Nájdete na tejto stránke sú uvedené podrobné informácie o nadchádzajúcich exponáty a špeciálne udalosti.

Aby čo najviac z vašej návštevy:

Sledujte moje Top 5 Musée d’Orsay, Visitor tipov, aby vaša návšteva je obohacujúce a vzrušujúce.

Orientácia a Súčasné trendy

Stála expozícia v Musée d’Orsay preklenuje štyri hlavné úrovne a terasa výstavný priestor. Kolekcia je prezentovaná chronologicky a podľa umeleckého hnutia.

Prízemie:

V prízemí (nezamieňať s Európskou prvom poschodí , ktoré je na druhom poschodí v USA) je možné diel vyrobených od roku 1848 do začiatku 1870 je.

 Na pravej strane galérie sa zameriavajú na vývoj historickej maľby a na akademickej a pre-Symbolist škôl. Medzi hlavné výhody patrí diela Ingres, Delacroix, Moreau a raných dielach Edgar Degas, ktorý by neskôr sa stal dôležitou postavou v impresionistické maľby.

Medzitým t mu ľavej postrannej galéria sa zameriavajú na naturalizmu, realizmu a pre-impresionizmu. Dôležitá diela Courbet, Corot, proso, a Manet možno nájsť tu. Hlavné diela patrí proso je Angelus (1857-1859) a Manet je neslávny 1863 maľovanie Le Dejeuner sur l’herbe (obed na tráve), ktorý zachytáva nahú ženu pikniku s dvoma oblečených mužov.

Architektúra, sochárstvo a ozdobné predmety na tejto úrovni zahŕňajú Druhého francúzskeho cisárstva modely a objekty, ktoré patria do polovice 19. storočia hnutie eklektizmus.

Stredná úroveň:

Táto podlaha má významnú zbierku obrazov konca 19. storočia, pastely a dekoratívnych predmetov, vrátane šiestich miestností vyhradených pre secesný výzdobou.

Galérií čelia Seine funkcie prírodovedec a Symbolist maľovanie, rovnako ako dekorácia z verejných pamiatok. Zahraničné maľovanie, vrátane diel Klimta a Munch, sa objavuje po boku francúzskeho maliarstva. Na juhu galérie patrí neskoršie diela Maurice Denis, Roussel a Bonnard.

Ďalej len “Upper Level” (2):

Táto nová úroveň  predstavuje vývoj v oblasti inovatívnych a nekonvenčných techník maľby a pastely od neoimpressionists, Nabists a maliarov Pont-Aven. Hlavné diela od Gaugin, Seurata, Signac a Toulouse-Lautrec sú tu. Medzitým  malý formát maľba je uvedený na tejto úrovni v rámci vyhradeného galérii.

Top Floor / Upper Level “1”:

V hornom poschodí ( “Upper Level (1”) pravdepodobne ukrýva najviac dechberoucí galérie v múzeu. Bezpočet veľké diela z impresionistické a expresionistické hnutie možno nájsť tu.

Medzi hlavné výhody patrí diela impresionistov Degas, Monet, Renoir, Sisley, Pissarro a Caillebotte. Celá galéria sú zasvätené Moneta a Renoira po roku 1880.

Vo svetoznámej zbierky Gachet , priekopnícke práce od Van Gogha a Cezanna môže byť videný. Hlavné udalosti roku sochy patrí úchvatné Degas tanečníkmi.

The Terrace Level

Oblasť “terasa” je primárne zasvätený sochárstvo 19. storočia, s celý krídla vyhradenej pre vznešené diela francúzskeho sochára Auguste Rodin