Všetky O rieky Seiny v Paríži: Základné fakty, história a Cestovné tipy

Posted on

Všetky O rieky Seiny v Paríži: Základné fakty, história a Cestovné tipy

Možno svetovo najznámejšie rieka Seina zachytáva nielen naše predstavy do dnešných dní: to uchvátený a zviedol tých, ktorí ju stretnúť, pretože pre-stredoveku. Úhľadne delí mesto Paríža do výrazných ľavého a pravého brehu ( Rive Gauche a Rive droite ), rieka slúži ako zdroj obživy, obchodu, a úchvatné výhľady od keltského kmeňa rybárov známy ako Parisov rozhodol usadiť medzi jeho banky, na malom pruhu krajiny dnes označovaná ako  Ile de la Cité, v 3. storočí BC

Že čoskoro osada, neskôr pomenovaný Lutetia Rimanmi, bol nakoniec dorásť do rozľahlej metropoly, ktoré poznáme a ctiť dnes. Ale je to dosť ľahké zabudnúť, že Seine, teraz väčšinou považované za zdroj pre malebných fotografických ops a poskytuje cestu pre konštantný prúd vyhliadkové plavby, bolo životne obyvateľov a je jedným z hlavných dôvodov, prečo Prvý osadníci boli potrebné venovať oblasť začať.

Od roku 1991, Seiny je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO, čo znamená, že požíva právnu ochranu a uznanie ako významné prírodné a kultúrne pamiatky. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o jeho histórii a tipy, ako si to na vašej budúcej návštevu francúzskeho hlavného mesta.

Niekoľko faktov o Seine:

  • Rieka beží na 776 km (482 míľ) cez Francúzsko a do kanála La Manche v Le Havre a Honfleur (Belgicko). Jeho zdrojom je vo francúzskom Burgundsku, a jej ústie je v kanáli La Manche.
  • V Paríži, brehy rieky Seiny sú spojené celkom 37 mostov, vrátane Pont de l’Alma v blízkosti Eiffelovej veže, Pont des Arts, a Pont Neuf.
  • Meno rieky je pochádza z latinského slova “Sequani”, ktorý niektorí veria týka gaelské meno, ktoré by boli prisudzované podľa prvých keltských osadníkov. Neexistuje jednotný názor na etymológiu, však.

Turné a teší Seine: Najzaujímavejšie

Väčšina z vás návšteve Paríža budú chcieť navštíviť a preskúmať brehy Seiny počas vašej cesty: je to jeden z dôvodov, prečo je zjavná v našej príručke k hlavným turistickým atrakciám v Paríži. obzvlášť odporúčame, aby ste stráviť nejaký čas na týchto pamiatok a aktivít sústredených okolo rieky.

Vezmite si výlet loďou.  Najmä pokiaľ ide o prvú cestu do mesta, vyhliadkový výlet loďou na Seine vám dá príležitosť, aby sa v niekoľkých významných pamiatok a miest v meste, zatiaľ čo sedí a užívať si jazdu. Od katedrály Notre Dame na Palais de Justice a múzea Louvre, jemne plávajúce na rieke poskytuje mimoriadne relaxačné a jemný prvé skúsenosti z city– a môže byť tiež skvelý spôsob, ako pre návštevníkov s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie, aby sa v niektorých parížskej najznámejších miest.

Ak ste na návšteve v zime, nie sa báť: drvivá väčšina riečnych výletných spoločností ponúka krytý vyhrievaný areas–, takže si môžete ešte užiť plavbu, aj keď prevažujú ľadový vietor alebo aj dážď.

Zbaliť piknik a rozrastanie sa s dekou na brehu. Brehy rieky Seiny poskytuje nádherné prostredie pre relaxačný parížskej piknik, a to najmä v jarných a letných mesiacoch.

Tak zásobili nejaké bagety, syry a ovocie a nájsť pekné miesto na sedenie na brehoch riek. Dusk je mimoriadne krásny čas obdivovať jemne meniace sa farby na oblohe, a záblesk vody, ako lode tečenie by …

Zásobiť na piknikových dobrôt, pozri náš sprievodca na najlepšiu pekární v Paríži, rovnako ako náš zoznam najlepších gourmet obchodoch s potravinami a supermarketoch v Paríži.

Podniknúť romantickú prechádzku či kontemplatívny. Na nábreží sa prirodzene ponúkajú niektoré z najromantickejších miest v Paríži na prechádzku s niekým zvláštnym. Zastaviť na Pont des Arts  obdivovať západ slnka nad vodou, zdobené detaily mosta, a Eiffelova veža na obzore.

Banky sú tiež skvelým miestom pre túto osamelé prechádzky, ktoré vám pomôžu premyslieť komplexný problém alebo projektu. Ja odporúčam začať blízkosti Hotel de Ville, prejazd cez most do Ile de la Cité a kráčania východu na západ na pravej a ľavej bánk (navrhujem kráčania v akomkoľvek smere vás kreslí).

Prezrite si na staré kníhkupcov knihy, plagáty a memorabílie. Takmer každý pozná zelenej metalickej stánky starých Paris Seine-side kníhkupcov (Bukinisty) , ktoré sa objavili v mnohých filmoch a fotografiách mesta. Či už vlastne chcete nájsť starú čarovnú vydanie svojej obľúbenej knihy, alebo len chcete prechádzať, je to veľmi príjemný spôsob, ako stráviť popoludnie.

Ak sa vám tento, môžete tiež využiť tieto aktivity

Potom, čo ste skúmali Seine, zvážte rezerváciu prehliadku parížskych kanálov a vodných ciest: bývalý môže byť najslávnejší skupina vody v Paríži, ale rozhodne to nie je jediný, kto stojí za to teší.

Môžete dokonca si výlet na turné Marne River by vaničkových – niečo, čo väčšina turistov nikdy nenapadlo robiť. Piknik na svojich zelených bánk, ktoré kedysi inšpiroval impresionistov, vrátane Sisley a Manet, je jedným z najkrajších jarných a letných aktivít v parížskom regióne, a ten, ktorý som plne odporučiť.

Taktiež zvážiť prijatie výlet mimo Paríža, vrátane do domu a záhrady Claude Monet v Giverny, s jeho krásne leknami a pokojné potoky.