Vyhnúť špičke metrom v Londýne

Posted on

 Vyhnúť špičke metrom v Londýne
Rovnako ako u verejnej dopravy vo väčšine veľkých miest, tam sú špičku cestovanie na londýnskej Tube, že by ste naozaj mali snažiť, aby sa zabránilo počas vašej cesty. Tieto časy sú, keď masívne tranzitnú sieť známa ako rúrky na svojej maximálnej kapacity, a cestujúci sú často nútení vtesnať do posledného voľného miesta na stiesnenom vlaku. Takže naozaj, to nemožno odporučiť.

Pre väčšinu zo siete trubice, ráno “rush hour” sa koná väčšinou v čase medzi 7:30 a 9:30 a večerné špičku prebieha medzi 4:40 a 6:30 hod Avšak, rôzne linky na trubku zažiť vyššej úrovne prevádzky počas rôznych častí dňa:

  • Riadky, ktoré cestujú cez turistických a zábavných miestach, ako je Piccadilly, Northern a stredné ihrisku zostať obsadené celé popoludnie.
  • Piccadilly linka zostane do práce asi 8 hodín, ako ľudia hlavu do West End za reštaurácií, klubov a divadiel a má ďalšie mini-spech hodinu pri divadla zavrieť po cca 11 hod
  • Ak nemáte radi preplnené vlaky, a to najmä vyhnúť normálne dopravnej špičky na linkách, ktoré jazdia po hlavných nákupných oblastí Knightsbridge a Oxford Street-na Piccadilly a strednej línií. Na väčšine dňoch, obchody uzavrieť približne v rovnakom čase, kedy ľudia opúšťajú svoje kancelárie. Pridaná rozdrvení balíkov Ladenie nakupujúcich do normálneho zaťaženie 9 až 5’ers môže byť neznesiteľné.

Londýnskej Najfrekventovanejšie linky a stanice

Transport for London je hanblivý o poškodí čísla tranzitnej užívateľov riadok po riadku, ale zverejní station-by-stanicu návod na špičke a špičkové jazdné doby pre sieť trubiek, a tiež môžete vyhľadať svoje webové stránky pre jednotlivé stanice na zistiť, či ste zaneprázdnení, keď máte v pláne opustiť svoj hotel pre daný deň.

Navyše Mesto Metric , rameno časopisu The New Statesman  mal ísť na robiť nejaké číslo chrumkavý na základe najnovších údajov (zo správy do roku 2012). Vo svojej štúdii zistili, že Victoria linka je najfrekventovanejšie v Londýne, ale je to hlavne vyhradené pre ľudí, ktorí dochádzajú do centra Londýna za prácou. V skutočnosti, s výnimkou troch zastávok v strede linky-Victoria, Green Park a Oxford Circus, tam je takmer nikde zaujímavé pre návštevníkov, ktoré nie sú pôsobí tiež ďalšie liniek.

Na konci, to príde až na osobnom vnímaní a preferencií. Opýtajte sa ktoréhokoľvek Londýnčan a oni si istí, že vám povedať, že ich linka je najviac preplnené počas dopravnej špičky.

Tvorba Rush Hour Travel jednoduchšie

Ak máte cestovať na londýnskom metre v čase dopravnej špičky, a skôr alebo neskôr, väčšina návštevníkov Londýna to, existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby váš život jednoduchší.

Kúpiť Oyster Card
Po prvé, kúpiť Oyster kartu, ktorá sa používa pre všetky druhy verejnej dopravy v Londýne a jeho okolie, vrátane metra, Overground, a niektoré železničnú dopravu, autobusy (ktorý už vziať hotovosť) a Temže dochádzajúci lode. Môžete si zakúpiť kartu Oyster z automatov pre cestovné lístky v Londýne a nabiť ho v hotovosti alebo platobnou kartou na rovnakom stroji.

Náklady karta 5 libier, ktorý môže byť vrátený na stroji lístky, spolu s akýmikoľvek prostriedkami sú ešte k dispozícii na karte, keď ste opustiť Londýn. Okrem toho vám ušetrí veľa peňazí, len budú môcť preniknúť do bez toho aby stál v automatov pre cestovné lístky (alebo zvýšene zriedkavé pokladni) frontoch počas dopravnej špičky ušetrí veľa času.

Pre väčšie ľahkosťou na vašej ceste, nabiť kartu s kreditom, keď sa stalo, že sa v blízkosti stanice, aj keď nie ste v pláne cestovať potom. Pri dlhých časoch, tam nie sú žiadne fronty u predajných automatov.

Používať bezkontaktné platby
Ak máte bezkontaktnej kreditnú alebo debetnú kartu, môžete ho použiť rovnakým spôsobom ako Oyster Card a ušetriť čas týmto spôsobom. Cestovné pre bezkontaktné platby sú rovnaké ako u Oyster karty pre obyvateľov Veľkej Británie, ale ak ste na návšteve v Londýne zo zahraničia, buďte opatrní. Môžete ušetriť čas, ale budete musieť zaplatiť devízové poplatkov na karte účet späť domov, takže táto možnosť je naozaj užitočná len pre návštevníkov od inde v Spojenom kráľovstve.

Buďte pripravení na oneskorenie a vedomé si Oznámenie
cestovný meškanie od inžinierskych stavieb, výpadky signálu a príležitostného, eufemisticky “osoba na linke” oznámenia možno vytvoriť mini dopravných špičiek, ktoré upchať rúrku. Všetky stanice londýnskeho metra písať znaky denné vrátane zálohových oznámenia objazde uzávery staníc, inžinierske práce, a ďalšie problémy. Zastaviť, aby si ich, takže si môžete naplánovať alternatívne trasy dopredu V prípade potreby (na londýnskom metre je takmer vždy alternatívne trasy).

Prejsť na koncoch platforiem
relatívne jednoduchý spôsob, ako minimalizovať svoju expozíciu voči špičke tlačenica, je ísť do samého konca platforiem, keď čakajú na ďalší vlak. Väčšina ľudí sa zhromaždí okolo stredu nástupíšť stanice, kde sú schody alebo pohyblivé schody vyvrhnúť svojich pasažierov. Pôjdete Ak na oboch koncoch nástupištia nájdete vozíky sú zvyčajne menej balia. Urob to, aj keď to znamená, že chýba vlakom alebo dva. Počas dopravnej špičky, bude vždy existovať ešte jeden spolu priebehu niekoľkých minút.

Verejná doprava Alternatívy

Ak by ste radšej nemali čeliť špičky davy vôbec a vy budete musieť cestovať v tej dobe počas dňa, existuje niekoľko alternatív.

The London Bus
Londýnskej červené autobusy do práce v čase dopravnej špičky, taky, ale rozdiel je, že sú právne obmedzený počet stojacich cestujúcich, ktoré je potrebné prijať. Vodič, ktorý udržuje informácie o číslach, jednoducho nedovolí žiadne ďalšie cestujúci na palube v prípade, že autobus je príliš plný.

To môže znamenať, že v centre Londýna budete musieť sledovať jeden alebo dva autobusy ísť bez zastavenia, ale to tiež znamená, že nebudete drviť proti cudzinec počas svojho dochádzať, akonáhle ste na palube autobusu. Okrem toho, autobusy jazdiť v osobitných jazdných pruhov, takže sú menej ovplyvnené dopravnej špičky dopravnými zápchami a často sa tam dostať rýchlejšie, ako brať taxík.

Commuter Lode
Londýn má teraz Riverbus služby pozdĺž Temže, ktoré sú veľmi príjemné spôsob, ako cestovať, a že si môžete zaplatiť pomocou Oyster Card. Rovnako ako autobusy, lode sú legálne obmedzené v počte cestujúcich, ktoré môže vysielať.

Existuje móla pre nástup na kľúčových miestach pozdĺž celej rieky-Westminster Pier, v blízkosti parlamentu; v blízkosti London Eye na Southbank; Tate Gallery, a tak ďalej. Skontrolovať ich zastávky na zistiť, či jeden z nich by mohol byť v dosahu pešej chôdze od miesta, kde chcete ísť.

Prenajať a jazdiť na bicykli
v Londýne bol druhým mestom na svete, po Paríži, aby požičovňa programu verejných bicyklov. V tejto chvíli je to len Santander kolesá-pre banku, ktorá im-ale sponzoruje nebuďte prekvapení, ak obyvatelia stále volať im Barclay kolesá alebo Boris kola.

Budete potrebovať kreditnú kartu použiť na dotykovom displeji v cykle dokovacej stanici. Nie je potrebné rezervovať vopred, hoci na špičkách budete musieť navštíviť viac ako jednu dokovaciu stanicu nájsť na bicykli. Po dokončení sa celý cyklus, môžete jednoducho vrátiť do dokovacej stanice a vaša kreditná karta bude účtovaná za dobu, ktorú ste použili je-, ktoré by mohli byť ako malý ako £ 2.

Nenechajte byť vedomí toho, hoci, že tieto kolesá boli navrhnuté tak, aby robustné a neatraktívne pre zlodeja, takže sú ťažšie ako svoju obvyklú bicykli a ešte oveľa horšie pedálu. Avšak dobrou správou je, že systém bezpečných cyklistických superdálnice sa rozširuje každým dňom, takže je ešte jednoduchšie sa dostať okolo na cyklus.