Skip to main content

Výročie narodenia kráľa v Thajsku: Dôležité informácie o štátny sviatok

Výročie narodenia kráľa v Thajsku: Dôležité informácie o štátny sviatok
Teraz oslavuje každoročne 28. júla, King narodeniny v Thajsku je každoročná vlasteneckej dovolenku. Ohňostroje a činy dobrý skutok príležitosti.

Kráľ Bhumibol Adulyadej Thajska bol najdlhšie panujúcej monarcha a svet je najdlhšia-vládnuca hlava štátu pred jeho smrťou 13. októbra 2016. Bol milovala mnoho v Thajsku. Jeho narodeniny 5. decembra, je stále oslavovaný ako Deň otcov v Thajsku.

Kráľ Maha Vajiralongkorn nasledoval jeho otca ako kráľ Thajska 1. decembra 2016. Kráľ je Narodeniny sviatok Thajska bol potom zmenený na 28. júla.

Zo všetkých veľkých festivaloch v Thajsku , King narodeniny tradične bol dôležité Thajčanov. Vidieť priaznivcov slzami náklonnosti pri obradoch nie je nezvyčajné. Niekedy obrazy kráľa na televíznych obrazovkách by sa prinútiť ľudí, aby dali hlavy na chodníku.

Ako kráľ Thajska narodeniny sa oslavuje

Mnoho priaznivcov rozhodnúť nosiť žlté – farba spojená s pondelok, deň v týždni a to ako kráľ Bhumibol a kráľ Maha Vajiralongkorn sa narodili.

Skoro ráno, bude almužna venovaná mníchov; chrámy bude predovšetkým práca. Ulice sú zablokovaný; hudobné a kultúrne vystúpenia sa konajú na pódiách v mestách, a špeciálne trhy vyskočí. Ohňostroj prehliadky sa konajú v Bangkoku. Niektorí ľudia rozhodnú sa drží sviečky na uctenie kráľa. Niekedy biele vlajky sú mával s skandovaním “Nech žije kráľ!”

Až do jeho posledných rokoch, kráľ Bhumibol by vzácnu vzhľad a prejsť Bangkoku v kolóne. S zdravie zhoršuje v priebehu rokov, kráľ Bhumibol trávil väčšinu času na letný palác v meste Hua Hin. Ľudia by zhromažďovať mimo paláca večer držať sviečky a ctiť kráľa. Turisti sú pozývaní k účasti a zúčastniť sa tak dlho, kým sú zdvorilí. Je zrejmé, že to nie je čas, aby sa hlučný alebo robiť vtipy.

Ak kráľov Oslava narodenín 28. júla stane byť víkend, nasledujúci pondelok je zvyčajne vzatý ako štátny sviatok s mnohými ľuďmi daných voľno z práce.

Starý termín pre kráľa Thajska Oslava narodenín je stále považovaný za Deň otcov. Deti cez Thajsku bude ctiť svoje otca 5. decembra.

Kráľ Bhumibol Thajska

Bhumibol Adulyadej, posledný kráľ Thajska, bol najdlhšie panujúcej monarcha na svete, rovnako ako najdlhšie slúžiaci hlavou štátu, až do svojej smrti 13. októbra 2016. kráľ Bhumibol sa narodil v roku 1927 a nastúpil na trón v vek 18 rokov dňa 9. júna 1946. vládol už dlhšie ako 70 rokov.

Po celé roky, Forbes vypísal thajskej monarchiu ako najbohatší na svete. Počas svojej dlhej vlády, kráľ Bhumibol urobil veľa pre zlepšenie každodenného života na thajských ľudí. Dokonca držal niekoľko environmentálnych patenty, vrátane tých pre spracovanie odpadových vôd a osev mrakov, aby sa dážď!

V nadväznosti na tradíciu pre kráľov dynastie Chakri, Bhumibol Adulyadej je tiež známy ako Rama IX. Rama bol avatar boha Višnu v hinduistickej viery.

Používa sa iba v oficiálnych dokumentoch, plný titul pre kráľa Bhumibol Adulyadej je “Phra Bat Somdet Phra Paraminthra Maha Bhumibol Adulyadej Mahitalathibet Ramathibodi Chakkrinaruebodin Sayamminthrathirat Borommanatthabophit” – sústo!

Neznámy pre mnoho ľudí, kráľ Bhumibol bol vlastne narodil v Cambridge, Massachusetts, zatiaľ čo jeho otec študoval na Harvarde. Kráľ je často predstavovaný držať fotoaparát a bol zamilovaný do čierno-bielej fotografie. On hral na saxofón, napísal knihy, robil obrazy, podanej patenty, a tešil záhradníctva.

Kráľ Bhumibol bol nasledovaný korunným princom Vajiralongkorn, jeho jediného syna.

Cestovné Dôležité informácie pre kráľa narodeniny

Mnoho ulíc je možné zaslepiť v Bangkoku, takže doprava náročnejšie. Banky, štátne úrady a niektoré podniky budú uzavreté. Vzhľadom k tomu, sviatok je pochmúrna príležitosť a veľmi zvláštne pre thajských ľudí, návštevníci by mali byť ticho a úctiví pri obradoch. Stojan a mlčať, keď je národná hymna Thailand hral každý deň v 8 hodín a 6 hodín

The Grand Palace, jeden z hlavných turistických atrakcií v Bangkoku, môže byť uzavretá 28. júla pre kráľa narodeniny a 5. decembra ku Dňu otcov. Môžete volať +66 2 623 5500 ext. 3100 pre potvrdenie.

Alkohol nie je možné zakúpiť legálne na kráľa narodeniny dovolenku.

Thajský Lese majestátu Zákony

Nerešpektovaním kráľa Thajska alebo kráľovskú rodinu je vážny priestupok v Thajsku; to je oficiálne nelegálne a prísne dodržiavaný.

Ľudia boli zatknutí za hovorí negatívne o kráľovskej rodine. Dokonca robiť vtipy alebo kritizovať kráľovskú rodinu na sociálnych sieťach je nezákonné. Odsúdených dostalo veľmi dlhé tresty odňatia slobody za to – turisti nie sú oslobodené.

Pretože všetky Thai mena má portrét kráľa, posilnenie alebo poškodzovanie peňazí je vážny priestupok – nerobte to!

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *