W 9 Najpopularniejsze Wyspy można robić w Tajlandii

Posted on

W 9 Najpopularniejsze Wyspy można robić w Tajlandii

Czy w poszukiwaniu stron plaży lub ciszy i spokoju z książką w ręku, znajdziesz zarówno na wyspach w Tajlandii. Tajskie wyspy można zjeść za ułamek ceny innych miejsc, takich jak Hawaje czy na Karaibach, więc masz wiele opcji przyjazny dla portfela do wyboru.


Niebezpiecznie blisko do Phuket, ale znacznie ciszej i mniej rozwinięta, długa wyspa Koh Lanta jest ulubionym z prawie wszystkich, którzy odwiedzają. Przyjaznych mieszkańców nie stały sterany nadmiernym turystyki, ponieważ mają one w innych miejscach.

Long Beach jest najlepsza plaża na Koh Lanta; długi pas plaży i miękkim piasku zostawieniu na głęboką wodę sprawiają, że basen super. Chociaż z pewnością będziesz spotkać ludzi w ciągu ruchliwych sezonu, Koh Lanta nie jest to docelowy party – w pobliżu Koh Phi Phi i Phuket wypełnić tę potrzebę.

2. Koh Lipe

Wymowa „Koh Lee-pay” malutki Koh Lipe to idealne określenie odległej wyspie dla wielu ludzi. Brak samochody i motocykle niewiele zakłócać spokój. Jasny, spokój, a przede wszystkim płytka woda sprawiają, że pływanie idealne dla rodzin.

Koh Lipe jest na Andamany lub zachodniej stronie Tajlandia, malutkiej wyspy widzialnym z Koh Lanta. popularność wyspy gwałtownie wzrosła w ostatnich latach, a infrastruktura nie ulega poprawie.

Nie znajdziesz wiele partii na Koh Lipe, ale piękna i romantyczna miejsca zniszczyły trasę więcej niż jeden podróżny.

Również na wybrzeżu Andamańskim blisko Phuket i raz zniszczonego przez tsunami w 2004 roku, Koh Phi Phi został przebudowany i jest bardziej zajęty niż kiedykolwiek. Piękne dekoracje w postaci zielonej dżungli i poszarpanych skał dodać do egzotycznym klimatem. Wyspa jest na tyle wąski w jednym miejscu, aby zobaczyć wody po obu stronach, z których stoisz.

Jeszcze bardziej sławny z plecakami po filmie  The Beach  został nakręcony tam, Ko Phi Phi to dziwna mieszanka podróżujących partying i Ośrodek żyjących turystów. Kształt wyspy oferuje kilka ładnych plaż, ale skrajne zmiany pływów często tworzą ciepłe, płytkie wody do kąpieli.

Po przyciąga głównie tylko nurków i turystow, Koh Tao na wschodnim wybrzeżu zmieniła w ostatnich latach popularnym wyspa w Zatoce Tajlandii. Daleko mniejsze i tańsze niż Koh Samui, Koh Tao wciąż przyciąga wielu podróżujących w budżecie, choć kilka ekskluzywnych miejsc powstały na południu.

Wiele z partii tłumie Koh Pha Ngan biorąc łódkę ponad dwugodzinny, nocne imprezy na plaży można znaleźć w Sairee-popularnym miejscem na wyspie.

Z dziesiątkami sklepów nurkowych chluby doskonały personel i sprzęt, Koh Tao jest nadal najpopularniejszym miejscem na świecie, aby uzyskać certyfikat PADI do nurkowania. snorkel wycieczki są dostępne dla wielu raf dla nie-nurków.

5. Koh Samui

Big Island of Koh Samui na wschodnim wybrzeżu jest Zatoki Tajlandii spokojniejszej wersji Phuket. Duże ośrodki, lotniska, kluby, i zatłoczonych plaż Koh Samui zachować zajęty, jednak wyspa jest wystarczająco duża, aby uciec do spokojnych miejscach.

Z dużą ilością stron, Chaweng i Lamai to dwa najbardziej ruchliwych plaż na Koh Samui. Ceny wydają się przyciągnąć więcej prorodzinny lub krótkoterminową podróżnego tłum.

6. Koh Phangan

Wymowa „Koh Pożyczki Gone” Koh Phangan został ogłoszony królem ulubionej wyspie Tajlandii. Ironiczny, ponieważ Koh Phangan to także niesławny Tajlandii Backpacker strona wyspy. Hedonizm zna kilka granic podczas miesięcznego Full Moon Party na plaży, gdzie niekiedy ponad 15,000 ludzi zbiera się tańczyć. Teraz, Half Moon Strony w dżungli i długiej listy innych stron utrzymuje bicie wyspie.

Szczęśliwie, partia jest najczęściej zawarta do Haad Rin-małym półwyspie na południu. Reszta wyspy znajdują się piękne zatoki, ekskluzywne kurorty, ukrytych miejsc i wiele do zbadania przez wyboistej drogi lub taksówką wodną.

Chociaż Koh Chang jest drugim co do wielkości wyspa i największa wyspa Thai po stronie Zatoki Tajlandii, można jeszcze znaleźć mnóstwo plaż z miękkim, białym piaskiem. Stosunkowo blisko do Bangkoku, mieszanka budżet podróżnych i krótkoterminowych odwiedzających przybywa na wyspę, aby zarówno odpocząć, party, albo czekać na loty na koniec ich podróży.

Najbliżej Bangkoku wszystkich wysp w Tajlandii, małe Koh Samet jest bardzo rozwinięty i przyciąga mieszankę weekenders, mieszkańców i turystów z miasta. Pomimo rozwoju, wnętrze Koh Samet jest nadal przeważnie dżungla i obejmuje niewielki park narodowy.

9. Phuket

Wymawiane poprawnie jako „poo-KET,” Phuket jest najbardziej ruchliwych turystyczny wyspa Tajlandii. Z mostów łączący wyspę z lądem i ruchliwe lotnisko Phuket jest łatwe do osiągnięcia i przyciąga tłumy. Jeśli kluby, nowożeńców, handlowych, turystycznych zorientowanych i parasole na plaży są twoje rzeczy następnie Phuket jest to miejsce.

Większość zakwaterowania w Phuket jest mid-range do ekskluzywnej; Ceny wzrosną w sezonie.