Walthamstow Mokrade Travel Guide: Najväčší Urban Wetland Centre

Posted on

Walthamstow Mokrade: Kompletný sprievodca
Bol otvorený v októbri 2017, Walthamstow Wetlands je v Európe najväčšie mestské mokraď centrum. Drvivá site má rozlohu 211 hektárov a je k dispozícii 10 nádrže, osem ostrovov a 13 míľ tratí pre peších i cykloturistiku. Je vo vlastníctve Thames Water a dodáva vodu do 3,5 miliónov domácností po celom Londýne, ale je to tiež prvé miesto pre milovníkov prírody. Rezerva priťahuje migrujúci cíbik a Jespáci rovnako ako kormoránov, Goldfinches, Cetto je penice a labute. Nachádza sa v Tottenhame v severnom Londýne, pár míľ od olympijského štadiónu, to je ťažké uveriť, že toto pokojné miesto sa nachádza iba 15 minút jazdy metrom od Oxford Circus.

Čo robiť, tam

Preskúmať oblasť pešo alebo na dvoch kolesách. Existujú konkrétne cesty okolo hlavného nádrží a poľných cestách inde. Hlavu do trávnatých brehoch sa dostať blízko k vode a majte oči otvorené pre voľne žijúce živočíchy, vrátane rybáriky, šedej volavky, sokola a sokola sťahovavého. Územie je súčasťou migračné trasy Lee Valley a je chránená ako medzinárodne významného miesta pre mokraďových vtákov. K dispozícii sú drevené chaty sú rozmiestnené po celej miesto pre pozorovanie vtákov a uvidíte farebné kvety lemujúce cesty v letných mesiacoch.

Môžete loviť v určených nádrží medzi 7 hodín a 7:30 hodín, ale budete musieť vyzdvihnúť povolenie od úradu rybolovu. Kapor rybolovu je obzvlášť populárne v tejto oblasti.

K dispozícii je návštevnícke centrum a kaviareň v zrekonštruovanom dome motore pri hlavnom vchode do rezervy. Pôvodne bol postavený v roku 1894 ako parou poháňané motorom na čerpanie vody do Londýna domov, ale teraz stála expozícia voľne žijúcich živočíchov a dedičstvo tejto oblasti, rovnako ako kaviareň s vonkajším jedálenským kútom, predajňa darčeky, ako sú miestne med a a vyhliadková plošina s výhľadom na prírodnou rezerváciou.

Motor dom Cafe patria reštaurácia a popoludňajší čaj. Môžete natankovať s ručne pražená káva a koláče z remeselník pekára a mnoho potravín pochádza od miestnych výrobcov. Zamieriť von na terasu, kedy počasie je pekne alebo si užívať dvojité výšky stropov a vystavené murivo vnútri. Tam je v pohode retro coffee van v blízkosti hlavného vchodu pre on-the-go nápojov. Priamo oproti hlavnému vchodu na Ferry Lane je  Ferry Boat , tradičné krčma, ktorá slúži skutočné pivo a klasickú krčmu grub ako klobásu a kašou a krevety a hranolky.

Ako k návšteve

Walthamstow Wetlands je úplne zadarmo navštíviť. Je otvorené sedem dní v týždni od 9:30 a 4 hod (október až marec) a 9:30 až 5 hodín (apríl až september).

Návštevnícke centrum a kaviareň Engine Dom je vybavený rampou a výťahom a je plne prístupný pre ľudí s otázkami mobility. Kým miesto predstavuje hlavný betónovú dráhu, mnoho ďalších ciest sú nečistoty stopy, takže môže byť blatisté a nerovnomerný v miestach (niečo, čo vziať do úvahy pri návšteve u vozíčkarov a kočíky. Psy (okrem asistenčných psov) nie sú povolené na účely k ochrane voľne žijúcich živočíchov.

Ako sa tam dostať

Hlavný vchod do Walthamstow mokradí sa nachádza na lesnej ceste v Tottenhame. Najbližšia stanica metra je Tottenham Hale (na linke Victoria), sedem minút chôdze od hotela. Je to 10 minút chôdze od Blackhorse cestné stanice (tiež na linke Victoria). Tottenham Hale sa nachádza 15 minút jazdy od Oxford Circus.

Čo robiť, Blízko

Beavertown pivovar je jedným z najlepších londýnskych remeselníckych pivovarov a je vzdialený 15 minút chôdze od Walthamstow mokradí. Jeho výčap je otvorená každú sobotu od 2 hodín a 8 hodín pre pivné degustácie a občerstvenie z rôznych pouličných predajcov potravín. V Walthamstow môžete navštíviť Boží vlastnej smetisko , sklad napchaté vintage neóny a umeleckých diel, prechádzka okolo centra obce lemovaná roztomilé butiky a bary a pozrite sa na William Morris galéria vidieť niektoré z umelcovej najjemnejšej tapisérie, nábytku a tapiet ,

V blízkosti vchodu do Blackhorse cesty je Blackhorse Workshop je domovom pre štúdia, kde sa architekti, výrobcovia nábytku, tesári a umelci vytvárať, navrhovať a vyrábať práce. Je otvorené každú sobotu pre výlety a tam je kaviareň na mieste pre špeciálne kávy a domáce koláče.