Waluta w Egipcie: Wszystko, co musisz wiedzieć

Posted on

Waluta w Egipcie: Wszystko, co musisz wiedzieć

Może planujesz rejs Nilu lub nurkowania wakacje Morze Czerwone, a może masz zbliżającej się podróży służbowej do Kairu. Niezależnie od przyczyny, dla egipskiej przygody, jedno jest pewne: trzeba będzie wydawać pieniędzy, gdy jesteś tam. W tym artykule wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć o pieniądze w Egipcie, z nominałów i kursów do wskazówek dotyczących korzystania z bankomatu.

Waluta i wyznań

Oficjalną walutą w Egipcie jest funt egipski (EGP). Jeden funt egipski składa się z 100 piastrów. Najmniejsze określeniem jest 25 piastrów i 50 piastrów, z których oba są dostępne w postaci monety lub notatek. Notatki są również w następujących nominałach: 1, 5, 10, 20, 50, 100 i 200. Mniejsze notatki są szczególnie przydatne w przypadku przewrócenia ale są coraz bardziej brakuje. W związku z tym, że to dobry pomysł, aby je składować gdy można by rysunek nieregularne kwoty z bankomatów lub zapewnienia zmiany płacąc rachunki z większych zakładów w wysokiej klasy.

Mimo, że językiem urzędowym jest arabski Egipcie, notatki są dwujęzyczne i kwoty są napisane w języku angielskim na jednej stronie. Imagery odzwierciedla starożytną historię kraju. Nota 50 piastrów, na przykład, przedstawia Ramses II; podczas gdy jeden i 100 funtów notatki obrazują świątynie Abu Simbel i Wielki Sfinks w Gizie odpowiednio. Będziesz często zobaczyć ceny poprzedzone skrótem LE. To oznacza livre Egyptienne , francuskiego tłumaczenia egipskiego funta. Walutą jest czasami w skrócie E funtów lub £ E na forach internetowych.

Wymiana ceny i koszty

W momencie publikacji, przybliżone kursy wymiany dla najważniejszych walut przedstawiały się następująco:

1 USD = 16 EGP

1 CAD = 12 EGP

1 GBP = 20 EGP

1 EUR = 17 EGP

1 AUD = 10 EGP

Oczywiście, kursy walutowe podlegają ciągłym zmianom. Dla najbardziej up-to-date stóp użyć przelicznika walut online, jak XE.com. XE.com jest również dostępny jako aplikacja na tablecie lub smartfonie i jest to świetny pomysł, aby pobrać go przed wyjazdem. W ten sposób będziesz w stanie dokonać szybkiej konwersji w podróży i będzie wiedział, jeśli pobyt w ramach budżetu podczas płacenia za posiłki, pamiątki i przejazdy taksówką.

Jest to możliwe dla podróżujących żyć na jak najmniejszym 600 EGP (około 40 USD) dziennie w Egipcie. Obejmuje to podstawowy pokój, lokalne jedzenie, transport, wstęp do jednego z głównych atrakcji turystycznych. Na wycieczki średniej wielkości, zalecamy budżetowania do 1800 EGP (około 120 USD) dziennie, natomiast luksusowe wyjazdy z zakwaterowaniem 5-gwiazdkowy, prywatne wycieczki oraz wyśmienitą kuchnię może kosztować dwa razy tyle.

Wymiany walut i inne wskazówki Gotówka

Wielu podróżnych lubią przyjeżdżać z niektórych lokalnych pieniędzy na początkowe wydatki, takie jak transport z lotniska do hotelu. Jednak nie planujesz wymianę wszystkich środków pieniężnych będzie potrzeba do podróży, zanim się tam dostać. Egipski Urząd Turystyka przypomina, że ​​podróżni nie mogą przynieść ponad 5000 EGP (około 320 USD) do kraju, w walucie lokalnej. Można przynieść do 10.000 USD lub równowartość w walucie obcej, a następnie zamienić go na egipskich funtów na wymianie walut. wymiany walut znajdują się we wszystkich portach lotniczych i wielu dużych hoteli. Banki będą również wymieniać notatki zagranicznych. Niektórzy touroperatorzy i hotele rzeczywiście wolą być wypłacane w dolarach więc rozważyć utrzymanie jakieś notatki na bok.

Przy wymianie pieniędzy, że to dobry pomysł, aby rozejrzeć się za najlepszą cenę. Upewnij się, aby zapytać, ile otrzymasz po wszystkie opłaty i prowizje zostały odliczone przed zatwierdzeniem transakcji. Gdy masz swoje funtów egipskich, bądź bezpieczny będąc rozsądne o tym, jak je nosić wokół. To dobry pomysł, aby ukryć swoje pieniądze w pasie pieniędzy i aby mieć zapas awaryjny ukryte w bagażu lub w sejfie hotelowym. Upewnij się, aby poprosić o wiele mniejszych nominałach na napiwki, płacąc za taksówki, a targowanie się na rynkach lokalnych. Migające dużych notatek może doprowadzić do cel dla kieszonkowców.

Korzystanie Card Draw z bankomatu

Czasami najprostszym i najtańszym sposobem na uzyskanie gotówki jest wycofanie go z lokalnego bankomatu. Bankomaty są łatwo dostępne w dużych miastach, takich jak Kair i Aleksandria. Jeśli jesteś udaliśmy się do bardziej oddalonych obszarach, należy zwrócić wystarczającej ilości gotówki przed wyjazdem, jak można walczyć, aby znaleźć bankomat po dotarciu na miejsce. korzystać tylko z bankomatów w obszarach uznanych i uważać na każdego, kto próbuje pomóc. Większość bankomatów pobiera niewielką opłatę za korzystanie z obcą kartą więc ma to sens, aby zminimalizować koszty rysując większe ilości. Niektóre bankomaty mają limit EGP 2,000, jednak; spojrzeć na maszynie Banque du Caire, jeśli chcesz wyciągnąć więcej.

Karty debetowe i kredytowe z największych banków zagranicznych powinny być akceptowane w całym Egipcie (karty Visa i Mastercard są zazwyczaj bezpieczny zakład). Przed wyjazdem należy skontaktować się z bankiem w celu potwierdzenia, czy karta będzie pracować i poprosić o opłatach odstawienia po ich stronie. Należy również poprosić ich, aby sporządzić notatkę z dat podróży, aby nie myśleć karta została skradziona i anulować to pierwszy raz, kiedy go używać w egipskiej ATM. Kopia zapasowa karta jest dobrym pomysłem, jeśli masz, jak czyni zanotować numer infolinii granicą swojego banku w nagłych przypadkach.

Ostatnie słowo

Gotówka jest królem w Egipcie i wiele lokalnych restauracji, sklepów, i touroperatorów nie są przystosowane karcie. Jednakże, powinieneś być w stanie zapłacić elektronicznie w większości klasy średniej i wysokiej klasy sklepów, restauracji i hoteli; Tylko upewnij się najpierw sprawdzić przed rozlewanie się ogromny rachunek. Czeki podróżne są zbędne w Egipcie. Musisz być trudne znalezienie nigdzie że będzie je zaakceptować i banki będą zawyżaniem do nich w gotówce.