Wat Phra Dhammakaya: Lielākais Temple pasaulē

Posted on

Wat Phra Dhammakaya: Lielākais Temple pasaulē
Viens no jautrākajiem patiesībām es esam iemācījušies pieņemt pēdējo pāris gadu laikā, kas aptver dīvainas, pārsteidzošu ceļojumu tēmas šeit About.com, ir tas, ka daži savādā vietām pasaulē ir labi pa ceļam no dažām no visvairāk banāls .

Lieta punktā: Wat Phra Dhammakaya, pasaulē lielākais templis, ir tik tuvu Bangkok Don Mueang lidostas  , ka jūs varat redzēt, kad lidmašīna paceļoties vai nolaižoties. Vienīgā problēma? Jūs, iespējams, nav saprast, ka tas ir templis.

Tas ir tāpēc, ka tās masveida lielums neatkarīgi, Wat Phra Dhammakaya neizskatās tāpat kā jebkuru citu templi esat redzējis, protams, ne jebkāda templis Taizemē. Tas ir arī daudz vairāk strīdīgs nekā citas budistu tempļi, ko es domāju, nav saprotams daudz, jo budisms nav veikts polemiku daļu savu zīmolu.

Bet es novirzīties.

Cik liela ir Wat Phra Dhammakaya?

Pirms es nokļūt uz lielā pretrunām aiz Wat Phra Dhammakaya (un jābrīdina: ir daudz no tā), sāksim ar virspusējā bigness: templi lieluma.

Izgatavota uz lielu zemes gabalu (800 akriem) 1970. gadā, Wat Phra Dhammakaya ir guvuši vairāk nekā 150 ēkas ir mazāk nekā 50 gadu pastāvēšanas, kas tagad aptver vairāk nekā 320 hektāru kopā laikā. No pamatiem centrs ir lodes formas stupa (kas ir unikāls, un pats par sevi), kas ir tik liela, ka tas ir pārklāts ar 300,000 Budas attēlus, kas visi ir aptuveni lielums cilvēka mūkiem.

Ciktāl cilvēka statusā, ir grūti novērtēt, cik daudz cilvēki var uzstādīt uz pamatiem, lai gan tas ir vilinoši, lai ekstrapolētu numuru diapazonā no vairākiem simtiem tūkstošu: Vairāk nekā 150000 cilvēku var ievietot administratīvā centra zālē, kas aizņem tikai daļu no tempļa nospiedumu.

Patiešām, vairāk nekā 3000 mūki zvanīt tempļa mājās uz ikdienas diennaktī, padarot to par visvairāk apdzīvotā templis Taizemes Karalisti. Viņi visi parakstīties uz to pašu skolu budistu domas: The Dhammakaya kustība.

Strīds par Dhammakaya kustības

Pretrunas ap Dhammakaya apriti un Wat Phra Dhammakaya pats ir bijis tik liels, kā templis. Kopumā kritiķi apsūdz pamatu ieguldījumu un gūt labumu no komercializācijas budisma. Turklāt masveida izmaksas templis, varētu būt aptuveni US $ 1 miljardu, nāca tikai no valsts ieguldījumiem.

Esoterically daudzi Thais un ārvalstu Budisti uzskatām Dhammakaya kustība ir kulta, izmantojot pārspīlēti ziņojumus par brīnumiem un dziedinādams manipulēt cilvēkus, kas savieno, un dod naudu. Vairāk taustāmi apgalvojumi ir robežās no korupcijas līdz piesavināšanos, krāpšanu, bet gan Taizemes valdība, ko daži no šiem maksājumiem pret pamatu, tas bija galu galā lēmums Augstākās Sanga padomes, kas atbrīvo viņus vienreiz un uz visiem, atpakaļ 2006. gadā.

Deviņus gadus vēlāk, tomēr tika atklāts, ka labi zināms Thai baņķieris nosaukts Supachai Srisuppa-aksorn pilnvarots 674 miljoniem Taizemes bats (aptuveni US $ 20 miljoni) vērtībā viltus pārbaudēm, kas radās šajā templī kā “ziedojumiem”, lai gan tie bija rakstīti explictly lai novērstu organizācijas Srisuppa-aksorn pārstāvēto kļūst maksātnespējīga.

Vēl entertainingly, Dhammakaya kustība apgalvoja zināt atrašanās Steve Jobs “reinkarnētajām dvēseli neilgi pēc viņa nāves 2012. gadā . Lai būtu godīgi, taču šis viedoklis tika nekad formulēja kustības vadību, bet gan atsevišķu locekļu kustības, un sasniedza līmeni vīrusu interneta slavu, kas bija nesamērīga ar tās ietekmi pār lielāku kustību vai tās doktrīnu.

Cita Side of Dhammakaya kustības

Protams, Dhammakaya Kustība ir ne visi slikti, un tā ir laba ne tikai tikai esamību Wat Phra Dhammakaya vai tās varenībā.

Otra puse apsūdzībām, ka Dhammakaya kustība ir veicinājusi komercializāciju budisma ir tā, ka tās darbība ir atļauts Budisms ietekmēt pasauli jūtamāku veidos. Globālais panākumi Dhammakaya Meditācijas Neraugoties uz to, Dhammakaya Fonds ir veicinājusi samazināties smēķēšanas un alkohola, ko Taizemes cilvēki, izmantojot dažādus valsts programmu palīdzību, kas nopelnījuši organizācijas uzslavu no Pasaules Veselības organizācijas 2004. gadā.

Bez tam, templis ir izmantojusi savus resursus, lai palīdzētu mazākas tempļi dienvidu Taizemē, kur Musulmaņu insurgencies bieži apdraudēt esamību budistu kopienu. Tā arī nodod tās mācīšanu vairāk nekā 18 valstīs visā pasaulē, 24 stundas dienā, pateicoties state-of-the-art satelītu tīklu.

Kā apmeklēt Wat Phra Dhammakaya

Wat Phra Dhammakaya atrodas apmēram stundas uz ziemeļiem no Bangkokas centrā ar privāto automašīnu vai taksometru. Ņemot Bangkoka taksometru vadītājiem “tieksme uz maksas plakanu maksu, nevis pakļaujas likumu un izmantojot savus metrus , tas ir maz ticams, ka jums patiks nomērīto likmi ceļot šeit, un tā vietā ir kaulēties savu ceļu uz cenu, es iedomāties, ka cena būs ne mazāk kā 500 THB turp un atpakaļ, ja vien jums ir taju valodu vai nerunā pārliecinoši.

Alternatīvi, vairāki sabiedrisko autobusu pakalpojumu palaist Wat Phra Dhammakaya regulāri. Par Dhammakaya pamati ir lapa par savā tīmekļa vietnē , kas uzskaitīti jaunāko atiešanas grafikus.

Jums jāņem vērā, ka, lai gan Wat Phra Dhammakaya atklāti atzinīgi tūristus, nav vispār zināms, ka agresīvi tās Darbā pieņemšanā, vismaz viens nav Thais. No otras puses, tas, iespējams, nav laba ideja, lai soli uz tempļa pamatiem un uzdot jautājumus par to, vai organizācija ir kulta. Ne tāpēc, ka jums būs jābaidās atmaksu, protams, bet no pieklājību.