Skip to main content

Wat Phra Kaew v Bangkoku: Kompletný sprievodca

Wat Phra Kaew v Bangkoku: Kompletný sprievodca

Dokončená v roku 1784, Wat Phra Kaew (Chrám smaragdového Budhu) je domovom Smaragdového Buddhu, široko považovaná za najdôležitejšie socha Budhu v Thajsku. Chrám je otvorený pre verejnosť, ak nie sú používané pre dôležité náboženské obrady kráľovskou rodinou.

Wat Phra Kaew stala kráľovskú kaplnku v roku 1784, iba dva roky po tom, čo kráľ Rama Aj pohyboval kapitálom napriek rieky Chao Phraya na mieste dnešného Bangkoku. Chrámový komplex bol postavený na základe Veľkého paláca a bol zlepšený v priebehu storočí hŕstka thajských kráľov, ktorí opustili pôsobivé príspevky.

Oficiálny názov Wat Phra Kaew v Bangkoku je Wat Phra Si Rattana Satsadaram (chrám svätého Jewel Budha).

O smaragdového Budhu

Návštevníci sú často prekvapení, ako malý Emerald Buddha socha v skutočnosti je, a to najmä po preskúmaní ďalších chrámov s masívnou sochy Budhov, ako je Wat Pho. Buddha image, sediaci v jogových držanie tela ( virasana ), je len 26 palcov (66 cm) vysoký. Nenechajte posmievať: Bez ohľadu na veľkosť, Smaragdový Budha je považovaný za posvätný predmet v thajskej kultúry!

kráľ Thajska (alebo najvyššie postavený kráľovský rodinného príslušníka v prípade, že kráľ nie je prítomný), len sa nesmie dotknúť posvätný predmet. Robí tak trikrát do roka s pomocou asistenta pre zmenu zlatý plášť počas formálneho rituálu. Tieto tri klenoty zaliate odevy sú vyrobené zo zlata a zodpovedajú Thajsku tri sezóny: horúce, chladné a daždivé.

Dve sezónne odevy nie sú použité k zdobia sochy sú stále na displeji pre verejnosť v neďalekej budove na pozemku.

História smaragdového Budhu

Cez meno, Smaragdový Budha nie je v skutočnosti vyrobený z smaragd; to je vyrezaná z nefritu alebo snáď jaspis. Nikto nevie iste, pretože liek nebol nikdy analyzovaný. Archeológovia neboli povolené dostatok času zblízka skúmať vzácny obraz.

Dokonca aj presný pôvod smaragdového Budhu nie je známy. Historické záznamy hovoria, že socha sa vynoril neďaleko Chiang Rai v roku 1434, ale jeho vznik sa datuje oveľa staršie. Záznamy tiež ukazujú, že socha strávil viac ako 200 rokov v Laose. Legendy tvrdia, že socha bola v Angkor Wat na chvíľu a dokonca ako ďaleko v zahraničí Srí Lanky. Štýl a držanie tela (nie veľmi prevláda v Thajsku), naznačujú, že Emerald Buddha môže skutočne vyrezávané zo Srí Lanky či Indii, ale nikto nie je istý.

Bez ohľadu na to šťastie a prosperity Thajska je myšlienka závisieť na Smaragdového Buddhu.

Ako sa dostať do Wat Phra Kaew

Wat Phra Kaew je umiestnený v areáli Grand Palace v Bangkoku. Rieka taxi je najlacnejší a príjemný spôsob, ako sa dostať do Veľkého paláca a Wat Phra Kaew. Skočiť loď na Tha Chang Pier (ten sa slonom) a pozrite sa na zdobené stavby paláca. Je tu dobrá šanca, že väčšina ľudí okolo vás idú tam taky.

Všetci vodiči taxi budú vedieť, ako sa dostať vás tam, ale takmer všetci vodiči sa bude snažiť, aby vám preplatok. Niektorí dokonca tvrdia, že Grand Palace je uzavretý deň, ktorú chcete navštíviť. Pravdepodobne nie, ale môžete volať (+66 2 623 5500 ext. 3100) pred 3:30 hod sa opýtať, či je to príliš presvedčivo.

hosťujúci Informácie

Pokiaľ nie je dôležitý obrad prebieha, Wat Phra Kaew je všeobecne prístupná verejnosti. Komplex dostane obsadené; dorazí v dostatočnom predstihu pred turné skupiny a tropické horúco robiť.

Fotografovanie je povolené okolo areálu Grand Palace, však, to je zakázané vo vnútri chrámu oblasti.

Vstupné: vstup do Veľkého paláca (500 baht pre cudzincov) zahŕňa vstup do Wat Phra Kaew.

Doba: Otvorené denne od 8:30 do 4:30 hod; pokladňa pre Grand Palace zatvára v 3:30 hodín

Dress code pre návštevu Wat Phra Kaew

Správne oblečenie je nutné zadať Veľkého paláca a predovšetkým Wat Phra Kaew. Na rozdiel od mnohých iných chrámov v Thajsku, dress code je dôsledne dodržiavaná pre návštevníkov.

Početné predajcovia okolo Veľkého paláca a cez ulicu sa bude snažiť prenajať alebo predať vám vhodné oblečenie za premrštené ceny (myslím: “Milujem Thajsko” tričká). Budete mať oveľa lepšie, len obliekať primerane na prvom mieste a čaká na jeden z Bangkoku megamalls na naozajstnú nákupy.

 • Kolená a ramená musia byť pokrytá
 • No priľnavý, tesný, alebo priehľadné oblečenie je povolené
 • Žiadne strečové / nohavice na jogu
 • Bez rukávov topy
 • Nie roztrhané oblečenie alebo diery v džínsoch
 • Žiadne náboženské motívy
 • Žiadne úmrtia súvisiace s témami
 • Ak máte nejaké budhistické alebo hinduistické tetovanie, nájsť spôsob, ako ich pokryť.

Ostatné Etiketa vedieť

Nasledovať obvyklé budhistický chrám etiketu pri návšteve Wat Phra Kaew v Bangkoku:

 • Zložiť klobúk, slúchadlá, a slnečné okuliare
 • Nie žuvačka, snacking, alebo fajčenie
 • Buď ticho a rešpektujúci
 • Nedotýkajte sa, prejdite na, alebo sa otočiť chrbtom k obrazom Budhu

Pamätať: Wat Phra Kaew je posvätné miesto. Dať miestnym ľuďom priestor, aby si. Nedostanú do cesty ľuďom, ktorí môžu byť tam v skutočnosti uctievať.

Čo je k videniu v Wat Phra Kaew

Okrem Smaragdového Buddhu, komplex Wat Phra Kaew je domovom veľkého sortimentu zaujímavých artefaktov.

 • Liečiteľ: zčernalých bronzová socha na západnej strane chrámu je pustovník, ktorý bol šaman. Ponuka kvetov a horiacich Joss sú dané tým, návštevníkov, ktorí sa modlili za chorých miloval.
 • Lesklé slony: Hlavy slonov sa trela o šťastie, to je dôvod, prečo sú tak lesklé. Ak vidíte nejaké deti krúži sochy opakovane, nemali príliš veľa cukru: deti chodiť slonov trikrát sily.
 • Knižnica: Krásna knižnica pavilón obsahuje veľa posvätných písiem, ale pôvodný knižnice bol zničený požiarom.
 • Model of Angkor Wat: V roku 1860, kráľ Mongkut mal ašpirácie demontáž Angkor Wat v Kambodži a jeho presunutie do Bangkoku ako prehliadka sily. Jeho plán nešiel dobre, a tak sa začal konštrukciu modelu Angkor Wat miesto. Kráľ zomrel pred jeho ukončením; jeho syn dokončil projekt.
 • Nástenné maľby: Mnoho maľby kombinujú bude dlhá znázornenie Ramakian, thajskej národnej epos inšpirovaný indickým eposu Ramayana. Príbeh zahŕňa počiatok sveta a vyobrazenia Hanuman, opičí kráľ a generál.

Wat Phra Kaew v Chiang Rai

Nenechajte sa zmiasť, keď niekto hovorí o návšteve Wat Phra Kaew, zatiaľ čo v severnej časti mesta Chiang Rai. Pôvodný chrám, kde Smaragdový Budha bol objavený (Wat Pa Jo) bol neskôr premenovaný na Wat Phra Kaew na počesť slávneho obrazu.

Zelený socha Budhu v súčasnosti zdržiavajú v Wat Phra Kaew v Chiang Rai je replikou vyrobené nefritu z Kanady. Bola umiestnená v roku 1991.

You may also like