Skip to main content

Wat Phra Kaew w Bangkoku: Kompletny przewodnik

Wat Phra Kaew w Bangkoku: Kompletny przewodnik

Ukończony w 1784 roku, Wat Phra Kaew (Świątynia Szmaragdowego Buddy) jest domem dla Szmaragdowego Buddy, powszechnie uważany za najważniejszy posąg Buddy w Tajlandii. Świątynia jest otwarta dla publiczności, kiedy nie są używane do ważnych obrzędów religijnych przez rodzinę królewską.

Wat Phra Kaew stał kaplicy królewskiej w 1784 roku, zaledwie dwa lata po króla Rama I przeniósł stolicę w poprzek rzeki Chao Phraya w miejscu dzisiejszej Bangkoku. Kompleks świątynia została zbudowana na terenie Wielkiego Pałacu i została udoskonalona w ciągu wieków przez garstkę królów tajskich którzy opuścili imponujące składek.

Oficjalna nazwa Wat Phra Kaew w Bangkoku jest Wat Phra Si Rattana Satsadaram (Temple of the Holy Jewel Buddy).

O Szmaragdowego Buddy

Goście są często zaskoczeni tym, jak mały posąg Szmaragdowego Buddy jest naprawdę, zwłaszcza po zwiedzaniu innych świątyń z ogromnych posągów Buddy, takich jak Wat Pho. Budda obrazu, umieszczona w yogicznej postawy ( virasana ) jest tylko 26 cali (66 centymetrów) wysokości. Nie szydzą: Bez względu na wielkość, Szmaragdowy Budda jest uważany Najświętszego obiekt w tajskiej kultury!

Tylko król Tajlandii (lub najwyższych królewską członka rodziny, jeśli król nie występuje) może dotknąć świętego przedmiotu. Robi tak trzy razy w roku z pomocą asystenta zmiany złotą szatę podczas oficjalnego rytuału. Trzy jewel zatopionych ubrania wykonane są ze złota i odpowiadają Tajlandii trzy sezony: ciepłą, zimną i deszczową.

Dwie sezonowe ubrania nie używane do ozdabiania statuę są przechowywane na wystawianie na widok publiczny w pobliskim budynku na terenie.

Historia Szmaragdowego Buddy

Pomimo nazwy, Szmaragdowy Budda nie jest w rzeczywistości wykonane z szmaragd; to rzeźbione z jadeitu lub może jaspis. Nikt nie wie na pewno, ponieważ skład nie został przeanalizowany. Archeolodzy nie zostały dopuszczone wystarczająco dużo czasu, aby zbadać z bliska cenny obraz.

Nawet dokładne pochodzenie Szmaragdowego Buddy jest nieznany. Zapisy historyczne mówią, że posąg powierzchniowe niedaleko Chiang Rai w 1434, ale jego powstanie Terminy znacznie starsza. Dokumenty pokazują również, że posąg spędził ponad 200 lat w Laosie. Legendy twierdzą, że posąg się być w Angkor Wat na chwilę, a nawet daleko za granicą, Sri Lanka. Styl i postawa (nie bardzo rozpowszechnione w Tajlandii) wskazują, że Szmaragdowy Budda może rzeczywiście zostały wyryte w Sri Lance i Indiach, choć nikt nie jest pewny.

Niezależnie od tego, fortuna i dobrobyt Tajlandii uważa się zależeć Szmaragdowego Buddy.

Jak dostać się do Wat Phra Kaew

Wat Phra Kaew położony jest na terenie Grand Palace w Bangkoku. Rzeka taksówka jest najtańszym i przyjemny sposób, aby dostać się do Grand Palace i Wat Phra Kaew. Wyskoczyć z łodzi na molo Tha Chang (jednego z słonia) i poszukaj zdobionych budynków pałacu. Jest duża szansa, że ​​większość ludzi wokół was tam, też.

Wszyscy kierowcy taksówki będą wiedzieć, jak się tam dostać, ale prawie wszyscy kierowcy będą próbować oszukać cię. Niektórzy nawet twierdzą, że Grand Palace jest zamknięty dzień chcesz odwiedzić. To chyba nie jest, ale można zadzwonić (+66 2 623 5500 wew. 3100) przed 3:30 pm zapytać, czy on jest zbyt przekonujące.

Informacja wizyty

Chyba ważna ceremonia prowadzona jest Wat Phra Kaew jest na ogół otwarte dla publiczności. Kompleks staje się ruchliwy; przybyć wcześnie przed grup turystycznych i tropikalny upał zrobić.

Fotografia jest dozwolone po terenie Wielkiego Pałacu, jednakże jest zabronione wewnątrz obszaru świątynnego.

Wpisowe: wejście do Grand Palace (500 bahtów dla obcokrajowców) obejmuje wejście do Wat Phra Kaew.

Godziny: Czynne codziennie od 8:30 do 4:30 pm; kasa dla Grand Palace zamykają o 3:30 pm

Dress Code za odwiedzenie Wat Phra Kaew

Właściwa strój jest wymagane, aby wejść do Grand Palace i szczególnie Wat Phra Kaew. W przeciwieństwie do wielu innych świątyń w Tajlandii, dress code jest ściśle egzekwowane przez użytkowników.

Liczne kupowane na całym Grand Palace i po drugiej stronie ulicy spróbuje wynająć lub sprzedać odpowiednią odzież po zawyżonych cenach (myślą: „Kocham Tajlandia” koszulki). Będziesz o wiele lepiej po prostu ubieranie odpowiednio na pierwszym miejscu i czeka na jedną z megamalls Bangkoku zrobić jakieś prawdziwe zakupy.

 • Kolana i ramiona muszą być pokryte
 • Nie przylegający, napięty, lub odzież przejrzenia jest dozwolone
 • Brak rozciągania / jogi spodnie
 • Brak topy bez rękawów
 • Nie podarte ubrania lub dziury w dżinsach
 • Brak tematów religijnych
 • Brak tematów związanych z death-
 • Jeśli masz jakiekolwiek buddyjskich lub hinduskich tatuaże, znaleźć sposób na ich pokrycie.

Inne Etykieta wiedzieć

Naśladuje buddyjskiej świątyni etykiety podczas wizyty w Wat Phra Kaew w Bangkoku:

 • Zdjąć czapkę, słuchawki, i okulary
 • Nie guma do żucia, przekąski, lub palenie
 • Bądź spokojny i pełen szacunku
 • Nie dotykać, punkt, w, lub odwrócić się plecami do wizerunków Buddy

Pamiętaj: Wat Phra Kaew jest miejscem świętym. Daj miejscowi pokój cieszyć. Nie daj się na drodze ludzi, którzy mogą być tam faktycznie czczenia.

Co warto zobaczyć w Wat Phra Kaew

Oprócz Szmaragdowego Buddy, kompleks Wat Phra Kaew znajduje się szeroki asortyment interesujących artefaktów.

 • Uzdrowiciel: Czernione brązu posąg na zachodniej stronie świątyni jest pustelnik który był szamanem. Oferta kwiatów i płonących Joss są przez gości, którzy modlą się za chorymi bliskimi.
 • Błyszczące Słonie: głowy słoni wciera na szczęście, to dlaczego są one tak błyszczące. Jeśli widzisz jakieś dzieci krąży posągi powtarzalnie, że nie ma zbyt dużo cukru: dzieci chodzić słoni trzy razy na sile.
 • Biblioteka: Piękny pawilon biblioteka zawiera wiele świętych pism, ale oryginalna biblioteka została zniszczona przez pożar.
 • Model Angkor Wat: W 1860 roku król Mongkut miał aspiracje demontażu Angkor Wat w Kambodży i przeniesienie go do Bangkoku jako pokaz siły. Jego plan nie poszło dobrze, więc zaczął budowę modelu Angkor Wat zamiast. Król zmarł przed jego zakończeniem; syn jego zakończeniu projektu.
 • Murale: Liczne malowidła połączyć się długa obraz z Ramakian, Thai epopei narodowej inspirowane przez indyjskiego eposu Ramajana. Fabuła obejmuje początek świata i przedstawień Hanuman, król małp i ogólne.

Wat Phra Kaew w Chiang Rai

Nie należy mylić jeśli ktoś mówi o wizycie w Wat Phra Kaew, natomiast w północnej części miasta Chiang Rai. Pierwotna świątynia gdzie Szmaragdowy Budda odkrył (Wat Pa Yah) został później przemianowany na Wat Phra Kaew na cześć słynnego obrazu.

Zielona posąg Buddy obecnie zamieszkały w Wat Phra Kaew w Chiang Rai jest replika wykonana z jadeitu z Kanady. Został on umieszczony tam w 1991 roku.

You may also like