Wieża Eiffla Light Show: A Complete Guide

Posted on

 Wieża Eiffla Light Show: A Complete Guide

Każdego roku około siedmiu milionów osób odwiedza wieżę Eiffla, co czyni go najpopularniejszym na świecie pomnik działa jako płatnej atrakcji turystycznej. Zwłaszcza, gdy jest to Twoja pierwsza wizyta, pieniądze warto poglądy i doświadczenia rosnąco wieżę.

Ale dla każdego, kto ogląda swoje wydatki, istnieje także więcej sposobów niedrogi cieszyć Ten charakterystyczny pomnik. Jednym z nich jest godzinowa wieczór „light show”, który widzi już jasne żelaza gmach stanął w jaki pojawiają się jako złoty, musujących błyszczy przez kilka minut.

Kiedy złapać show? Jak długo to trwa?

Każdej nocy od zachodu słońca do 1 w nocy, na początku każdej godziny, specjalne iluminacje wybuchnął widokiem na horyzoncie. To znaczy, oczywiście, że pokazy świetlne są częstsze w miesiącach zimowych niż w lecie, kiedy słońca nie spada dopiero po 9 pm

Wyświetlacz trwa w sumie pięć minut za każdym razem, z wyjątkiem finału o 1 w nocy, która ciągnie się hipnotycznym 10 minut.

Jest jeszcze jeden powód, że warto zatrzymać się na ostatnim pokazie nocy: zwykły system oświetlenia pomarańczowo-żółta wieża jest wyłączona, oferując zupełnie inny, znacznie bardziej dramatyczny obraz.

Gdzie jest najlepsze miejsce, aby zobaczyć pokaz świetlny?

Na jasnych nocy, można wziąć w spektaklu z wielu miejsc w mieście. Widoki Riverside są preferowane przez większość turystów: prawie wszędzie wzdłuż Sekwany w centrum Paryża pomiędzy Île de la Cité i Pont d’Iéna oferuje dobre widoki na musującego żelazną strukturą wybuchając hipnotyzujące błyszczy.

Pont Neuf most:  Pont Neuf most (Metro: Pont Neuf) jest dobrym miejscem do grzędy na początku godziny odpoczynku nogi i cieszyć się widowiskiem. Z tego punktu widzenia można w pełni docenić przepiękne, latarnia morska, jak ruchy latarni wieży: To poetycka popatrzeć. The Beacon wysyła dwa potężne, przecinających wiązek światła, których zasięg rozciąga się na około 80 kilometrów / niecałe 50 mil.

Place du Trocadéro: W przeciwnym razie, wielu turystów udać się na Place du Trocadéro  (Metro: Trocadéro) o wiele bardziej dramatyczna, z bliska wrażenia i ops zdjęcia z wieży w nocy migające persona.

Jeśli planujesz do wędrowania na wieczorny spacer, który może trwać od dwóch do trzech godzin w sumie, dlaczego nie zacząć od bardziej odległej Vantage świetlnego show w 9 lub 10 pm ostry, a następnie udać się do Trocadero za dużo bliżej widok? Dwa pokazy mogą być lepsze niż jednym – zwłaszcza kiedy docenione z różnych punktów widzenia i perspektyw.

Montmartre : Na jasnej nocy, odległej wieży błyszczącymi daleko na horyzoncie może być poetycka wzrok. Realne korzyści? Można wziąć w jedne z najlepszych widokiem w Paryżu w tym samym czasie, widząc, jak niektóre z najbardziej rozpoznawalnych miejsc i zabytków łączyć na horyzoncie. Minusem? Spektakl będzie czuć się trochę zbyt odległe dla niektórych.

Co magiczne: Jak jest wieża Ogólnie Lit?

Obecne (zwykle) iluminacje Eiffla są dziełem Pierre Bideau, francuskiego inżyniera, który opracował system współczesnego świetlną w 1985. Jego nowy system został zainaugurowany w dniu 31 grudnia tego roku. Bideau wytwarza ciepło, intensywnie żywe efekt przez wprowadzenie lampy sodowe pomarańczowo-żółtego na 336 dużych projektorów.

Specjalne projektory pozwalają Wieża być oświetlone od wewnątrz swojej struktury: promienie światła strzelać w górę od dolnej części wieży i promieniować na zewnątrz, co oznacza, że ​​w każdej chwili ciemności, wieża może być łatwo widoczne, nawet w miarę północno Paryż i Montmartre.

Co o „Sparkler” żarówek?

Jak dla godzinowych „light show” efektów, który wystąpił po raz pierwszy w 1999 roku w celu doprowadzenia w nowym tysiącleciu, są one wytworem zdumiewające 20.000 6 watowych żarówek, których łączna moc osiągnie około 120 tysięcy watów. Każdy bok wieży posiada 5,000 tych specjalnych żarówek nałożony na ogólny system oświetlenia, pozwalając na wspaniałej, 360-stopniowy efekt musującego.

O dziwo, mimo ich intensywności i wizualnej, że „brylant” światła zużywają bardzo mało energii: rząd miasto zainwestowało w żarówki o wysokiej efektywności w ramach swojej oferty do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla Paryż.

Eco-świadomy podróżujący nie musi martwić się o spektakl jest energochłonnych.

Co O fajerwerki?

Dla niektórych rocznych uroczystości takich jak Dzień Bastylii (14 lipca) i Sylwestra, Sztuczne ognie wokół wieży były częstym elementem w oficjalnym kalendarzu miasta. Jednak w ostatnich latach nasiliły się obawy dotyczące bezpieczeństwa dokonały tego rodzaju wyświetlaczy nieco mniej powszechne poza świąt narodowych i wydarzeń specjalnych okolicznościowych. Jeśli masz szczęście wystarczy, aby być w mieście w połowie lipca lub ewentualnie na koniec roku może dostać szansę wziąć w pokazie sztucznych ogni.

Specjalne Światła w najnowszej historii

Jako najbardziej uznanym symbolem stolicy Francji, Gustave Eiffel tower ukochany dostaje regularne zaszczytne miejsce na specjalnej occasions– zarówno odmiany radosnym i smutnym.

Specjalne instalacje świetlne tablice dokonały wieży jeszcze bardziej highlight horyzont Paryżu niż jest na zwykłej nocy. Niektóre szczególnie pamiętne wyświetla w najnowszej historii obejmowały:

Grudzień 2015:  Z tej okazji z COP21, światowej konferencji klimatycznej, która odbyła się w Paryżu w tym samym roku, wieża jest ozdobiony napisem „No Plan B” we wszystkich czapki. Później, na więcej nadziei uwaga, to ubrana na wszystkich zielonych świateł jako symbol zastawu miasta dla bardziej zrównoważonej przyszłości.

Listopad 2015: Upamiętnienie ponad 100 ofiar listopadowego 2015 ataków terrorystycznych w Paryżu, Wieża Eiffla świeci w kolorze czerwonym, niebieskim i białym , kolory francuskiej flagi tricolor.

2009: Z okazji 120. rocznicy wieży, lekkie pokazy są na wyświetlaczu co noc przez dwa miesiące od października do grudnia. W przypadku jednego z tych koncertów, Eiffel jest ubrana w różnych żywych kolorach z fioletowego na czerwony i niebieski, które stopniowo pełzanie iw dół wieży w arty, hipnotycznych wzorców.

2008: Wieża jest ozdobiony niebieskimi i żółtymi światłami w celu utworzenia kolory i motywy flagi europejskiej, z okazji zakładając Francji przewodnictwo w Unii Europejskiej.

2004:  Wieża świeci we wszystkich-czerwoną z okazji chińskiego Nowego Roku, popularny festiwal w stolicy.