Wiosna we Włoszech: pogody, co do pakowania, i co zobaczyć

Posted on

Wiosna we Włoszech: pogody, co do pakowania, i co zobaczyć
Wiosna (wraz z jesieni) to jeden z najlepszych sezonów do odwiedzenia Włoch. W większości kraju, temperatury rozgrzać, kwiaty są w rozkwicie, i jest mniej turystów niż latem. Inne niż otaczające dni Wielkanocy, należy znaleźć tańsze zakwaterowanie, więcej miejsca łokieć kasowych muzeów i atrakcji Włoch i tańsze bilety lotnicze.

Wady o odwiedzenie Włoch na wiosnę są nieliczne, ale obejmują możliwość zimnej, deszczowej pogody, a nawet późny śnieżyca sprężyny (zwłaszcza w północnych Włoszech). Podczas gdy my spotkaliśmy bardziej przyjemne niż te paskudne dni podczas podróży do Włoch na wiosnę, należy sprawdzić prognozy pogody przed wyjazdem, i pakować warstw tak, że będziesz przygotowany na chłodniejsze dni.

Klimat wiosna pogody i we Włoszech

Wiosna jest generalnie przyjemny w wielu częściach Włoch chociaż deszcz, a nawet śnieg wczesną wiosną jest możliwe. Większość części Włoch dostać mniej opadów wiosną niż jesienią. Pod koniec wiosny, temperatura może być dość ciepły i można cieszyć się świeżym powietrzu i pływać w morzu lub basenie hotelowym. Znajdź historyczną pogodę i informacji klimatycznych dla największych włoskich miast na Włochy Weather .

czasu letniego we Włoszech zaczyna się w ostatni weekend marca, co oznacza dodatkową godzinę wieczorem światło dzienne, co oczywiście zachęca jadalnia na świeżym powietrzu i przewlekły jak zapada noc. miast włoskich i małych miast podjąć sennym blasku jak słońce idzie w dół i ulicznych włączyć, więc upewnij się, że świadkiem tego co najmniej kilka razy podczas podróży tutaj na wiosnę.

Jeśli planujesz wakacje na plażach sprężyny lub wysp włoskich, wiedzą, że temperatura morza nie rozpocznie się rozgrzać do pływania do czerwca lub tak. Nawet w ciepły, słoneczny dzień wiosny, tylko odważnych popływać w chłodnej Morza Śródziemnego!

Co do pakowania

Dla central do południowych Włoch, jesteś bezpieczny zaplanować na lekki płaszcz, najlepiej wodoodporny. Cięższy płaszcz, plus czapka, szalik i pozostałej odzieży wierzchniej są wskazane dla północnych miejsc powiedzieć, z regionu Emilia-Romania i północ. Wytrzymałe, wygodne buty do chodzenia są wymagane gdziekolwiek jesteś. Dla wszystkich regionów, zapakować w warstwach, aby być przygotowanym na zmianę pogody.

Wiosenne święta we Włoszech

Najważniejsze są sprężyste i wiosną kwiaty festiwale, Wielki Tydzień, koncerty plenerowe rozpoczynające się w maju lub czerwcu. święta narodowe są Poniedziałek Wielkanocny (Pasquetta), 25 kwietnia (Dzień Wyzwolenia), 1 maja (Święto Pracy), a 2 czerwca (Festa della Repubblica). W tych dniach większość sklepów i usługi zostaną zamknięte, ale wielu atrakcji turystycznych są zwykle otwarte. Festiwale, koncerty i procesje są powszechne, too.

Zwiedzanie włoskich miast na wiosnę

Wiosna to dobry czas, aby odwiedzić większość włoskich miast. Ciepła i turystycznych tłumy latem nie dotarły i więcej godzin dziennych dać więcej czasu na spacery i zwiedzanie miejsc na świeżym powietrzu, które czasami blisko zmierzchu. Chociaż nadal będziesz znaleźć okazje hoteli i noclegów na wiosnę, Wielki Tydzień i 1 maja może być uważany za wysoki sezon w wielu miastach.

Wiosna zewnątrz obszarów turystycznych

Jeśli jesteś z dala od głównych obszarów turystycznych, znajdziesz muzea i atrakcje mają krócej niż w lecie. Niektóre rzeczy mogą być otwarte tylko w weekendy. Obszary nadmorskie kurorty i campingu jest tylko otwarcie i baseny pływackie hotelu może być jeszcze zamknięty wczesną wiosną. Plaże będzie mniej zatłoczona i pływać w morzu może być możliwe pod koniec wiosny, choć większość beachgoers wolą pracować na ich opalenizny zamiast ich stylem grzbietowym, gdy morze jest jeszcze tak chłodno. Wiosna to dobry czas na wędrówki i oglądania polne.

Znajdziesz wiele małych targów i festiwali, zwłaszcza festiwale żywności lub sagre i spektakle plenerowe rozpocząć się późną wiosną.

Italian Food wiosną

Ulubione potrawy wiosenne należą karczochy (Carciofi), szparagi (asparagi) i sprężyny jagnięcinę (agnello). Spójrz na plakatach zapowiadających się Sagra dla Carciofi, asparagi lub Pesce (ryba) na wiosnę.