Wizyta Kintamani i Mount Batur na Bali, Indonezja

Posted on

Wizyta Kintamani i Mount Batur na Bali, Indonezja
Tylko jedna godzina na północ od Ubud, w pięknym regionie Kintamani w East Bali wydaje się daleko od ruchliwych plaż Kuta. Mount Batur wznosi widocznym powyżej żywy krajobraz zieleni; krystaliczny Jezioro Batur spoczywa wewnątrz aktywnego kaldery. Ciekawe wsie i najwyższa świątynia Bali przylgnąć do wieńca czynnego wulkanu.

Kintamani jest przypomnieniem pocztówka-perfect, co się tak magiczne Bali przed młot turystyki uderzył.

Przy dobrych dróg w regionie, Kintamani można łatwo explorer na wycieczkę z Ubud lub nawet Południowej Bali. Z fantastycznym widokiem na wulkan i jezioro, t on Penelokan wieś stała się bramą do regionu Kintamani.

  • Kliknij tutaj: Czytaj nasz wprowadzenie do Bali na przegląd.

Co zobaczyć w Kintamani

Większość osób odwiedza Kintamani za wspaniałe widoki Mount Batur i Jezioro Batur od drogi w Penelokan. Chmury często poruszają się w godzinach popołudniowych, przybywających na początku dnia zapewnia lepsze możliwości fotograficznych .

Wioski obręczy Kintamani, Penulisan, Batur i Toya Bungkah są łatwo dostępne z Penelokan i są przyjemne w celu zbadania. Chociaż wsie po przedłużonym się głównie z rybołówstwa i sadów owocowych, turystyka przejęła jak przemysł ołowiu. Duży rynek jest utrzymywany w Kintamani co trzy dni; skorzystać z taniego indonezyjski jedzenie, świeże ryby złowione z jeziora, a jakość pomarańcze z regionu.

Wznosi się nad wsią Penulisan jest najwyższa świątynia Bali . Pura Puncak Penulisan został przebudowany w 1926 roku po tym jak wulkan twierdził oryginalnej świątyni hinduskiej. Wznoszenia 333 kroków zapewnia doskonałe widoki na wybrzeże i okolicę. Statuetki wewnątrz świątyni terminie przed powrotem do 11 wieku. Oczekuje się, że właściwa suknia i darowizny od co najmniej $ 1, aby wprowadzić Pura Puncak Penulisan.

  • Prawo do świątyni: Przeczytaj nasz przewodnik do świątyń na Bali, aby uzyskać więcej informacji na temat miejsc Kintamani za kultu.

Mount Batur na Bali

Nie pomyłka, Mount Batur – Gunung Batur lub – jest nadal aktywny i nowe wykwity mają nawet zdziwionych turystów, którzy wspinali się na szczyt. Gigantyczny krater jest częściowo wypełniony przez Danau Batur, największy krater jeziora w Bali , a także osiedli i wsi wokół obręczy. 2300-metrowej wysokości otwarcia wtórnego wystaje z jeziora krater i często wybucha.

Turyści, którzy chcą odwiedzić krawędzi krateru może chwycić jedną z pomarańczowymi bemos (minivanów) z obu Penelokan lub Kintamani Village. Bemos wahadłowych ludzi przez cały dzień za około $ 1 Jeden-way.

Niesamowite widoki na jezioro Batur widać w pogodny dzień, jednak zbyt wiele kłopotów przez przewodników i straganiarzy pamiątkami zrobić większość ludzi zrobić zdjęcie i pozostawić szybko.

Wspinaczka Batur: Chociaż mnóstwo przewodników w Kintamani powie inaczej, sprawny fizycznie Podróżni mogą szczyt wulkanu niezależnie bez grupy turystycznej. Osiągając szczyt 5,633 stóp, wspinaczka na Mount Batur można zrobić w jeden dzień z właściwego obuwia, jednak niespodziewany deszcz może sprawić, że łupki luźne i niebezpiecznie śliskie.

Strome, przecinających drogi do szczytu sprawiają, że trudno rozeznać najkrótszej trasy – około dwóch godzin – od najdłuższej trasie dziesięć godzin!

  • Prawo do góry: Czytaj więcej o: Mount Batur i wspinaczki wulkanów w Indonezji.

Kintamani Hot Springs

Aktywność wulkanicznego Kintamani ustąpiła szeregu OSO i gorących sprężyn wykorzystać upalne temperaturze poniżej powierzchni.

Batur Natural Hot Springs można dojechać stromą, zjazd z drogi Penelokan. Położony bezpośrednio na zachodnim brzegu jeziora Batur, gorących źródeł ma zarówno gorących basenów i chłodniejsze baseny jezioro zasilane. Maty do wylegiwania się wzdłuż brzegu jeziora są idealnym miejscem na drinka i relaks po długim dniu zwiedzania.

Dotarcie do Kintamani na Bali

Obszar Kintamani znajduje się w północno-wschodniej części Bali, wzdłuż tej samej drogi północ-południe, która rozciąga się pomiędzy Ubud i Penelokan.

Od Kuta: Transport Kintamani mogą być rozmieszczone w biurach podróży i pensjonatach wokół Kuta. Minibusy często podróżują przez Denpasar i Ubud na ich drodze do Kintamani; jazdy zajmuje mniej więcej pół godziny, w zależności od ograniczników i ruchu.

Jeśli idzie prosto do Kintamani od lotniska, najpierw dostać się na przejażdżkę do centralnego terminalu bemo / mikrobusem Batubulan. Minibusy opuścić sporadycznie, gdy pełne do Kintamani; cena wynosi około 3 $. Lokalne bemos zrobić dziesiątki przystanków po drodze i wymaga dużo cierpliwości!

Od Ubud: Zarówno turysta i lokalne autobusy kursują codziennie między Kintamani i Ubud w Centralnej Bali; podróż trwa niecałą godzinę. Zarezerwuj bilet z jednej z wielu agencji turystycznych w Ubud dzień wcześniej.

Kintamani noclegu: Jeśli planujesz spędzić noc lub dwie w ciągu widokiem na jezioro Batur lub Gunung Batur, które mogą być łatwo ustawione. Ośrodków w zakresie obszaru z czterogwiazdkowych do żadnych gwiazd wcale, ze większość łóżek mocno tendencyjne wobec turystów Backpacker ze szczupłych budżetów.

Motocyklem: Posiadanie własnego transportu do odkrywania Kintamani jest dużą zaletą. Skutery mogą być wynajmowane w Ubud za około 5 $ dziennie. Jeśli tyle pewnie na motocyklu, korzystających z Bali na otwartej drodze jest niezapomniany. Raz obok przekrwienia skupionej wokół Ubud, droga na północ jest przyjemnie prosta i łatwa w prowadzeniu. Wszystkie pojazdy są zobowiązani do zapłacenia 60 centów wejście do obszaru tuż przed wejściem do wioski Penelokan.

Klimat i kiedy Go

Obfitość opadów utrzymuje region Kintamani bujny i zielony przez cały rok. Najwilgotniejszych miesięcy od stycznia do lutego czasami zrobić drogi nieprzejezdne. Kintamani wciąż otrzymuje deszcz podczas suchych miesięcy letnich ; plan na najgorsze jeśli jedzie motocykl lub jeśli próbuje się wspiąć na Mount Batur.

Choć nie jest tak zimno jak Rinjani w Lombok, temperatury wieczór w Kintamani jeszcze chłodniej niż oczekiwano w Bali.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *