Wizyta w Forum w Rzymie – Historia Forum Romanum i jak aby zobaczyć go

Posted on

Wizyta w Forum w Rzymie - Historia Forum Romanum i jak aby zobaczyć go

Forum Romanum (znany również jako Foro Romano w języku włoskim, lub po prostu na forum) jest jednym z najpopularniejszych witryn starożytnych w Rzymie, a także jeden z najlepszych Rzym Atrakcje dla zwiedzających. Zajmujący rozwalony przestrzeń między Koloseum, Kapitolu oraz piętrową Palatyn, Forum był centrum życia politycznego, religijnego i handlowego starożytnego Rzymu i zapewnia wgląd w przepychu, które kiedyś było Cesarstwo Rzymskie. Via dei Fori Imperiali , szeroki bulwar zbudowany w okresie panowania Mussoliniego w początku 20 wieku, stanowi wschodnią krawędź Forum.

Roman Forum Visitor Information

Godziny: Dzienne 08:30 do godziny przed zachodem słońca; zamknięte 01 stycznia, 1 maja i 25 grudnia br.

Lokalizacja: Via della Vecchia Salaria, 5/6. Stacja metra Colosseo (Linea B)

Wstęp: Aktualna cena biletu wynosi € 12 i obejmuje wstęp do Koloseum i Palatyn. można uniknąć poprzez zakup biletów linii bilety Koloseum i Forum Romanum z góry.

Informacja: Sprawdź aktualne godziny i ceny on-line lub kupić bilety online w euro z opłat rezerwacyjnych.

Można również odwiedzić Forum Romanum pomocą Roma Pass, skumulowany bilet, który zapewnia bezpłatnie lub po obniżonych stawek do ponad 40 atrakcji i oferuje bezpłatny transport na rzymskich autobusach, metrze i tramwajach.

Forum zawiera wiele starożytnych budowli, zabytków i ruin. można odebrać plan Forum przy wejściu lub z dowolnej liczby kiosków w całym Rzymie.

Roman Forum Historia

Budynek na Forum sięga już w 7. wieku pne na północnym końcu Forum pobliżu Kapitolu są jedne z najstarszych ruin Forum w tym marmurowe pozostałościami z Basilica Aemilia (zauważ, że bazylika w czasach rzymskich było strona biznesu i pożyczek pieniędzy); Kuria, gdzie montowane senators rzymskie; a Rostra, platforma, na której pierwsi mówcy dał przemówień, zostały zbudowane w 5 wieku pne

Przez 1 wieku pne, kiedy Rzym rozpoczął swoje panowanie nad Morza Śródziemnego i duże połacie Europy, liczne konstrukcje udał się na forum. Świątynia Saturna i Tabularium, archiwa państwowe (dziś dostępne za pośrednictwem Muzea Kapitolińskie), były zarówno zbudowany około 78 pne Juliusz Cezar rozpoczął budowę Bazylika Julia, ma być sąd, w 54 rpne

Wzór budowy i zniszczenia udał się na Forum przez setki lat, począwszy od roku 27 pne z pierwszego cesarza Rzymu Augusta i trwały przez 4 wieku naszej ery, kiedy Zachodniego Cesarstwa Rzymskiego został zdobyty przez Ostrogotów. Po tym czasie, Forum niszczał i niemal całkowitej ciemności. Przez setki lat po zdobyciu Rzymu, Forum stosowano głównie w kamieniołomach o innych konstrukcjach całym Rzymie, w tym mury Watykanu i wielu kościołów w Rzymie.

Dopiero pod koniec 18 wieku, że świat odnaleziony Forum Romanum i zaczął wykopywać swoje budynki i zabytki w sposób naukowy. Nawet dzisiaj, archeolodzy w Rzymie kontynuować wykopaliska w Forum nadzieję odkryć inny bezcenny fragment od starożytności.