Woda z kranu jest zdatna do picia w Londynie i Wielkiej Brytanii?

Posted on

Woda z kranu jest zdatna do picia w Londynie i Wielkiej Brytanii?

Wielu podróżnych po raz pierwszy do Wielkiej Brytanii chce wiedzieć, czy woda z kranu jest zdatna do picia; Po tym wszystkim, nie ma to jak żołądkiem postawić minus to na wakacjach. Krótka odpowiedź brzmi: tak, cała woda z kranu sieci w Wielkiej Brytanii i Irlandii jest bezpieczny. To przyjdzie jako pomoc do osób podróżujących w sprawie budżetu, ponieważ woda butelkowana jest pobierana w premii, szczególnie w Londynie. Wypełnienie butelkę wody z kranu jest łatwym sposobem na obniżenie kosztów.

Fakty i liczby

Brytyjski woda z kranu jest nie tylko bezpieczne, ale również klasyfikowane jako jedne z najczystszych na świecie (tak, wyprzedzając Stany Zjednoczone!). W 1897 roku, miasto Maidstone w Kent był pierwszym w świecie mieć cały swój system uzdatnionej wody z chlorem jako środek zapobiegawczy przeciw epidemii wodnych takich jak tyfus, cholerę i czerwonkę. Dzisiaj,  94% obywateli brytyjskich  zgłosić, że są zadowoleni ze swojego głównego źródła wody, a w testach ślepych smakowych, wiele osób nie są w stanie odróżnić wody z kranu i wody butelkowanej.

W rzeczywistości, angielskie gazety The Telegraph opublikował artykuł, w 2013 roku stwierdzającą, że woda butelkowana nie może być tak bezpieczne, jak woda z kranu, ponieważ nie poddaje się tym samym testowania rygorystyczne. Każdego roku miliony testy są przeprowadzane w celu zapewnienia, że w Wielkiej Brytanii sieci wodociągowej przestrzega norm poinformowany przez badania naukowe ze Światowej Organizacji Zdrowia. W 2014 roku, wyniki wykazały 99,96% wskaźnik zgodności w Anglii, a 99,98% wskaźnik zgodności w Szkocji i 99,86% wskaźnik zgodności w Irlandii Północnej.

Skąd pochodzi woda?

68% brytyjskiego wody z kranu pochodzi ze źródeł wód powierzchniowych, w tym zbiorników, jezior i rzek. Reszta pochodzi z podziemnych źródeł i warstw wodonośnych. Czy będziesz pić wód powierzchniowych lub gruntowych zależy w dużej mierze na który obszar Wielkiej Brytanii plan zwiedzania. Generalnie woda z kranu w zachodniej Irlandii i wschód Anglii (w tym Londynie) pochodzi ze źródeł podziemnych, natomiast woda z kranu w Midlands, północnej Anglii, większość z Walii, Szkocji i Kornwalii pochodzi ze źródeł wód powierzchniowych.

Wody podziemne są naturalnie obładowany więcej minerałów niż wody powierzchniowe, nadając mu „twardy” smak, który może potrwać kilka odwiedzającym przyzwyczaić. Dla porównania, miękka woda zazwyczaj znajduje się dalej na północ jest często chwalony za czystego smaku , co jakiś atrybut notorycznie rozmoczony klimatu Wielkiej Brytanii. Częste opady stale uzupełnia jezior i zbiorników wodnych w kraju, tak że woda nie może stać.

State-of-the-art procesu filtracji

Proces filtracji różni się nieco dla wód gruntowych i powierzchniowych, z kilku dodatkowych etapów wymaganych do tego ostatniego względu na fakt, że jest w naturalny sposób narażone na więcej substancji zanieczyszczających środowisko. W oczyszczalni, woda powierzchniowa jest zazwyczaj przechowywane przez wiele dni w otwartym zbiorniku retencyjnym tak, że stałe substancje zanieczyszczające mogą osiadać na dnie. Światło słoneczne pomaga rozkładać składniki organiczne i bakterie. Ostatecznie, sączy się przez krat metalowych przedmiotów pływających, takich jak liście.

Następnie proces jest taki sam dla obu rodzajów wody. Koagulant chemiczne dodawane do umożliwić cząstkom muł do zatykania razem, dzięki czemu łatwiej je usuwać przez filtrację. Następnie woda jest napowietrzana w celu usunięcia niepożądanych gazów (takich jak dwutlenek węgla i siarkowodór), po czym przepuszczono przez granulowany węgiel aktywny (GAC) statku. Urządzenie zawiera porowate cząstki węgla, które absorbują związków organicznych z wody, w celu poprawy jego przejrzystość. Na koniec, woda jest wtryskiwana z ozonem, aby rozbić pestycydy, następnie dodaje się chlor w celu usunięcia ewentualnych pozostałych bakterii.

To może trwać od kilku godzin do kilku dni woda podróżować z zakładu do kranu. Jeśli to ma długą drogę przed nim woda jest oczyszczana z amoniaku, który reaguje z chlorem stworzyć znacznie trwalsze i dezynfekujący.

Rzeczy do zapamiętania

Mimo wszystko sieciowy woda jest zdatna do picia w Wielkiej Brytanii, istnieje kilka punktów do zapamiętania przed wypełnić swój kieliszek. Picia Inspektoratu wody (DWI)  informuje, że najlepiej jest unikać picia z gorącej wody, ponieważ gorące zawory są zazwyczaj połączone ze zbiornikiem do przechowywania lub grzejnika, a nie bezpośrednio do sieci elektrycznej, a woda może być świeże. W rzadkich przypadkach, krany z zimną wodą może być podłączony do prywatnego źródła wody deszczowej lub zbiornika. Zazwyczaj, hotele i miejsca publiczne oznaczy te kurki z „Woda pitna” non-znak, aby wiedzieć, aby napełnić butelkę wody gdzie indziej.

Od czasu do czasu woda mętny gdy po raz pierwszy wychodzi z kranu. Jest to spowodowane przez nadmiar powietrza, a woda powinna wkrótce jasne, czy go pozostawić do odstania na minutę lub dwie. Jeśli podróżujesz do Londynu lub innego południowej miasta (jak Oxford lub wanna), może się okazać, że smak twardej wodzie nie jest do własnych upodobań. Zamiast rozwidlone dla drogiej wody butelkowanej, należy rozważyć dodanie mięty lub cytryny, ogórek zmienić smak. Podobnie, chłodzenie wody z kranu usuwa niewielki posmaku chloru, który jest czasem pozostały z procesu obróbki.