Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas wizyty Plaże w Bali, Indonezja

Posted on

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas wizyty Plaże w Bali, Indonezja

Bali plaże słyną surfing i ich czyste piękno. Setki tysięcy turystów hit Bali specjalnie do pływania, surfowania lub bodyboard wzdłuż tych brzegów. Pomimo ogromnego zapotrzebowania na tym miejscu, turyści nadal nie cieszą 100% bezpieczeństwa tam: goście są podatne na oparzenia słoneczne, zdradliwe prądy, a nawet malutkie (ale bardzo realne) zagrożenia tsunami.

Goście powinni przestrzegać kilku prostych środków ostrożności, aby cieszyć Bali Beach Scene zamiast paść ofiarą jego ciemnej stronie. (Dla innych DOS, a nie w Bali , przeczytaj nasze artykuły na temat Etykieta Porady na Bali , Rosjanką w Bali i Porady zdrowotne w Bali ).

Nie pływać na plaże, gdzie czerwone flagi latać

Części wybrzeża Bali – głównie części południowo-zachodniej rozciągającej się od Kuta Canggu – mieć niebezpieczne pływy zgrać i undertows. W określonych porach dnia i roku, czerwone flagi są wznoszone na niebezpiecznych plaż. Jeśli widzisz czerwoną flagę na plaży, nie próbuj tam pływać – prądy można zamiatać cię na morzu i na lądzie, zanim ktokolwiek może na próbę ratunku.

Ratownicy są niestety dość rzadko na Bali. Niektóre plaże mają ratowników i flagi z żółtymi i czerwonymi oznaczeniami, które wskazują na obecność ratownika. Te plaże są bezpieczne do pływania, jak są plaże bez flag w zasięgu wzroku.

Zapoznać się z informacjami Tsunami w swoim hotelu

Tsunami są zarówno zabójczy i nieprzewidywalna; Te ogromne fale wywołane podwodnymi trzęsieniami ziemi i można dotrzeć do brzegu w zaledwie kilka minut, nie pozostawiając czasu na władze na alarm. Jest to szczególnie prawdziwe w Bali, gdzie strefami subdukcji narażonych na trzęsienia ziemi leżą bardzo blisko brzegu.

Do głównych obszarów turystycznych w Bali – Jimbaran Bay, Legian, Kuta, Sanur i Nusa Dua, między innymi – są umieszczone w nisko położonych obszarów, które mogą być łatwo zapchana przypadku wystąpienia tsunami. Aby zminimalizować wszelkie katastrofy, system Tsunami Gotowy jest w istocie w Bali, z liczbą Tsunami hoteli Gotowe zgodnych z poniższym rygorystycznych przepisów alarmowych i ewakuacyjnych.

Aby zminimalizować skłonność do ewentualnego tsunami, szukać zakwaterowania co najmniej 150 stóp nad poziomem morza i 2 mil śródlądowych. Jeśli uważasz, że tsunami jest nieuchronne, przenieść w głąb lądu, lub dostać się na szczyt najwyższego struktury można znaleźć.

Dowiedzieć się, co zrobić, jeśli (kiedy?) Tsunami uderzy Bali .

Nosić mnóstwo filtrów przeciwsłonecznych

Oparzenia słoneczne mogą łatwo zrujnować wakacje Bali. Prosta aplikacja wysokiej ochrony przeciwsłonecznej SPF może zapobiec agonii skóry UV wypalona.

Filtr jest ważne, zwłaszcza dla wyspy tak blisko równika jak Bali: słońce przemierza mniej atmosfery w regionach tropikalnych w porównaniu do umiarkowanych obszarach, takich jak Europa i większość z USA, więc bardziej spalanie ultrafioletowego osiągnie swoją skórę w krótszym czasie. Jest też mniejsza zmienność intensywności promieniowania UV przez cały rok, więc trzeba postawić na tym filtrem przeciwsłonecznym, bez względu na porę roku zdecydujesz się odwiedzić Bali. Uzyskaj ochrony przeciwsłonecznej SPF (Sun Protection Factor) nie niższy niż 40.

Można również nosić ubrania, które zostały specjalnie traktowany być odporne na promieniowanie UV.

Jeśli chcesz, aby zminimalizować stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, lub jeśli zabrakło rzeczy, po prostu zminimalizować czas spędzony na słońcu. Szukajcie cieniu, gdy słońce osiąga najwyższy punkt na niebie między 10 rano i 3 po południu. Upewnij się, że pobyt tam, gdzie słońce nie odbija się od piasku lub wody – promieniowanie ultrafioletowe jest również odbicie się od tych powierzchni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *