Wskazówki dotyczące obchodzenia pieniądze we Francji

Posted on

Wskazówki dotyczące obchodzenia pieniądze we Francji

Zanim pojawi się w samolocie lub pociągu do Paryża, będziemy chcieli, aby upewnić się, że masz dobre zrozumienie tego, jak obchodzić się z pieniędzmi, gdy jesteś za granicą. Wielu odwiedzających miasto światła są zmieszał się, że ich założenia co do wycofywania gotówki, płacąc z karty kredytowej lub debetowej, lub nawet napiwki powinny pracować po prostu nie zawsze stosuje się we Francji. Będziesz uniknąć stresu, jeśli nauczysz się z wyprzedzeniem, czego się spodziewać.

Zapoznaj się z odpowiedziami na niektóre z najczęściej zadawanych pytań na temat obsługi pieniędzy, podczas gdy w Paryżu i zapewniają, że kwestie pieniężne nie umieścić skurcz w podróży.

Gotówka, karty kredytowe, lub czeki podróżne?

Planuje zapłacić za pomocą kombinacji gotówka, kredyt lub karty debetowe, czeki podróżne i może być najlepszą strategią podczas wizyty w stolicy Francji. Oto dlaczego: bankomaty nie zawsze są łatwo dostępne w niektórych miejscach w okolicach Paryża, więc opierając się wyłącznie na gotówkę może prowadzić do kłopotów. Co więcej, większość bankomatów pobierać umiarkowane do stromych opłat za zabranie pieniędzy, oprócz tych, pobierana przez własnego banku w domu.

Podobnie roznosić duże ilości gotówki nie jest najbezpieczniejszym podejście: Pickpocketing jest najczęstszym przestępstwem Paryża.

Teraz można przypuszczać, że płaci się wyłącznie za pomocą kart kredytowych lub debetowych będzie najlepiej, ale plany prawdopodobnie foliowane. W Paryżu, kilka sklepów, restauracji, czy rynki będą akceptować płatności kartą kredytową dla kwot poniżej 15 lub 20 euro.

Ponadto, niektóre karty kredytowe, szczególnie American Express i Discover, nie są akceptowane w wielu paryskich punktach sprzedaży. Visa jest powszechnie akceptowane karty kredytowej w sklepach i restauracjach w Paryżu, z Mastercard spada dokładnie tyle. Jeśli masz kartę Visa, zamiar używać tej karty często.

Jeśli chodzi o czekach podróżnych, wiemy, że są one obecnie rzadko akceptowane jako środek płatniczy przez sprzedawców w Paryżu mimo American Express ma swoje biuro w centrum Paryża!

W większości przypadków trzeba będzie wypłacić je w pierwszej kolejności.

Wskazówka: Unikaj czeki podróżne w odkupieńczą Kantory na lotnisku lub w obszarach turystycznych ciężki Paryża, lub będziesz ponosić ogromnych opłat za usługi. Prosto do biura American Express w dniu 11 Rue Scribe (metro opera lub RER linia A Auber). Nie poniesiesz żadnych dodatkowych opłat tu i wiersze są często długo na tym właśnie powodu.

Getting Ready dla przelotu: 3 ważne kroki podjąć

Niezależnie od formy płatności ostatecznie zdecydować się na następne wakacje w Paryżu, należy podjąć następujące kroki 3 istotne, aby uzyskać jesteś gotowy finansowo oferty.

  1. Skonsultuj się ze swoim bankiem i kart kredytowych, przedsiębiorstw i niech wiedzą, że jesteś w podróży za granicą i trzeba sprawdzić limity wypłat i kredytowych. Upewnij się, że wszelkie ograniczenia, które uniemożliwiają jest w stanie dostać pieniądze lub dokonać płatności w Paryżu są podnoszone przed wyjazdem: Wiele przybyć do miejsca przeznaczenia tylko do stwierdzenia, że nie mogą korzystać ze swoich kart z powodu ograniczeń dotyczących rozliczeń międzynarodowych. Ponadto, upewnij się, że rozumiesz schematu koszt obsługi swojego banku: Niezastosowanie się do tego spowoduje nieprzyjemnych niespodzianek na następnym wyciągu bankowym.
  2. Aby dokonać płatności i wypłaty gotówki w Paryżu, będziesz musiał użyć kodu PIN w większości przypadków . Paryż bankomatów i karty kredytowej maszyny są zazwyczaj wyposażone w kody PIN składające się tylko z cyfr. Jeśli kod PIN zawiera litery, upewnij się, aby zmodyfikować swój kod przed wyjazdem. Próbując zrobić raz za granicą może nie być możliwe, zależnie od swojego banku. Ponadto, upewnij się, aby zapamiętać swój kod PIN przed podróży. Wpisanie błędnego kodu trzy kolejne razy w bankomacie spowoduje karty są „zjadane” przez maszynę jako środek bezpieczeństwa.
  3. Jeśli nadal wolą polegać głównie na gotówkę kupić pas pieniądze . Pasy Pieniądze są jednym z najlepszych sposobów, aby uchronić się od kradzieży kieszonkowych.

Czy muszę wiedzieć francuski korzystać z bankomatów?

Nie Zdecydowana większość bankomatów w Paryżu ma opcji w języku angielskim. Ponadto, wiele elektronicznych terminali płatniczych, w tym terminale biletowe w metrze w Paryżu, pozwalają wybrać język przed dokonaniem wyboru i płacenia.

Jak mogę komunikować się z mojego banku z powrotem do domu?

Zapytaj swojego banku, aby dać Ci międzynarodową bezpłatny numer, że będziesz w stanie wywołać w przypadku, gdy pojawią się jakieś problemy. Należy także sprawdzić w swoim banku, aby zobaczyć, czy mają „siostry” bank lub oddział we Francji. Możesz być w stanie obsługiwać wszelkie sytuacje awaryjne finansowych w siostrzanej agencji w Paryżu.

Jak mogę się dowiedzieć, jaki jest aktualny kurs wymiany jest?

Szczególnie silne euro w ostatnich latach poczyniła pieniądze i budżetowania ból punkt dla północnoamerykańskich podróżnych, którzy często są zdumieni, aby zobaczyć, ile kosztuje ich paryski urlop je w amerykańskich lub kanadyjskich dolarów.

Aby uniknąć przykrych niespodzianek, można skonsultować zasobów online podoba się, aby dowiedzieć się, ile jest wart w walucie euro.

Sprawdzanie rachunków online lub przez telefon kilka razy podczas podróży, aby śledzić swoje wydatki i kurs może również pomóc w zarządzaniu budżetem w czasie podróży.

Co O Tipping Etykieta?

Napiwki w Paryżu nie jest obowiązek może być w Ameryce Północnej. Opłata za usługę 15 procent jest automatycznie dodawane do rachunku w kawiarni i restauracji. Jednak kelnerzy w Paryżu nie zwyczajowo otrzymują tę opłatę za obsługę jako dodatkowych zarobków, więc jeśli obsługa jest dobra, dodając dodatkowe 5-10% całkowitej ilości jest zalecane.

Jak uniknąć oszustwa?

Niestety, niewielka część sprzedawców w Paryżu mogą próbować wykorzystać użytkowników, którzy nie mówią po francusku, turystyka cenę detaliczną towarów lub usług. Może to być szczególnie ważne w małych przedsiębiorstwach, pchlich targach i innych punktach sieci non-sprzedaży. Upewnij się, aby sprawdzić ceny siebie przed zapłatą i poprosić sprzedawców, aby pokazać Ci sumie w rejestrze lub na papierze, jeśli nie uda im się to zrobić. Z możliwym wyjątkiem pchlich targach, nie jednak próbować się targować. Francja nie jest Maroko, i próbuje się targować cenę może wywołać kwaśne odpowiedzi. Jeśli zauważysz, że są bardziej obciążony niż ceny oznaczonej, choć grzecznie zwrócić go.

bankomaty mogą być ulubione miejsca dla potencjalnych oszustów i kieszonkowców w Paryżu. Bądź bardzo czujny podczas wycofywania gotówki i nie oferują pomoc dla każdego, kto pragnie „nauczyć się korzystać z urządzenia” lub kto angażuje cię w rozmowie podczas wprowadzania kodu PIN. Wpisz swój kod w całkowitej prywatności.