Wskazówki dotyczące Podróż z lotniska Heathrow do centrum Londynu

Posted on

Wskazówki dotyczące Podróż z lotniska Heathrow do centrum Londynu

Znajduje się 15 mil na zachód od Londynu Heathrow (LHR) jest jednym z największych na świecie najbardziej ruchliwych lotnisk międzynarodowych. Na szczęście, jeśli chcesz podróżować do centrum Londynu z lotniska Heathrow, istnieje kilka różnych opcji, począwszy od prywatnego samochodu-wynajmu środków transportu publicznego.

Biorąc metrem do centrum Londynu na lotnisko Heathrow

Piccadilly Line łączy wszystkie terminale Heathrow (1, 2, 3, 4 i 5) do centrum Londynu za pośrednictwem bezpośredniej obsługi. Usługi jeżdżą często (co kilka minut) pomiędzy około 5 rano do północy (w przybliżeniu) od poniedziałku do soboty oraz od około 6 rano do północy (w przybliżeniu) w niedziele i święta. Wszystkich stacjach lotniskowych są w Strefie 6 (centralny Londyn jest strefa 1) London Underground zapewnia jeden z najtańszych sposobów podróżowania do iz lotniska Heathrow, ale podróż trwa dłużej niż w przypadku innych opcji.

Czas trwania:  45 minut (Heathrow Terminal 1-3 Hyde Park Corner)

Biorąc Heathrow Express do centrum Londynu na lotnisko Heathrow

Heathrow Express to najszybszy sposób na podróż do centrum Londynu. Heathrow Express zapewnia z zaciskami 2, 3, 4 i 5 do stacji Paddington. Pociągi odjeżdżają co 15 minut dookoła i bilety można kupić na pokładzie (choć zapłacisz więcej za taryfy niż zakup biletu z wyprzedzeniem). Travelcards i Oyster Pay as you go stawki nie obowiązują na Heathrow Express.

Czas trwania: 15 minut

Biorąc Heathrow Connect do centrum Londynu na lotnisko Heathrow

HeathrowConnect.com prowadzi również obsługę pociągów między lotniska Heathrow i stacji Paddington za pośrednictwem pięciu stacjach pośrednich w zachodnim Londynie. Bilety są tańsze niż opłaty Heathrow Express jako podróż trwa dłużej. Kursuje co 30 minut (co 60 minut w niedziele). Bilety nie można kupić na pokładzie i muszą być zakupione wcześniej. Oyster Pay as you go i strefy 1-6 Travelcards są ważne tylko do podróży między Paddington i Hayes & Harlington.

Czas trwania: 48 minut

Top Wskazówka: Jeśli czekasz na pociąg z Paddington w piątek, i znajdują się w obszarze przed południem, może chcesz wybrać się na spacer 5 minut, aby zobaczyć Most zwijany.

Autobusem do centrum Londynu na lotnisko Heathrow

National Express uruchamia połączenie autobusowe między lotniskiem Heathrow i Victoria Station co 15-30 minut w godzinach szczytu z zaciskami 2, 3, 4 i 5. Podróżujących przeloty z terminalami 4 lub 5 będzie trzeba zmienić na zaciskach 2 i 3.

Czas trwania:  55 minut z terminalu 2 i 3. podróże mają dłuższy od zacisków 4 i 5, jak pasażerowie mogą się zmieniać w zaciskami 2 i 3.

W nocy autobus N9 oferuje usługi między lotniska Heathrow i Aldwych i kursuje co 20 minut przez całą noc. Opłata może być opłacone kartą Oyster czyni go najtańszym sposobem podróżowania pomiędzy lotniska Heathrow i centrum Londynu chociaż podróż może trwać nawet 90 minut. Użyj Journey Planner, aby sprawdzić razy.

Czas trwania: od 70 do 90 minut

Taksówką do centrum Londynu na lotnisko Heathrow

Zazwyczaj można znaleźć linię czarnych taksówek poza każdego terminala lub udać się do jednej z zatwierdzonych biurek taksówek. Taryfy są dozowane, ale uważaj na dodatkowe koszty, takie jak późna noc lub weekend opłat przejazdu. Napiwki nie jest obowiązkowe, ale 10% jest uważana za normę.

Czas trwania: od 30 do 60 minut, w zależności od natężenia ruchu