Wszystko o Gelato i dlaczego musisz spróbować go na włoskiej wakacje

Posted on

 Wszystko o Gelato i dlaczego musisz spróbować go na włoskiej wakacje

G elateria  (wymawiane  Jell-a-ter-EE-a ) jest włoskim sklep, który sprzedaje lody lub zjeść lody ( wymawiane Jell-A-do lub  jell-A-ti ). Jeśli nigdy nie miałem przyjemność jeść lody, umieścić go na swojej trasie, to przysmak po prostu trzeba spróbować podczas gdy we Włoszech.

Gelato vs Ice Cream

Gelato jest czasami oznaczone jako „włoskie lody” w Stanach Zjednoczonych, ale ta definicja nie jest do końca poprawne. Gelato jest bliżej do mleka z lodem, jak Włosi odkryli, że zbyt dużo tłuszczu mlecznego zakłóca świeże, aromatyczne smak, dla których zostanie stwierdzone włoskie lody.

W rzeczywistości, byłoby wręcz źle w Stanach Zjednoczonych zadzwonić włoskie lody  lody, lody, jak jest zdefiniowany przez FDA jako mrożonego produktu z nie mniej niż 10% tłuszczu mlecznego i typowo włoskie gelato jest niższa w maślanym.

Gelateria często fantazyjne sprzedać mikstury Gelato, prosty stożek ( cono ) lub kubka ( coppa ). Klient wybiera ich pożądanych smaków, które są oznakowane, często ze zdjęciami. Przez większość czasu dostaniesz 2 miarki (dwa różne smaki) dla najtańsza opcja.

Spójrz na gelateria, który mówi „ gelato fatto in casa ”, lub dom wykonany lody, dla najlepszego autentyczne gelato. Unikać miejsc z kolorowych wyświetlaczy i zamiast patrzeć na kolory, które są bliżej prawdziwych. Dobry smak jest sprawdzenie pistacjowy, który nie powinien być jasny zielony ale bledsza, niemal brązowawy kolor. Aromaty owocowe powinien wyglądać rzeczywistej owoców, a nie coś jasno (czytaj: sztucznie) kolorze.

Również duże mounded pale artystycznie ułożone są najprawdopodobniej fabrycznie produkowane wyroby.

Można znaleźć gelaterie  które oferują opcje takie jak jogurt lub mleko sojowe lody. Jeśli jesteś bezmleczny, poszukaj granita lub Sorbetto,  owocowe o smaku lodów, które nie mają w nich mleko.

Więcej niż tylko Gelato

Zazwyczaj można znaleźć kilka innych rzeczy w nawet najbardziej podstawowych Gelateria, takich jak ciastka i desery lodowe, które można wyjąć.

W Gelateria mogą być łączone z innymi funkcjami, stając się bar-Gelateria , a Gelateria-Pasticceria lub nawet połączenie wszystkich 3. Jeżeli jest to również bar będzie służyć kawa, likiery, przekąski, ciasta, lody i wszystko pod to samo dach. Jeśli nazwa zawiera słowo Pasticceria, będzie również oferować świeże wypieki oprócz lody. W większych miastach, można często znaleźć gelateria, który sprzedaje tylko lody, ale w małych miastach, często w połączeniu z innymi funkcjami.

Próbkowanie Gelato całych Włoszech

Jeśli jedziesz do Florencji, zarezerwować Pizza and Class Gelato lub Gelato i Vino Tasting poprzez Wybierz Włoszech na wewnętrznej spojrzeć na gelateria i jak lody wykonany. Wycieczki spożywcze zawierają często przystanek w zalecanej gelateria z informacji poufnych. W Rzymie spróbować Nawyki Włochy Food Tours lub wycieczki żywności o The Roman Foodie .