Wycieczka 3-dniowa w okolicach wspaniałej Nicei

Posted on

Zacznij od Rynku in the Morning

Wycieczka 3-dniowa w okolicach wspaniałej Nicei

Jesteś w samym sercu Riwiery Francuskiej, ale jesteś także we francuskim mieście, gdzie miejscowi przewyższa liczbę gości. Więc kawałek życia francuskiej i wychodzić wcześnie do Cours Saleya. Tętniące życiem, kolorowy plac targowy, gdzie każdy przychodzi na zakupy do najświeższych owoców i warzyw, tłuszczu, soczyste oliwki i oliwa z oliwek, egzotyczne kwiaty, sera, chleba i wędlin każdego rodzaju można sobie wyobrazić. Jest otoczony kawiarniami, gdzie tarasy wydostał się na chodnik, więc można wypić kawę i oglądać go w świat. W poniedziałek, na rynku antyków i pchły trwa od godziny 7 rano do 6pm.

Cours Saleya jest w samym sercu starego miasta. To pomijane przez Chapelle de la Misericorde które jeśli jesteś tam we wtorek od 2.30 do 5pm warto za nim spada do wspaniałej bogatej 17-wiecznej barokowej dekoracji. Spacer trochę północy na rue du Collet i Oliviera (8 Bis rue du Collet, 00 33 (0) 4 93 13 06 45) w przypadku oliwy z wszystkich roczników i wytłoczki są traktowane poważnie. Smak przed zakupem i uzyskać wiedzę wewnątrz od personelu.

Spacer na północ stąd do Place Rossetti i lody na wspaniałej lodziarni, Fenocchio na nr 2, tel: 00 33 (0) 4 93 80 72 52. Jest otwarta codziennie od 9 rano do północy i oferuje mind- grzebanie różnych smakach, w tym olej z oliwek, lawendy oraz tymianku.

Nieco dalej na północ, można dojść do Palais Lascaris , który pokazuje, jak wspaniale szlachta mieszkała. Zbudowany w 1665 roku przez Jean-Paul Marsh Lascaris, boisko do księcia Sabaudii, pałac jest obfite gobeliny i freskami, grand klatek schodowych i dużą kolekcją zabytkowych instrumentów muzycznych. Palais Lascaris jest przy 15 rue Droite, tel .: 00 33 (0) 4 93 62 72 40. Jest otwarte środy do poniedziałku 10 am-6pm i jest bezpłatny.

Obiad

Na lunch spróbować jednego z tych propozycji dobrych tanich restauracji w Nicei, gdzie można spróbować jednego z lokalnych specjałów. Socca raczej jak krepa – naleśnik mąki ciecierzyca, oliwy z oliwek, i crisped pieczone w piekarniku i zaprawiona pieprzu. W przeciwnym razie spróbuj inną wielką Nicea specjalności – pizzę.

Popołudnie

Po obiedzie, na swój sposób do Parc de la Colline du Chateau , gdzie starożytni Grecy założyli miasto Nikaia. Wbrew nazwie nie ma tu pałac, ale dostaniesz wspaniały widok na miasto określonymi przed wami i morza poza nią. To daje wspaniały przegląd jednej z najbardziej spektakularnych części Riwiery Francuskiej. To również daje wyobrażenie, dlaczego przyszedł tu artyści jak Renoir, Leger, Matisse, Picasso i Chagalla żyć. Można wspiąć się po schodach z rue de la Providence lub Montee du Chateau. W przeciwnym razie windą przez Tour BELLANDA, na wschodnim końcu Quai des Etats-Unis. Biegnie od czerwca do sierpnia 9 am-8pm, kwietniu i 9 września am-7pm i października do marca 10 am-6pm.

Dla wszystkich zainteresowanych sztuką nowoczesne, Musée d’Art Moderne et d’Art Contemporain (MAMAC) w Promenade des Arts, tel .: 00 33 (0) 4 97 13 42 01, jest koniecznością. Ma potężną kolekcję sztuki współczesnej, koncentrując się na sztuce francuskiej i amerykańskiej z 1960 roku do dziś. Kenneth Noland, Larry Poons, Frank Stella, Sol Lewitt jak również główne artystów pop, takich jak Warhol, Lichtenstein i Christo są wyświetlane wraz z francuskimi nazwami Claude Bernard Viallat, Pages, Olivier Mosset i więcej. Jest otwarta od wtorku do niedzieli 10 am-6pm i jest bezpłatny.

Jeśli sztuka współczesna nie jest twoja sprawa, spacer do portu, gdzie duże odpływają promy na Korsykę i innych wysp śródziemnomorskich i jachtów z wielu milionów dolarów odmiany bob górę iw dół w morzu musującego.

Jeśli jesteś tu w piątek, jest niezwykła wycieczka w ofercie we wczesnych godzinach wieczornych. Zapoznaj się z tramwajem wokół tego, co jest skansen z 12 prac, niektóre oświetlone w nocy. Wycieczka z przewodnikiem w języku francuskim i angielskim odchodzi z Agence Ligne d’Azur, 3 Place Massena i trzeba rezerwować z wyprzedzeniem w Urzędzie Turystycznej. Koszt dorosłych: 8 euro plus 2 euro za bilet transportowej; Dzieci poniżej 10 3 euro; bezpłatny transport do poniżej 4 lat.

Insider Tip

Jeśli jesteś smakoszem, to trafiłeś do właściwego miasta. Rozważyć rezerwacji lekcje gotowania z kucharzem i kanadyjskiego pisarza, Rosa Jackson w Les Petits Farcis . Rosa zabierze Cię na wycieczkę po rynku Cours Saleya pokazujący co kupić, jak wybrać, gdzie iść, na co zwracać uwagę, a następnie przeniesie Cię do kilku sklepów, takich jak specjalistycznym sklepie z serem. Następnie można nauczyć się gotować co kupiłeś w swoim starym Ładne mieszkanie. To wielki dzień i bardzo dobre wprowadzenie do kultury jedzenia Nicei. Następnie wrócić do Cours Saleya na własną rękę i sklep jak miejscowy.

Dzień 2 w Nicei – błyszczące Promenady Anglików

Umieść na swojej radosnej szmat i głowy dla najbardziej ekscytujących ulicy w Nicei i najbardziej znanej ulicy we Francji pod Paryżem. Zacznij dół przez morze, na zachód od okazałego Opera i Jardins Albert 1er. Tutaj znajdziesz Theatre de zieleń których odbywają się koncerty, ale co ważniejsze Coroczny festiwal jazzowy, który przejmuje całe miasto w lipcu i jest warte uczestniczy.

To jest początek najsłynniejszej ulicy w Nicei, na Promenadzie Anglików , utworzonego w 19 wieku, kiedy wielkie Milords Anglii przybył na francuskiej Riwierze uciec północną pogodę. Za ich przykładem i spacer wzdłuż „Prom”, jak to lokalnie znany. 6-kilometrowy bulwar jest pokryte palmy i dużych chodników po jednej stronie i Zatoki Aniołów na drugą. Biegaczy sprawować nad morzem; niektórzy po prostu siedzieć i patrzeć na wspaniałą przestrzeń oceanu, podczas gdy inni opalać się na skalistym brzegu.

Architektura Promenady Anglików jest zabawny i zabawy, pełna kapryśny kafelkami kopuł i wież. Zdasz Palais de la Mediterranee pod nr. 13, z fasadą w stylu Art Deco. Dziś wraca do swojego pierwotnego celu w postaci eleganckiej kasyna, w którym można wygrać lub stracić, swoje szczęście.

Nie przegap bajkową architekturę Villa Huovila pod nr. 139, który podsumowuje stylu Belle Epoque. Spadek do słynnego Hotel Negresco jak jesteś przejazdem na kawę lub drinka. Jeśli jest to pora lunchu, skorzystać z ich oferty lato w pięknym stylu cyrku Brasserie. Jest to danie dnia na około 18 euro, lub danie dnia z kawą i przysmaków około 22 euro. W przeciwnym razie, to jedno z moich sugestii Bistro, lub zrobić dla Le Festival de la Moule przy 20 Cours Saleya na mule z frytkami.

Popołudnie

Na spojrzenie na historię tego wielkiego nadmorskiego kurortu, na swój sposób do Musée Massena . Znajduje się na 65 rue de France / 35 Promenadzie Anglików, tel. 00 33 (0) 4 93 91 19 10, muzeum daje dobre wyobrażenie o historii Nicei z 19 wieku do 1930 roku. Dodatkową korzyścią jest to budynek, arystokratyczna willa z 1898 roku położony w pięknym i zabytkowych ogrodów. To nic nie kosztuje, aby odwiedzić i otwarta codziennie, z wyjątkiem we wtorki, w godzinach od 10 do 6pm.

Do północy prom, znajdziesz Musée des Beaux Arts (Muzeum Sztuk Pięknych, 33 ave des Baumettes, tel. 00 33 (0) 4 92 15 28 28. Jest to miejsce, aby nadrobić zaległości w Raoul Dufy, Francuzi Fauvist malarz, którego żywiołowy kolory echo blask Morza Śródziemnego, że ciągle malowane. Muzeum jest bezpłatny i otwarty codziennie, oprócz poniedziałków, w godzinach od 10 do 6pm.

Jeszcze dalej na północ jest jednym z wielkich francuskich miejsc Riwiery Russian Orthodox Cathedral of St-Nicolas, przy bulwarze Tsaréwitch, wybudowany w roku 1912. Jest to wspaniały, żywiołowy budynku, jego sześć kopuły cebuli i złote krzyże stały się przeciwko jasnego nieba , Wdowa Alexandre II oferowane grunty i pieniądze, aby zbudować katedrę w pamięci syna, wielkiego księcia Mikołaja Aleksandrowicz, który zmarł w Nicei. To na Ave Mikołaja II, tel .: 00 33 (0) 4 93 96 88 02. Czynne codziennie 9 am-noon & 2-6pm, to nic nie kosztuje, a najbliższy przystanek autobusowy jest Tzarewitch (autobus nr. 17).

Cenne wskazówki

  • Jeśli czujesz się energiczny, wypożyczyć rower i Wiz w górę iw dół Prom i gdzie indziej. Vélo Bleu ma 1200 rowerów samoobsługowych w 120 miejscach w mieście. Istnieje 34 kilometry ścieżek rowerowych do wyboru; Koszty są różne, ale zaczynają się od 1 euro dziennie. Bardziej tel .: 00 33 (0) 4 93 72 06 06; oraz strona internetowa .
  • Zdobądź bilety na wycieczkę autobusem 24 lub 48 Hop-on Hop-off i można go używać, aby dostać się do wszystkich muzeów. Bilety kosztują od £ 17 za osobę.

Dzień 3 w Nicei – pozostałości rzymskich, Matisse’a i Marca Chagalla

Ucieczka tłumów na starym mieście lub wzdłuż „Prom” i zobaczyć kawałek górnej skorupy Nicea życia. Cimiez w północnej części miasta, gdzie jest bogaty zawsze żył. Jest to piękne, spokojne przedmieście pełen wspaniałych willi Belle Epoque i było ważne od samego początku. W czasach Imperium Rzymskiego, Cimiez było stolicą prowincji Alpes-maritimae.

Oprócz czystej przyjemności chodzenia po ulicach liściastych i widząc żywiołowy architekturę, jest dużo bardziej kusić cię wsiąść do autobusu nr 15, 17 lub 22 do przystanku Arenes / Musée Matisse.

Start z dalekiej przeszłości w galloromańskim miejscu . Arena była dość skromna według standardów rzymskich, które mogą pomieścić zaledwie 4000 widzów, którzy przyszli oglądać gladiatorów i wyścigi rydwanów. Można wędrować wokół szczątków termalnego z ich gorących i zimnych kąpieli. Spadek do archeologique Muzeum , Muzeum Archeologiczne w 160 ave des Arènes, tel 00 33 (0) 4 93 81 59 57, aby uzyskać informacje na temat życia w Nicei 2000 lat temu. Muzeum jest otwarte codziennie oprócz wtorku 10 do 6pm i jest bezpłatny.

Na wschodzie, dawny klasztor franciszkański ma piękne ogrody oferujących cień w upalny letni dzień. Jeśli jesteś tu od połowy lipca do połowy sierpnia, sprawdź plenerowe koncerty muzyki klasycznej w krużgankach. Nie przegap cmentarza, gdzie zarówno Matisse i Raoul Dufy są pochowani. Klasztor Kościół jest otwarty od poniedziałku do soboty od 9 do 6pm i ogrody są otwarte od 8 rano do późnego popołudnia. Obie są bezpłatne.

Obiad

Obiad w uroczej restauracji Cote Sud Zanim odwiedzicie dwór 17-wiecznej, która mieści się Muzeum Matisse’a w 164 ave des Arènes de Cimiez, tel .: 00 33 (0) 4 93 81 08 08. Jest to prawdziwy dom, pełen osobiste i niektóre z obrazów artysty, który tak umiłował światło i kolory Lazurowym Wybrzeżu. Matissee zimy spędzał w Nicei z 1916 roku, po czym wynajął mieszkanie przy placu Charles-Felix. Zmarł w Cimiez w listopadzie 1954 roku w wieku 85 lat.

Wsiąść do autobusu nr. 15 lub 22 w dół Boulevard Cimiez do Musée National Marc Chagall (przystanek znajduje się Musée Chagall). Raczej ponury budynek został specjalnie zamówione i otwarty przez samego Marca Chagalla w 1972. Położony w ogrodzie pełnym roślin śródziemnomorskich, to naprzeciwko dawnego Konserwatorium Muzycznym w Villa Paradiso i posiada stałą kolekcję na wystawie, a także regularne wystawy czasowe. W muzeum znajduje się na ave du Docteur-Ménard tel. 00 33 (0) 4 93 53 87 20 i jest czynna codziennie oprócz wtorku 10 do 6pm. Wpis dorosłych wynosi 8 euro.

Wieczorna rozrywka

Vieux Nice jest najlepszym miejscem na wieczorne rozrywki. Istnieje ogromny wybór barów, oferując wiele happy hour 6 do 8 wieczorem. Dla eleganckiego baru osób homoseksualnych spróbować Pulp Fikcjyjne Saloon w Emmanuel Philibert 7 rue du na miejsce Pin tel .: 00 33 (0) 4 93 55 2535. The Snug w 22 rue Droite tel .: 00 33 (0) 4 93 80 43 22, jest dobrym dość mały irlandzki pub i bar, a także podawania posiłków.

Istnieją dwa duże kasyna w Nicei. Kasyna Ruhl jest 1 promenada Anglików tel .: 00 33 (0) 4 97 03 12 22. Hotel Le Negresco wynosi 15 promenada Anglików tel .: 00 33 (0) 4 92 14 68 21. oba są poważne i zaspokoić wysokie stawki.

Krótkie wycieczki z Nicea

Antibes jest jednym z najbardziej urokliwych miasteczek Francji. Średniowieczne mury przytulić wybrzeża jak morze funtów skały poniżej. Stare miasto jest uroczy labirynt uliczek, pełnej kawiarni, barów i butików. Jego serce jest stary rynek żeliwny, który wypełnia się codziennie ze świeżych rynku owoców i warzyw. W pobliżu Muzeum Picassa mieści się w pałacyk, że artysta mieszkał w czasie swojego pobytu w Antibes. Mieści jakąś wielką Art Plus ceramikę, że Picasso zaprojektowane i uczynił przez rzemieślników w najbliższej Vallauris. A potem jest wspaniały Fort Carré, zbudowany przez Vauban jako obrony przed najeźdźcami od morza. To wychodzi na najlepszą przystań na Morzu Śródziemnym, wypełnione rodzaju jachtów że nawet wygrana loterii kupi. Dodajmy do tego sosnowych wypełnione Cap d’Antibes, która zabierze Cię zaokrąglić do Juan-les-Pins, a to sprawia, że ​​bardzo atrakcyjne miejsce rzeczywiście.