Skip to main content

Yapılacaklar Bangkok’un MBK Center Alışveriş Hakkında Bilmek

MBK Merkezi’nde Başarılı Alışveriş Deneyimi için İpuçları


MBK Center 100.000’den fazla alışveriş günde çekiyor Bangkok’un herkesin bildiği gibi çılgın mega alışveriş merkezi var. Hem sevilen ve bütçe seyahat tarafından nefret, MBK go-alışveriş merkezi Tayland’da bakarak daha satın alma hakkında daha ciddi insanlar içindir.

MBK 1985 yılında açıldı, o Asya’nın en büyük alışveriş merkezi oldu. Dünyada onuncu büyük alışveriş merkezi özellikle yakındaki CentralWorld, – O zamandan beri, Tayland birçok merkezleri boyutunda MBK altta. Ama MBK mirası ve itibar devam. Yerliler hala fiyatların lüks markalar daha fazla odaklanmak diğer merkezleri daha düşük çünkü çoğunlukla, MBK içine haftanın her günü tıkmak.

Bazı iyi fırsatlar MBK bulundu, ancak sahte ve overpriced malların dayağı çalıştırmak için yeterince sabırlı olmanız koşuluyla 2.000 dükkan kapalı labirenti yayılmış olabilir. Alışveriş oyunu yüzünde koy – İhtiyacınız olacak!

1. MBK Mah Boon Krong standları

“MBK” mall’ın tam adı, Mah Boon Krong bir ipucu. Bu baş geliştirici veliler, Mah ve Boon Krong onuruna adlandırılmıştır.

Eğer merkeze yakın zemin katta bkz heykeller Mah ve Boon Krong vardır.

2. İyi Yolu Gidilir

Siam Paragon ve Siam Center ev – MBK Merkezi Rama I Road kesişme noktasında yer almaktadır ve Siam Square çok yakın Phaya Thai Road, (Sukhumvit Yolu Rama I Road olur). Siam Meydanı’na yürüyen Eğer yükseltilmiş yaya yolu ikinci katta MBK içine girişini sağlar.

Bangkok kaçınılmaz korkunç – senin sürücü ve trafik ruh halinize göre 100 baht – Banglamphu alanına (Khao San Yolu ve Soi Rambuttri) Bir taksi 60 arasında mal olacak. Taksi ve tuk-tuk sürücüleri, özellikle sokak ucundaki park edilmiş olanlar, Khao San Road MBK olacak polar seyahat severler. metre için mücadele veya bir ücret görüşmeye hazır olun. Sen dışarıda park ulaşım mafya ile ilgili daha aşağı geçen bir sürücü işaretleme aslında daha iyiyiz.

Eğer Bangkok Sukhumvit alanında kalıyorum, onu yapılır var. Tam o Ulusal Stadyum durağına tren, ayak veya taksi ile en yakın BTS istasyonu kendinizi olsun. istasyonu çıkmak gibi MBK işaretlerini takip. Bir tren transferini önlemek için, MBK 10 dakika batı sadece yanıyor Siam İstasyonu’nda ve yürüyebiliyordu.

Eğer MBK girmek her zaman kontrol bir güvenlik torbasına geçmesi gerekecek. Arama oldukça bezgin, ama her ihtimale karşı, yanınızda şanslı seyahat bıçak yapmayız.

Dolandırıcılık Alarmı: Polis sık sık MBK dışında yanlış yerlerde sigara için gezginlere yerinde cezaları vermek. İnce yazılırken olarak Tuk-tuk sürücüleri sadece birkaç metre uzakta yere sigara savurma olabilir, ama turistler hedeflenir. Eğer sigara içiyorsanız, belirlenen kül tablaları avuç yakınında kalmak.

3. MBK her zaman ucuz değil midir

MBK Bangkok en ucuz merkezlerinden biri olmak için bir üne sahiptir, ancak bu her zaman böyle değildir – özellikle yerel hediyelik eşyalar için. Neyse ki, iyi fırsatları skor müzakere ve çevresinde alışveriş yapabilirsiniz aynı öğeler için MBK içinde yeterince rekabet vardır.

Genel olarak, fiyat pazarlık hep Batılılar için rahat bir süreç değildir. Uygun bir alışveriş merkezinde bir indirim için Müzakere bile daha garip görünüyor, ama bunu yaparken MBK içinde sökük önlemek için tek yoldur.

Tüm öğeler kıymetli ama çoktur. Sen içgüdüyle güvenmek gerekir; bir dükkan asla acı bir şey indirim soran. Bir işareti sabit bir fiyat anlamına gelmesi inanmayın; Birçok satıcının, özellikle üst katlarda, zaten bazı müzakere odası için izin verilecek öğeleri fiyatlı olması. Tokyu fiyatları müzakere çalışılıyor, uygun ödeme şeritli dört katlı zincir mağaza, muhtemelen çalışmayacaktır!

Her zamanki gibi, Tay dilinde bir dost Merhaba sunan ve hatırladığınız kadar iyi davranış gibi birçok kurallarını uygulayarak tüm etkileşimlerini başlar.

İpucu: Eğer bir şey görmek ilk yerde almayın. Kira özellikle yakın girişlerine alt seviyelerde mağazalarına ulaşmak için daha pahalıdır. Sen yüksek katlarda az sonra aynı satır görebilirsiniz. Aksi takdirde, her zaman Çıkarken ne gördüm yakalayabilir.

4. Çok Hasta Be Need edeceğiz

– Bunun 2000’den fazla mağazaları ile sekiz katlı delilik: MBK Center, özellikle hafta sonları bir kelime ile özetlenebilir.

100.000’den fazla alışveriş içeride kaos katkıda Her gün MBK sık. Bazen bu tür Muay Thai nöbetleri ve defileler olarak açılır olaylar çılgınlık ekleyin.

Sağ zihniyet içine alın deneyimini kucaklamak ve kavgaya yolumuzu çarpmak. Yani MBK eğlenceli bir parçası. Eğer kan basıncı düzeyleri 21 yerine Siam Paragon yanına, başını yükselmek veya Terminal yok nereye ayarı daha “medeni” bazı elbowroom arıyorsanız.

Ciddi bir alışveriş göreve Eğer kalabalık bir kısmını önlemek için hafta içi (10 am kapıları açık ama hepsi değil dükkanlar açık olacak) daha önce MBK gidin. alışveriş merkezi her zaman geç öğleden sonra kalabalıklaştı olur ve kesinlikle yemek, alışveriş gelmek ve kaynaşmak halk ile hafta sonları istila edilir.

5. MBK Hemen Alışveriş Than mı

“Gerçek” Tayland görmek her zaman kırsal bir ortamda manda bir kamera işaret gerektirmez. MBK turist bol çeken rağmen, birincil Clientèle hala yerel. Mega alışveriş merkezi paradigma turist genellikle sahip kartpostal uygun olmayabilir, ancak bu başkentte gerçek hayatta bir dilim olduğunu.

dans oyunları yarışan bir patlama sahip yerel gençleri izlemek için üst katta çarşı göz atın; Eğer yeterince cesur iseniz katılmak. Sen keskin giyimli gıda mahkemede dükkanı konuşurken işadamları, çiftler sinema dışındaki tarihlerde ve elinde baloncuk çay içecekler ile öğrenciler “malling” bol göreceksiniz.

Eğer bir mola gerekiyorsa, üst katta büyük sinema Tay altyazılı İngilizce olarak filmleri gösterir. Yeni sürümler için biletler sadece prim oturma US $ 5 etrafında!

İyi bir zamanlama ile, bazen MBK düzenlenen ücretsiz Muay Thai kavgaları ya da kültürel programlardan birini yakalayabilirsiniz. Yaklaşan etkinlikler genellikle duyurulur MBK web .

6. Sahte Otantik mal sayıca üstün

satılık her şey yerine bir alışveriş merkezinde alışveriş yaparken sırf otantik olduğu fikrini unutun bazı şey-gider açık hava pazarı – böyle değil. iPhone’lar için ayakkabı ve kokuları itibaren MBK Center bazen sadece biraz otantik muadillerinin fiyatının altında peddled ediliyor sahte doludur.

Otantik ve ne bir knock-off her zaman kolay değildir ne bulmaktan. Kusurları için yakından öğeleri üzerinde bak. Kendi markalı mağazada satılan sürece Oldukça de tüm marka olmuş giyim, kemer, saat, ayakkabı, çanta ve bagaj sahte varsayılabilir. Aksi halde, bunun yerine bir Kuzey Farce ile bitireceğiz – Resmi North Face deposundan North Face polar değil, bir üçüncü kişiden o satın alın.

satılık birçok korsan film ve yazılım paketlerinin sakınmak. En iyi ihtimalle, pek düzgün çalışmaz veya düşük kaliteli olacaktır. satılık çatlamış yazılımın Çok implante kötü amaçlı yazılım içeriyor. Ayrıca, korsan film ile aradaki sınırların aslında para cezası alabilir.

Eğer iyi bir gözle bir kuyumcu değilsen, hatta birçok dükkan birinde altın veya değerli taşlar satın alma hakkında sanmıyorum.

İpucu: Büyük bir teknoloji satın (örneğin, dizüstü bilgisayar, akıllı telefon, SLR fotoğraf makinesi, vs) yapmadan önce bazı ciddi durum tespiti yapmak. Ürün kendi dışındaki bir ülkede satın eğer Tüm üreticiler bir garanti onurlandıracağım.

7. MBK Tek Seçenek değil mi

Çok stresli ya boğulmuş etmeden once, MBK sadece Bangkok alışveriş seçenekleri sayısız biri olduğunu unutmayın. Bir satın alma işlemi konusunda hevesli değil, yoksa adil bir fiyat alıyoruz hissediyorum yoksa, satın almayın!

Diğer alışveriş merkezleri kesinlikle daha lüks olmasına rağmen, pazarlar veya bağımsız dükkanlarda başka yerde büyük bir eşya karşılaşacak olasılığı her zaman vardır. MBK anlamıyla alışveriş olanakları ile çevrilidir. Tezgahlarda ve daha küçük dükkanlar dev alışveriş merkezleri arasında sıkışmış olan – fırsatları sonsuzdur.

Eğer Tayland çıkarken sürece, satın almak için bekleyen düşünün. Gezginler genellikle Chiang Mai alışveriş özellikle hafta sonu marketler, daha ucuz ve daha rahat olabileceğini fark.

Hareketli Bangkok merkezleri yıpranmasına sinirleri başlıyorsanız, huzurlu Jim Thompson Evi sadece 10 dakikalık yürüyüş kuzey MBK mesafede bulunan tarihi ve kültürel deneyim sunar. Başka bir seçenek kaldırıma Erawan Tapınak bir göz için Siam BTS İstasyonu’na doğu yürümektir.

etkinlikler, sanat açıklıklar ve yerel-tasarımcı defileler için karşısında tam anlamıyla Bangkok Sanat ve Kültür Merkezi ile kontrol edin.

8. Kayıp Gerçek imkanı var mı alınıyor

MBK sekiz katlı (üst iki katlı alışveriş çok, eğlenceye yönelik olan) bir renk kodlu alfanümerik ızgara sistemiyle bölüme oyulmuştur. ilk başta bewildering rağmen, yakında onu asmak alırsınız.

Neyse ki, etrafında serpilir elektronik rehberler biraz yardımcı olur. Zaman düşüktür ve belirli bir şey bulma konusunda ciddi iseniz Ama, bilgi sayaçları birinde yardım isteyin.

MBK büyüklüğü fiyatlarının zorluk biraz karşılaştırma etrafında alışveriş yapar. Eğer günün erken zevk yine bir dükkan bulmak her zaman kolay değildir! İade etmek niyetinde yerlerin isimleri ve koordinatları aşağı yazma düşünün.

Elde kot sarılıyor ya da giyim bekliyor değiştirilmesi için ise dükkanın koordinatlarını içeren bir kart iste. Pek çok benzer dükkan farklı katlarda yayılmasıyla birlikte, zaten iki saat sonra döndüklerinde için ödedim bu kot bulmakta zorlanabilir!

MBK içinde bu klasik senaryo için dikkat: Eğer ilgi çeken bir şey bulmak ama bekle ve daha iyi bir fiyat için çevresinde alışveriş karar verirler. Sonunda, yine orijinal dükkan bulamıyorum, sonra başka bir yerde öğeyi bulmuyorum. Olur!

MBK içinde 9. Beslenme Pahalı değil mi

Her zamanki Amerikan fast food seçenekleri de dahil olmak – – En merkezleri, zincir restoranlar çok gibi karmaşık boyunca yayılır. Ama fiyatların adil ve ödeme altıncı katta gıda mahkemeye Daha ucuz, daha otantik bir yemek, kafa için bir kupon sistemi üzerinden olduğunu. Seçimler salatalar, erişte, lezzetli Tay köriler ve seçenekler şaşırtıcı bir çeşitlilik içerir.

MBK içindeki food court, iyi olduğunu ancak, (Asok BTS istasyonu yakınında) Terminal 21 alışveriş merkezinde gıda mahkeme daha yeni ve aynı fiyata tartışmasız iyidir. Her iki merkezlerini ziyaret planlıyorsanız, Terminal 21 yemek planlıyoruz.

Beşinci katta, sadece MBK food court hemen altında, güzel yemek ve uluslararası gıda salonu bulabilirsiniz.

10. MBK Dışına Çıkma bir meydan Olabilir

MBK 10 de kapanır, ama daha küçük dükkanlar içeride zaten biraz daha erken kapatmış olabilir.

Eğer bir tuk-tuk müzakere güçlük için yukarı olmadıkça, bir taksi kuyruğuna zorlanacak. Sen özellikle kapanış saatinde, bir taksi beklemek zorunda kalabilir. ana bulvar ve park eksikliği boyunca bir korkuluk kendi taksiler vurgulayan engellemek.

Sukhumvit dünyanın en uzun bulvarlarından biri olarak lanse ve kesinlikle işlek biridir. Trafik her zaman akşamları dururken gibi görünüyor. MBK Merkezi’nden uzakta birkaç blok yürüyüş veya acele saatte taksi denemeden önce başka durağı BTS alarak düşünün; Eğer biraz zaman ve hayal kırıklığı tasarruf edersiniz.

geri Khao San Yolu bölgeye gitmekte, doğrudan batı gitmek gerekir. Ne yazık ki, batı Ulusal Stadyumu’nun artık Skytrain istasyonu bulunmaktadır.

You may also like