Yeraltı Maps ve Biletleri: Tüm Londra Tüp Hakkında

Posted on

Yeraltı Maps ve Biletleri: Tüm Londra Tüp Hakkında
Londra tüp Londra şehir ve banliyöler hizmet veren bir metro treni sistemidir. Tüp etrafında almak için akıllı, güvenli, ucuz yoludur Londra-kullanma turist manzaraları görmek veya üzerinde atlama ve şehir dışarı atılır anlamak binmek için. Eğer aradığınız bir kez, her yerde durdurmak bir tüp yokmuş gibi görünüyor -çok 275 metro istasyonu (merkezi Londra’da 63) vardır.

1890 yılında açılan Londra tüp dünyanın en eski metro ve tüm bloglar bugünkü çalışmaları ve tarihin adanmıştır. Birçok yerli çıldırtıyorlar Bazı detay güncel duruş ve gecikmeler; sadece dinlenmek ve bir gezgin iseniz yolculuğun tadını çıkar.

Ücretsiz Londra Tüp Maps bul

: 30-3: Londra 5 arasında her birkaç dakikada bir çalışan trenleri ile 12 tüp hatlarının toplam sahiptir Cumartesi arası 30 am Pazartesi, 7: 30-11: Pazar günleri 30 uyarınca resmi Londra metrosu . Sağ metro istasyonu ve ihtiyacınız metro durağına giden yolu bulma hatta kendi tüp haritalar olmadan, son derece kolaydır.

Herhangi metro istasyonu ofisinde ücretsiz tüp haritalar olsa-get, bir tüp harita isteyeceksiniz. gitmeden önce çevrimiçi ücretsiz tüp haritalar kontrol edebilirsiniz, ancak bir harita herhangi bir tren istasyonunda kapmak kolay gölet-tüp boyunca taşımak indirmek gerekmez ve istasyon duvarlarına cömertçe yayınlanan tüp haritaları bulabilirsiniz.

Tüp Bilet alma ve kullanma

Eğer ilk Londra tüp istasyonu vurduğunda (yukarıda, Waterloo eskiden, and St Pancras artık Fransa veya Belçika Eurostar trenine geliyorlar varsa), her yerde-havai işaretlerini göreceksiniz ve duvarlarda ne yapacağına -telling ve nerede Londra metro biletlerini satın almak. Tüp işçiler sen geçer satmak ve ihtiyaç-Onlar neyi ayrıca bir tüp biletin var kadar geçemez geçtiği boru tünelleri, yol turnikeleri personel açıklamak için hazır bilet pencereler, etrafında asılı.

Bir bilet Eğer bir yerden gidiyoruz (ve oraya nasıl biliyor) ise büyük bir tüp binmek, eşittir. Aksi takdirde, bir veya birkaç gün Londra geçiş borularına veya size en az bir hafta boyunca sürmek bir miktar verir merkezi Londra otobüs ve Ulusal Tren trenlerin segmentlere çalışır ve zor bir kredi kartı büyüklüğünde Oyster kartı satın kaybetmek. Benim bir haftalık Oyster geçiş Mart 2006’da yaklaşık 22 lira oldu.

İstasyon turnike üzerindeki Küçük LED işaretler geçmesi eğer yeşil ve eğer yapamazsan kırmızıdır; Tüp işçiler tarafından sabırla durup işaret ve Geçemiyorum eğer onlar yardım edeceğiz.

Eğer turnike geçmesine ne zaman, önce bir yuvaya biletinizi beslemek veya bir yüzey üzerinde Oyster kartınızı geçmek olacak; Bilet Gideceğiniz tren istasyonu çıkmak tersten prosedürü gerçekleştirmek gerekir çünkü ona dışarı-hang geri çıkar.

Londra Tren Tünel Yönü bul

Londra trenler ve platformlar pusula alanına göre tarif edilmiştir bunlar doğuya, kuzeye, batıya veya güneye gibi, boru hattı yönüne bağlı olarak bağlı konum meydana getirmektedir. metro istasyonu içindeki tüneller tren hattı isimleri ve belirli bir tüp durağının pusula yönü ile işaretlenmiştir.

Tüp durdurma platformda bir Londra tren ve işaretler önündeki bir readerboard trenin son varış gösteriyor. senin durağın üzerinde olup olmadığı trenin nihai Londra hedef saptanması yoluyla, sen, sonradan, onun çizgisini bulabilir ve. Her Londra tren hattı / rota bir renk-olarak sahip olduğu kırmızı veya kahverengi -ki basit bir harita üzerinde rotayı takip kolaylaştırır.

Eğer uğrarsınız yön bulmak ve buna göre tren istasyonu dahilinde tüp tüneller işaretleri takip etmek bir Londra tüp harita bulun; tüneli takip ve doğru bir şekilde gidiyoruz doğru trene binmeye doğru platformda dolayacaksın.

Tüp İşaretleri Okuma

Özellikle platformu duvarlarda, bir Londra metro istasyonu sıcaklık grafikleri gibi görünen işaretleri okuma, doğru yerde ve doğru tüp durağında olduğunuzu size güvence yardımcı olacaktır. Eğer eşdeğer ile işaretlenmiştir girdiğini istasyonu “Buradasınız;” durağınıza buna göre bir sonraki istasyon ve isimlerini not edin.

Üst kattaki giderek Eğer yapılması gereken bir sonraki treni, gidiyor-sadece nereye sen ulaşmadan trende bir tüp harita üzerinde yakın kavşak kontrol almak için trenler değiştirmek istasyonunda kurtulmak ve bulmak gerekebilir veya yürüyen merdiven yukarı (geçebilir sağ meşgul taşıt için kal) ve seyahat etmek gerek hangi hat üzerinde son durağı adıyla işaretlenmiş sağ doğu, güney batı, veya kuzeye tren tünele işaretleri takip.

Kendine emin hissediyorum eğer, sen kurulu üzereyiz trenin platformda her yerde göreceksiniz tren durakları gösteren duvar grafikleri göz atın.

Kişisel Tube Dur Bulma

Bir Londra tüp trene binip sonra tren kapıları yakınında havai bakmak ve o sırada kullanmakta olduğunuz tren için durakların adlarını gösteren iç lastik duvarında bir grafik görürsünüz; Sadece bindik hangi durdurma işaretlenecektir. Eğer kurtulmak ve çevresinde durakların adlarını not edin ve sizin hedefine ulaşmadan önce tren duracak sayısını saymak istediğiniz hangi tüp durdurmak arayın.

durur sayma ya da tren durduğunda tren kapılarını bakan ve (yukarıdaki resimde Oxford Circus) istasyonu duvarlarında durağı adını okuyarak durdurmak için izleyin. Nerede anlamak için grafik yükü ile karşılaştır.

Ayrıca tren öyle önce saniye durdurmak için yaklaşık nerede söyleyecektir trenin PA duyurular duyabilir. Bazen de bir spiker diyerek duyarsınız “Mind the gap.”

mind the Gap

Bunlar güçlendirilmiş sesler size Londra tüp üzerinde olduğunuzda “Mind the gap” diyerek duyuyor? “Boşluk” tren durakları sonra oluşturulan tren ve tüp platformu arasındaki boşluktur. Kimse boşluğu düşmek istiyor.

Borunun üstünde…

Eğer Londra tüp gittiğinizde, dinlenmek ve bazı insanları izlemek yapmak. Bu noktada kaybolmak hemen imkansız ve tüp koltuk rahat ve sabah erken ve geç öğleden sonra acele saatlerde dışında oldukça bol. Sen kapılar yanında katlanmış atlama koltuk bulabilirsiniz ve havai kapmak bar yukarı duruyoruz durumda bulunmaktadır.

Özellikle yaz aylarında birçok dost binici, tıpkı senin gibi, turist vardır. Londra metrosu de millet sadece Londra tüpü kullanarak turistler için tasarlanmış bazı ipuçları var.

Londra Turistler için ipuçları

Londra tüp derece temiz ve güvenlidir. Tüp binici senin gibi, kendi iş hakkında olacak. Nazik olun, aralığa dikkat ve sırt çantası ile oda ton kadar yapmayız ve mükemmel Londra tüp biniciler bir arada olacak.

İnsanlar Londra metrosu kolay tüp sürme yapmak için bazı ipuçları vardır:

 • Eğer taşıyabileceğinden daha fazla bagaj getirmek etmeyin. ana hat demiryolu aksine, Tüp hamal yoktur. Personelimiz size yardımcı olmak için eğitilmiştir ama taşıyan aşırı bagaj görevlerinin biri değil.
 • Eğer bir sırt çantası ile seyahat ediyorsanız, onu çıkar ve taşıma katında üzerinde durmak. Bu daha az yer kaplar.
 • Londralılar her zaman yürüyen merdivenlerde sağda duruyor. Bu acele olanlar geçmiş olsun izin verir.
 • haritalara bakarken yürüyüş yolları ve platformlar bir kenarda durabilir ediniz. Daha da iyisi, yön için personelimize sorun.
 • Eğer kurulu önce trenden yolcular izin verin. Bu sadece İngiliz kibar olmak değil ama tren boşaltmak ve yük yolcu için en güvenli ve en hızlı yoludur.
 • platformlarda sarı çizginin gerisinde durun.
 • Tüp güvenlidir ama Londra’ya müşteriler ve ziyaretçiler bazı temel kişisel güvenlik uygulamalıdır:
  • her zaman yanınızda çanta saklayın.
  • yankesici dikkatli olun.

Tüpü tadını çıkarın!

Bu artık bir Londra tüp yanlısı it şundan bu. Londra’da seyahat ederken bir tüp etrafında almak için bir çırpıda stop-yapar bahsetmek sunulur birçok yön bulacaksınız. you tube durur göstermek yeraltı lider siyah çit merdiven yukarıda işaret; bulmak için basit. Ve en yerliler yakın metro durağı ne köşe üzerinde söyleyebilirim.

Londra tüp kullanımı hakkında hatırlanması gereken birkaç şey:

 • Bazı büyük Londra metro istasyonu birkaç giriş ve çıkışları vardır. Eğer yön verilen ediyorsanız, sağ köşesinde metro istasyonundan ortaya edeceğiz böylece söz hangi çıkışı hatırlıyorum. Piccadilly Circus istasyonunda, örneğin, dört çıkışlar-her merdiven ulaştıracağı sokaklar gösteren işaretlerle işaretlenmiş vardır.
 • Kesirleri gerçekleşmesi-Londra tüp sistemi herhangi bir yerde herhangi metro olarak geciktirmek ve arıza olarak tabidir; Bir tren arkasında veya hiç çalışıyorsa istasyonlarda PA duyurular size bildiririz.