Yi Peng a Loi Krathong Festivaly v Thajsku

Posted on

 Yi Peng a Loi Krathong Festivaly v Thajsku
Snáď jeden z najviac vizuálne fascinujúce slávností na svete, Loi Krathong (tiež hláskoval ako Loy Krathong) festival v Thajsku je obľúbené pre návštevníkov i miestnych obyvateľov. Niet pochýb o tom, Loi Krathong je najpopulárnejší festival Thajsku na jeseň.

Tisíce malých pri sviečkach plaváky sú uvoľňované na riekach a vodných cestách v rámci ponuky k rieke duchmi. V meste Chiang Mai a ďalších častiach severného Thajska, Loi Krathong festival sa zhoduje s festivalom Lanna známa ako Yi Peng, ktorý zahŕňa začatí tisícov požiarnych-poháňal papierových lampášov do vzduchu pre šťastie. Nebo sa zdá byť plný horiacich hviezd, vytvára snový svet, ktorý sa zdá byť príliš absurdné a krásne byť skutočný.

Stojaci na moste v Chiang Mai v priebehu Loi Krathong a Yi Peng je naozaj nezabudnuteľným ako obe rieky Ping a obloha sa zdajú byť v ohni naraz. Pridanie na kráse sú večné ohňostroje, ako schválil aj nelegálne, ktoré prispievajú ešte viac ohňa a brilantné svetla s nastavením!

o Krathongs

Krathongs sú malé, zdobené plaváky vyrobené zo sušených chleba alebo banánových listov, ktoré sú umiestnené v rieke so sviečkou ako obeť. Zámerom je ukázať vďačnosť bohyňa vody, ako aj žiadať o odpustenie za znečistenie v dôsledku osláv. Niekedy mince je umiestnený na plaváku pre šťastie ako nešťastie pláva preč.

Ak chcete vytvoriť svoj vlastný ponuku k rieke, Krathongs rôznych veľkostí a náklady sú k dispozícii od pouličných predajcov na nákup. Vyhnúť prispievať k riešeniu problémov životného prostredia zaoberal po veľkom festivale obyčajným vrátane Krathongs vyrobené z biologicky rozložiteľných materiálov. Vyhnite sa tie cheapies vyrobené z non-biologicky rozložiteľného polystyrénu.

Peng Festival Yi

Festival Yi Peng je vlastne samostatný sviatok oslavovaný Lanna ľuďmi severnom Thajsku, však, to sa zhoduje s Loi Krathong a dvaja sa oslavuje súčasne. Farebné lucerny zdobia domy a chrámy, medzitým, mnísi, miestni obyvatelia a turisti spustiť papierové lampióny do neba. Chrámy sú zaneprázdnení predajné svietidle, ktoré má získať peniaze a pomáhať ľuďom je začať.

Tieto neba lucerny, známe ako Khoma loi,  sú vyrobené z tenkého ryžového papiera a sú vykurované disku paliva. Keď urobil správne, veľké lucerny letieť prekvapivo vysoké, často sa objaviť ako ohnivé hviezdy, akonáhle hit vrchole výšku. Správy, modlitby a priania pre šťastie sú zapísané na lucerny pred štartom.

Spustiť vlastné svietidlo je súčasťou účasti na festivale. Lucerny je možné zakúpiť takmer kdekoľvek v priebehu festivalu Loi Krathong; chrámy predať pre turistov ako spôsob, ako generovať peniaze. Zapáliť cievku paliva, potom držať lucernu rovnomerne až sa naplnia horúcim vzduchom dosť vzlietnuť na jeho vlastné. Netlačte na lucerny hore alebo nakloniť príliš veľa; tenký papier môže vznietiť ľahko.

Niektoré lucerny prísť s reťazou petardy pripojených ku dnu. Ohňostroj pokaziť častejšie and drop exploduje do nič netušiaci davu takže pozor okolo odpaľovacích lucerny.

Čo môžete očakávať na Loi Krathong v Thajsku

Chiang Mai sa stane mimoriadne zaneprázdnený počas Loi Krathong pretože obaja turistov a Thajčania sa hrnú nájsť miesto na pobyt a podieľať sa na oslavu. Neočakávajte, že nájsť nejaké ponuky hotelov, ak sa dostanete veľmi skoro, alebo zostať na okraji. Doprava sa stane preplnené, a mnoho ciest sú uzavreté pre túto udalosť. Rovnako ako u Songkran a ďalších populárnych festivalov v Thajsku, ktoré čerpajú v dave, práve ste sa dostať do správnej myslenia a teraz chaos.

Očakávame, že nebo, ktoré majú byť naplnené ohňom ako ako žiariace lucerny a ohňostroj mixu. Lucerny lietať dosť vyzerať ako hviezdy vysoká, medzitým, rieka pod mostom Nawara bude naplnená plávajúce Krathongs a sviečky. Nastavenie je tak desivé a romantická, ako si ľudia radostne slávi neobvyklú atmosféru.

Hlučná, farebný sprievod prejde námestia Old City pred razí svoju cestu cez Tapae Gate, cez vodnú priekopu, a smerom k rieke.

Mladí Thajčania dostať sa do osláv vypaľovaním ohňostroj vo všetkých smeroch; neustálej dunenie a chaos je na rozdiel od nejakej “bezpečné” ohňostroj pravdepodobne ste zažil na západe. Polícia značne záťah na nelegálne pyrotechniky.

S toľkými ďalších cestovateľov v meste, nočný život v meste Chiang Mai má byť živý.

Kde Oslávte Loi Krathong a Yi Peng

Hoci oslavy nejaké veľkosti prebiehať po celej Thajsku a dokonca v niektorých častiach Laose a Mjanmarsku, epicentrum je pravdepodobne severnej hlavného mesta Chiang Mai. Chiang Mai je domovom veľkej populácie Lanna ľudí. Našťastie sa dostať do Chiang Mai a tiež Chiang Rai (ďalšie populárne miesto k oslave) je ľahšie ako inokedy.

V meste Chiang Mai, bude etapa bude postavená na hlavnom Tha Phae Gate na východnej strane starého mesta, kde sa slávnostné zahájenie (len v thajčine) sa bude konať. Sprievod potom sa pohybuje cez mesto, mimo brány a dole Tha Phae Road smerom Chiang Mai magistrátu. Dav ľudí, z ktorých mnohí začne vlastné lucerny do neba, bude nasledovať sprievod.

Hoci veľa oslavovať sa bude konať okolo priekopy, je najlepším miestom na vidieť plávajúce Krathongs, ohňostroj a lucerny sú na Nawara moste nad riekou Ping. Dosiahnuť most prechádzaním Tha Phae Gate a pokračuje rovno po hlavnej ceste po dobu 15 minút.

Po festivale zvážiť úteku do viacerých pokojnom mestečku Pai, len pár hodín na sever. Ďalším veľkým možnosťou je hlava z Chiang Mai na ostrove Koh Phangan; ostrov by mal byť upokojenie po dokončení november Full Moon Party.

Termíny Loi Krathong v Chang Mai

Technicky je festival Loi Krathong je držaný na večeri splne 12. lunárneho mesiaca. To znamená, že Loi Krathong a Yi Peng zvyčajne stane v novembri, ale dátum sa mení každý rok kvôli povahe lunisolar kalendára.

Festival zvyčajne trvá asi tri dni, hoci prípravky a dekorácie sú na svojom mieste po dobu jedného týždňa alebo tak predtým.

Loy Krathong nie je oficiálny štátny sviatok v Thajsku. Väčšina aktivity prebiehajú po zotmení. V roku 2019 sú dáta 11.11.12 a 13. Pozri túto stránku pre  podrobnosti o Chang Mai osláv.

Uvoľňovanie oblohe lucerien je povolené iba na druhý a tretí deň festivalu medzi 7 hodín a 1 hod Tento rok Pozrite sa na oblohe lucerien na 12. a 13. novembra 2019.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *