Skip to main content

Yi Peng i Loi Krathong święta w Tajlandii

 Yi Peng i Loi Krathong święta w Tajlandii
Być może jednym z najbardziej wizualnie hipnotyzujące uroczystości w świecie, Loi Krathong (pisane również jako Loy Krathong) festiwal w Tajlandii jest ulubionym miejscem dla turystów i mieszkańców. Bez wątpienia, Loi Krathong jest najbardziej popularny festiwal dla Tajlandii w upadku.

Tysiące małych świecach pływaków są uwalniane na rzek i cieków wodnych jako ofiary dla duchów rzek. W Chiang Mai i innych części północnej Tajlandii, Loi Krathong festiwalu zbiega się również z festiwalu Lanna znany jako Yi Peng, co wiąże się rozpoczęcie tysiące papierowych lampionów ogień zasilany w powietrze na szczęście. Niebo wydaje się być pełen płonących gwiazd, tworząc zjawiskowy świat, który wydaje się zbyt surrealistyczne i piękny być prawdziwe.

Stojąc na moście w Chiang Mai podczas Loi Krathong i Yi Peng jest naprawdę niezapomniany, jak obie rzeki Ping, a niebo wydaje się być na ogień w tym samym czasie. Dodanie do piękna wieczyste są pokazy sztucznych ogni, zarówno usankcjonowane i nielegalne, które przyczyniają się jeszcze więcej ognia i błyskotliwe świateł z ustawieniem!

o Krathongs

Krathongs są małe, urządzone pływaki wykonane z suszonych liści bananowca lub chleba, które są umieszczone w rzece ze świecą jako ofiara. Chodzi o to, aby wykazać wdzięczność Bogini Wody, a także prosić o przebaczenie za zanieczyszczenie w wyniku obchodów. Czasami moneta jest umieszczone na pływaka na szczęście jak nieszczęście odpływa.

Jeśli chcesz stworzyć własną ofiarę do rzeki, krathongs różnej wielkości i kosztów są dostępne od ulicznych sprzedawców w sprzedaży. Unikać przyczyniając się do kwestii środowiskowych rozpatrywane po wielkim festiwalu tylko o zakupie krathongs wykonane z materiałów biodegradowalnych. Unikaj tych cheapies wykonane z nie-biodegradowalnych styropianu.

Yi Peng Festival

Festiwal Yi Peng jest rzeczywiście oddzielne święto obchodzone przez ludzi Lanna północnej Tajlandii, jednak pokrywa się z Loi Krathong a dwa są obchodzone równocześnie. Kolorowe lampiony zdobią domy i świątynie, w międzyczasie, Zakonnicy, miejscowi, jak i turyści uruchomić papierowe lampiony do nieba. Świątynie są zajęte latarnie sprzedaży, aby zebrać pieniądze i pomaganie ludziom je uruchomić.

W lampiony, znane jako Khom loi,  są wykonane z cienkiego papieru ryżowego i ogrzewano przez krążek paliwa. Kiedy wykonane prawidłowo, duże latarnie latać zaskakująco wysokie, często pojawiające się jak ogniste gwiazdek raz trafią szczytową wysokość. Wiadomości, modlitwy i życzenia powodzenia są zapisywane na latarni przed uruchomieniem.

Rozpoczynając swoją latarnię jest częścią uczestniczących w festiwalu. Latarnie można kupić prawie wszędzie podczas festiwalu Loi Krathong; świątynie sprzedać je turystom jako sposób generowania pieniędzy. Zapal cewkę paliwa, a następnie trzymając latarnię równomiernie, aż wypełni się wystarczająco gorące powietrze do startu na własną rękę. Nie zmuszaj latarnię w górę lub przechylić go zbyt wiele; cienki papier może zapalić łatwo.

Niektóre latarnie pochodzić z ciągiem petardy przymocowanych do dna. Fajerwerki pomylić częściej niż nie wybucha i upuść do niczego tłumów więc uważaj wokół latarni wodowania.

Czego można się spodziewać na Loi Krathong w Tajlandii

Chiang Mai staną się niezwykle zajęty podczas Loi Krathong jako turyści i Thais oba stada, aby znaleźć miejsce na pobyt i udział w uroczystości. Nie należy oczekiwać, aby odnaleźć żadnych ofert zakwaterowania chyba przyjeździe bardzo wcześnie lub pozostać na obrzeżach. Transport będzie tłoczno, a wiele dróg są zamknięte imprezy. Jak z Songkran i innych popularnych festiwali w Tajlandii, które przyciągają tłumy, właśnie się dostać do prawego myślenia i cieszyć się chaos.

Oczekujemy, że niebo być wypełnione ogniem zarówno jako świecące latarnie i fajerwerków wymieszać. Latarnie latać wystarczy spojrzeć jak gwiazdy wysokie, tymczasem rzeka poniżej Nawarat most zostanie wypełniona pływające krathongs i świece. Ustawienie jest zarówno niesamowity i romantyczny jak ludzie radośnie świętować niezwykłą atmosferę.

Hałaśliwe, barwny pochód przejdzie przez plac Starego Miasta przed toruje sobie drogę przez Tapae Gate, po drugiej stronie fosy i ku rzece.

Młode Thais dostać się do świętowania przez wypalanie fajerwerki we wszystkich kierunkach; ciągłe dudnienie i chaos jest podobna do żadnej „bezpieczne” pokaz sztucznych ogni to prawdopodobnie doświadczył na Zachodzie. Policja znacznie pęknięty w dół na nielegalnych fajerwerków.

Przy tak wielu dodatkowych turystów w mieście, życie nocne w Chiang Mai powinien być żywy.

Gdzie świętować Loi Krathong i Yi Peng

Choć obchody jakiejś wielkości nastąpić w całej Tajlandii, a nawet w niektórych częściach Laosu i Birmy, epicentrum jest prawdopodobnie północna stolica Chiang Mai. Chiang Mai jest domem dla dużej populacji Lanna ludzi. Na szczęście, dostając się do Chiang Mai, a także do Chiang Rai (innym popularnym miejscem do świętowania) jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

W Chiang Mai, scena zostanie zbudowana w głównej Tha Phae Gate we wschodniej części Starego Miasta, gdzie ceremonia otwarcia (tylko tajski) odbędzie. Procesja następnie przechodzi przez miasto, z bramą i dół Tha Phae Droga do Chiang Mai gminy. Tłum ludzi, z których wielu będzie uruchomienie własnych lampiony do nieba, będzie po paradzie.

Chociaż wiele okazji odbędzie się wokół fosy, najlepszym miejscem, aby zobaczyć pływające krathongs, fajerwerki, a latarnie są na Nawarat Most nad rzeką Ping. Dotrzeć do mostu przez chodząc Brama Tha Phae i kontynuując prosto główną drogą przez 15 minut.

Po festiwalu, należy rozważyć ucieczki do bardziej spokojnej miejscowości Pai, kilka godzin na północ. Innym doskonałym rozwiązaniem jest udać się z Chiang Mai do Koh Phangan; wyspa należy uspokojenie po listopadowym pełnia partia zakończyła.

Terminy Loi Krathong w Chang Mai

Technicznie festiwalu Loi Krathong odbywa się wieczorem pełni księżyca 12 miesiąca księżycowego. Oznacza to, że Loi Krathong i Yi Peng zwykle zdarzają się w listopadzie, ale daty zmieniają się co roku z powodu charakteru kalendarz księżycowo-słoneczny.

Festiwal trwa zazwyczaj około trzech dni, chociaż preparaty i dekoracje są w miejsce na tydzień przed.

Loy Krathong nie jest oficjalnym święto w Tajlandii. Większość zajęć odbywać się po zmroku. W 2019 roku terminy są 11 listopada 12 i 13. Zobacz tę stronę dla  szczegółach Chang Mai uroczystości.

Uwolnienie lampiony dozwolone wyłącznie na drugim i trzecim dni festiwalu pomiędzy 7 pm i 1 am W tym roku szukać lampiony w dniu 12 listopada i 13, 2019.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *