Yi Peng Lantern Festival v Chiang Mai, Thajsko

Posted on

Uvoľňujúce dobre Wishes k nočnej oblohe

Yi Peng Lantern Festival v Chiang Mai, Thajsko
Je potrebné povedať, že len asi každý má niečo, čo on alebo ona potrebuje pustiť. Mnohí z nás udržať to dusiť v sebe, kde to môže urobiť veľkú škodu na našu psychiku, narušuje našu dušu zvnútra von.

V priebehu vekov, budhistov, čo bolo predtým Northern thajský kráľovstve Lanna prišiel s nápadom, ako pre ľudí na oboch ctiť Budhu a aby prepustili všetkých strachy, negatívne pocity a utrpenie, ktoré ležali v nich.
Buď osvetlenie lampión alebo sviečku na plávajúcom plti volal Krathong, ľudia z Thajska pustiť všetko, čo bolo ich váhy dole duchovne v splne, ktorý spadá do 12 th mesiaca thajskej kalendára.

Kým každá budhistická krajiny v juhovýchodnej Ázii oslavuje túto radostnú dovolenku v nejakej funkcii, najviac vizuálne efektné zachovávanie tohto posvätného dňa sa odohráva v meste jeho pôvodu, Chiang Mai.

Aj keď je označovaná ako Loy Krathong celom zvyšku Thajska (ďalej len občas počujete toto meno v Chiang Mai, rovnako), na severe krajiny, to je označovaná ako Yi Peng, a je poznamenaný hromadnú vydanie lampášov od rodín, ich priateľmi a mnohých turistov, ktorí chcú vstúpiť na zábavu.

História za Yi Peng

Tradícia, z ktorých Yi Peng / Loy Krathong bol odvodený pochádzajú zo Brahmanic pôvod v náboženstve hinduizmu, budhizmu v Thajsku, na naliehanie kráľa Ramy IV, kooptovaný využitie svetla a lucerny z tejto viery ako spôsob, ako ctiť Pán Buddha, rovnako ako spôsob, ako pre ľudí, aby sa uvoľnil utrpenie, ktoré im bolo držal v sebe viac ako v predchádzajúcom roku.

Zatiaľ čo v strednej a južnej časti národa prijali iba túto prax za posledných 150 rokov, ktorí sa zdržiavajú v kráľovstve Lanna (Northern Thailand)   už bola zdvíhacie ryžový papier lucerny s podobným cieľom už od 13 -tého storočia, vďaka Chiang Mai je ideálnym miestom na zažiť túto svetoznámu thajskej oslavy.

Yi Peng v dnešnej modernej dobe

Dnes Yi Peng je snom každého fotografa splní, pretože príležitosti pre zabijáckych fotografiách sú početné a to v priebehu tohto festivalu. Okolo vodná priekopa, ktorý obklopuje Chiang Mai, zložito konštruovaný lucerny v tvare draka, lotosov a ďalšie návrhy možno nájsť na chrámových dôvodov a na každom z brán, ktoré umožňujú prístup k Starého Mesta.

Ohňostroj rozžiaria oblohu s rastúcou intenzitou ako vyvrcholenie Yi Peng prístupov a najväčšou udalosťou pre shutterbugs je zďaleka hmotnosť uvoľnenie lucerny, ktorá sa koná v Mae Jo univerzite. Tisíce lucerien vyplniť neba naraz, čo je udalosť v jeho rozsahu tak intenzívny, že dispečeri letovej prevádzky niekedy obmedziť prístup k vzdušného priestoru okolo Chiang Mai v priebehu tejto akcie.

Účasť v tomto prípade

Yi Peng Chiang Mai padá na splnu v 12 th mesiaca kalendára thajskej, čo zvyčajne znamená, že akcia sa koná od konca októbra do novembra. obvykle okolo splnu, ale dátum je zvyčajne uvoľnená len mesiac alebo tak predchádzajúce, takže pružné cestovné plány sú nevyhnutné pre tých, ktorí plánujú zúčastniť.

Lucerna správy, prehliadanie papierové sochy v okolí priekopou a na spánkoch a ďalších akcií súvisiacich s touto dovolenku konať počas týždňa vedie až do veľký deň, takže sa nemusíte obávať, že fit všetko v priebehu niekoľkých dni.

Yi Peng je sviatok odrazu pre mnoho Thajčanov, takže majte na pamäti, keď sa zúčastňujú osláv tým, že popíjať alkoholické nápoje v prebytku. Za účelom uvoľnenia svoj vlastný lampu na organizovanej udalosti v Mae Jo University, kúpiť jeden z predajcov v tejto akcie – nie z tých predajných lucerny vonku, pretože nie sú povolené.

Použite jednu z blikajúce pochodne na svetlo lampy a nechajte ju vybudovať tepla pred uvoľnením. To umožní, aby horúce plyny vybudovať v Lucerne, čo mu umožňuje odplávať do neba bez jediného problému.

Venovať osobitnú pozornosť na miesto, kde uvoľníte svoju lampu, pretože majú nepekný zvyk zamotania do stromy a elektrické vedenie.

Tí, ktorí sa chcú zúčastniť uvoľnenie hmoty na Mae Jo univerzity budú musieť chytiť zelené songthaew z Warorot trhu v čínskej štvrti. Táto verejná doprava vozidlo bude trvať 16 kilometrov za mestom do univerzitného areálu, a mal by stála len tí 20 bahtov, hoci mnoho podnikaví vodiči sa bude snažiť vám citovať oveľa vyššiu cenu.