York Manastırı’nı ziyaret? Bir Seyahat Rehberi

Posted on

Nasıl York Kilisesi'ne: Bir Gezi Rehberi

En az iki milyon insan yılda York ortaçağ kenti York Manastırı’nı ziyaret edin. inşa etmek 250 yıl sürdü 800 yaşındaki katedral buzdağının sadece ucu. Neredeyse 2000 yıldır tarih ve inanç ile bağlı olan bir sitede kaplar. Onun Büyük Doğu Pencere, tenis kortu gibi büyük, dünyada Ortaçağ vitray büyük genişlik olduğunu.

yanınızda görmek istiyorum bir sürü insan, yaz aylarında ve okul tatil dönemlerinde Orada görmek için bir sürü ve. Bu yüzden biraz önceden planlamalar zarar vermez.

York Kilisesi’ne de Yenilikler

Undercroft içinde York Manastırı’nı Ortaya  yeni sergi kaçırmayın. Tamamen 2016 yılında, bazı bölümleri zaten ziyaretçilere açık tamamlanması planlanan bir £ 20 milyon, 5 yıllık yenileme ve koruma projesi, bir parçası. Viking efendisi tarafından Minster’a verilen Ulf 1.000 yaşındaki Horn dahil – hiçbir UK katedralde büyük state-of-the-art cazibe, katedrale tarihini ve şaşırtıcı objeler ve interaktif ekranlar ile siteyi ilgilidir.

Biliyor musun?

 • York Kilisesi’ne en ilginç antik tarih bazıları yalnızca katedral altında acil kazılarda 1960 ve 70’lerde keşfedildi.
 • York’ta iken Konstantinopolis Roma İmparatorluğu’nun başkenti seçti ve Hıristiyanlığı resmi din yapılan Büyük Konstantin, onun askerler tarafından İmparator ilan edildi.
 • Minster aslen bir öğretim rolle manastırları tanımlamak için kullanılan bir Anglo Sakson kelimedir. Çoğunlukla bazı büyük katedraller için fahri başlık olarak bugünlerde kullanılır.

Büyük Doğu Pencere Temizlik ve Koruma

Bu devasa vitray pencere ve Minster Doğu sonu taş işçiliğini restore çalışmaları 5 yıllık York Minster Açığa proje çok daha uzun sürer. en az 311 cam paneller anda, Medival cam parçaları binlerce yukarı, çıkarılmış tamir ve yeniden ediliyor yaptı. Bu 2018 yılına kadar tamamlanmış olmayacaktır Fakat 2016 yılında, visitiors, sonunda, yıllardır kapalı olan koruyucu iskele olmadan görmek mümkün olacak.

onlar pencerede kendi pozisyonlarına döner olarak restore paneller görünür olacaktır. hala restore Diğer bölümler şeffaf cam ile korunmuş olacaktır. Bu pencerelerin üzerinde çalışmak yeni teknoloji hayatlarını uzatmak için kullanılıyor böyle büyük bir projedir. York Minster İngiltere’de birinci yapı vitray için bir dış koruma UV dayanıklı cam kullanmak olacaktır.

Eğer bir meydan okuma istiyorsanız, sizin anlayabiliyorum vitray panel kaç görüyoruz. oluşturulan Ortaçağ zanaatkarlar bu bir, çok panelli bir pencerede, Genesis KIYAMET için, İncil’in tüm hikaye anlatmak amaçlanmıştır.

Rehberli Tur Atın

 • Minster turları – pazar hariç her gün – 10, 11,12,1, 1 ve 3 de – Gönüllüler, günde altı kere rehberli turlar yol açar. Turlar yaklaşık bir saat sürer ve Minster gizli hazineler ve şaşırtıcı öyküsü bazılarını keşfetmek için harika bir yoldur. Turlar giriş ücretine dahildir. Eğer 10 veya daha fazla, ya da yabancı dil ihtiyaç grubuyla geliyorsanız, bir grup tur isteği göndererek personel önceden 28 gün bildirmek  groups@yorkminster.org
 • Kule gezileri – size uygun ve korkusuz ise York Kilisesi’ne merkez kule çok özel bir deneyim olduğunu Tırmanma. Bu York’ta en yüksek noktası ve sen 230 -Ayak yüksekliğindeki üst varmak ve açık havaya dışarı adım önce, sen Minster’a Ortaçağ pinnacles ve gargoyleler bazı yakından görmek için bir şans.
 • Üste 275 adım vardır. Bazı dar ve düzensiz ve bazı dar geçitler geçer.
 • Kule tırmanış sorun (astım, saman nezlesi ve bronşit), kötü hareketlilik ya kim hamile nefes kalp hastalıkları, vertigo, klostrofobi, yüksek tansiyon, anjin olan kişiler için tavsiye edilmez.
 • Eğer bilet satın almak ve tırmanış mücadelede önce bunları okumalı zaman Sağlık ve güvenlik düzenlemeleri okumak için kullanılabilir.
 • 8 yaşındaki küçük çocuklar kule tırmanmaya izin verilmez.
 • on daha az varsa on kişiden fazla Okulu grupları üç yetişkin veya iki yetişkin eşlik etmelidir.
 • Kule 45 dakika sürer ve bir seferde 50 kişi ile sınırlıdır kadar Gezileri. Onlar gün boyunca her 45 dakika kadar bırakın ve kulenin için ekstra bir ücret yoktur. Geldiğinde kule dönüş süreleri hakkında bilet ofisinde sor. Ama tırmanmaya planlama önce, bu faktörleri göz önünde bulundurun:

York Minster Bulma

Sadece Minster York kurşun bütün yollara hakkında. Küçük, surlarla çevrili şehir merkezine için baş ve bunu kaçırmamalısınız. Bunu göremiyorsanız, sadece kuş bakışı görünümü için York’ta çevresinde birçok erişim noktalarının birinde surların üzerine tırmanmaya.

Goodramgate, DeanGate ve High Petergate, Minster Yard tüm kurşun yol açan (York’ta, sokaklar “kapı” olarak adlandırılır ve şehir duvarından kapıları “bar” olarak adlandırılır).

Ne zaman ziyaret etmek

düğün, sünnet, cenaze – – yanı sıra özel etkinlikler ve konserler çalışan bir katedral olarak, York Minster bütün bir kilise normal işletme için zaman zaman kapatılabilir. Genel olarak, Minster açıktır:

 • Hizmet ve dua için 7 den 6:30 pm günlük,
 • Gezi için Pazartesi – 5:30 de son kayda Cumartesi 09:00, 12:45 pm Pazar. Katedralin Parçaları genel saatlerde evensong hazırlanması veya özel etkinlikler için kapalı olabilir.
 • Undercroft sergiler için 5 pm Cumartesi 10 am Pazar 1 de – Pazartesi
 • Kule gezileri için , ziyaret gününde kontrol edin. Kule gezileri bir açık hava elementi olduğundan, onların zamanlama hava bağlıdır.

Neden Kabul Şarj var mı?

İnsanlar bazen bir kaç şey göz önünde bulundurulması önemlidir bu yüzden ibadet yeri ziyaret etmek için bir bilet için ödemek zorunda inat:

 1. Dua veya mum yaktı için, bir hizmet katılmak üzere Minster girmek için giriş ücreti yoktur.
 2. restorasyon ve koruma projelerini saymazsak, aslında halka açık Minster tutmak için ısıtma, aydınlatma, temizlik ve diğer personel kapsayacak şekilde 20.000 £ günde mal olur. Bunun büyük kısmı kabul ücretleri gelen yükseltilmesi gerekmektedir.
 3. York halkı ücretsiz kabul edilir.
 4. Giriş bileti satın alındığı tarihten itibaren tam bir yıl boyunca sınırsız ziyaret için iyidir.

Diğer Ziyaretçi Essentials

 • Kabul – 2015 tarihinden itibaren, Minster’e Bölüm Evi ve Undercroft için bilet yetişkinler için £ 10 ve yaşlılar ve öğrenciler için £ 9. Bir yetişkin eşliğinde kadar dört çocuk ücretsizdir. Minster ve Kule Trip için biletler yetişkinler için £ 15, yaşlılar ve öğrenciler için £ 14 ve kuleye tırmanmaya izin verilmez 8 kapsamında 8 ila 16 Çocuklar arası çocuklar için 5 £ maliyeti.
 • Kayıt Fotoğrafçılık ve video kişisel kullanım için Undercroft dışında her yerde izin verilir.
 • Onların Ziyaret Resmi Web Sitesi çok daha fazla bilgi ve iletişim bilgilerinin bir dizi için.