Yüksek Sezon boyunca Tayland’da Seyahat

Posted on

Tayland’ın Tepe Sezon içinde Thrive nasıl

Yüksek Sezon boyunca Tayland Seyahat - Tayland'ın Tepe Sezon içinde Thrive nasıl
Yüksek sezonda Tayland’da seyahat açıkçası bunu işlek, en pahalı zamandır. Ama bir sebep herkes aynı anda gelmek istiyor vardır: hava harika! Sıcak güneş ve çok az yağmur kendi ülkelerinde kış kaçan yolcular için dayanılmaz lures vardır.

bazı avantajları Tayland’da muson sezonu boyunca seyahat için orada olduğu gibi, yoğun sezon kesinlikle onun getirileri var. Tayland’da birçok açık hava yerel ayarları keyfi için güzel hava ile birlikte, açık işletmelerin daha fazla seçenek olacak.

temelde muson mevsiminde kapatmaya böyle Koh Lanta gibi bazı adalar yüksek sezon için tekrar açık olacaktır. Andaman Denizi yağmurdan etkilenmez şnorkel ve dalış için iyi görünürlük sürekli sunan daha mavi olacak.

Tayland’da Sezonu

İlk şeyler ilk olarak ne zaman Tayland’da yüksek sezon nedir? Bu sorunun cevabı aslında tartışmalıdır, ama insanların çoğu genellikle Nisan-Kasım arası kuru mevsim ay ile aynı tarihte Tayland’da yüksek sezon düşünün. bu aralığın her iki uçta da “omuz” ay ıslak ya da kuru olabilir. Eğer hava ile küçük bir risk almaya istekli iseniz, onlar seyahat etmek çoğu zaman keyifli aylarıdır.

Turist sayıları 15 Nisan’da birkaç hafta Songkran (geleneksel Tay yeni yıl kutlama) sonra hızla uçları bırakarak başlar Sadece tipik Nisan Tayland’da en sıcak ayıdır, muson mevsimi Mayıs ayında genellikle bazen, kısa bir süre sonra başlar.

Tayland popüler bir tatil yeridir . Noel, Yeni Yıl ve (Ocak veya Şubat ayında) özellikle Çin Yeni Yıl tatili gezginler iş kapalı kez yararlanabilir olarak kalabalıklar dalgalanma neden olur.

Yüksek Sezon boyunca Festivaller

Kenara yukarıda belirtilen üç büyük tatillerin yanı sıra, festival bir dizi bile daha yoğun almak için yüksek sezon neden olacaktır. Hazır ol!

  • Loi Krathong: Loi Krathong ve Yi Peng kutlamak için güzel kombo-festivali her Kasım yoğun almaya şeyler neden olur. Chiang Mai ve Kuzey Tayland’da yerler en etkilenecektir.
  • Songkran: gün önce ve 13 Nisan sonrasında sadece Chiang Mai toplam kaos olarak tarif edilebilir. Seyahat On binlerce dünyanın en büyük su savaşı için kova veya tazyikli su ile kendilerini kol olacaktır. Bangkok ve Chiang Mai Trafik ve konaklama etkilenir.
  • Wonderfruit Festivali : Tayland en büyük sanat ve müzik festivali Aralık ayında her yıl Pattaya eteklerinde barındırılmaktadır. Bangkok yakın plajlar kıyı boyunca normalden daha sırt çantalı büyük sayılarla etkilenecektir.

Tayland’da Yüksek Sezon boyunca hava

Normalde, Eylül ayında Bangkok zirveleri muson yağmuru, sonra sonunda orta Kasım tarafından birdenbire düşüş, Ekim ayında biraz aşağı doğru sivrilen. Tayland’da tüm çiftçiler ve tur operatörleri tanıklık edecek gibi, hava son on yılda değişti ve çok daha az tahmin edilebilir olmuştur. Mevsimsel yağışlar başlar ve durur zaman her yıl kimsenin tahmin.

Kasım ve Şubat arası sıcaklıklar sıcak ama katlanılabilir. Ocak ayı için Bangkok’ta ortalama yüksek Bunlar 90.5 F. olduğunu Tayland’ı ziyaret etmek en ideal aylar hoş bir hava için. Mart olarak, sıcaklıklar ve nem fırtınalar Mayıs ayında başlayana kadar Nisan’a kadar yağmur üç duşlar Günde bir seviyelerini yükselecek ve beklemek başlar.

Çünkü Tayland’ın şeklinin, ülke deneyimi biraz farklı hava modelleri karşıt taraflarında adalar. Örneğin, Kasım Bangkok kurak mevsimin başlangıcı olarak kabul edilebilir, ancak Koh Samui popüler adada olmak yağışlı ay var!

Fiyatlar Yüksek Sezon boyunca Beklemelisiniz

Bilinen nedenlerden dolayı, fiyatların Tayland’da yüksek sezonda en kötü durumunda bulunuyor. İndirimler sık ​​puanı yanıltıcıdır vardır. Sürücüler ve satıcıları için anlaştığınız fiyatlar üzerinde anlaşmak için biraz daha az olasıdır. Bir bilgisiz gezgin gelip soran fiyat ödemek için onlar beş dakika bekleyebilir!

Oteller genellikle ancak, yoğun sezon onlar için başladığında karar almak, mevsim dayanan çift fiyatlandırma şemaları var. Böyle Phuket gibi popüler yerlerde otel 50’ye kadar yüzde zam fiyatları bekleyin.

Gıda ve içecek fiyatları oldukça iyi olursa olsun sezon tutarlı kalır.

Crowds’a kaçının nasıl

Gerçekçi olalım: Tayland gezisi planlayan insanların çoğunluğu onların gezileri planlamak için kaynakların sınırlı sayıda güvenmek olacaktır. Bir veya iki popüler Rehberler ve inceleme siteleri Tayland trafik akışını dikte eğilimindedir. Bu rehberler tarafından önerilen en iyi öğelerin ya da en iyi puan oteller seçimi en çok para harcama, işlek yerlerde sonuna kadar emin bir yoldur.

Gezginler aynı alanlarda birleştirmek eğiliminde. Tayland’da Muz Gözleme Trail boyunca noktaları dışında kalan kalabalık önlemek için tek yoldur. Ama yine de böyle Bangkok Grand Palace gibi popüler turistik uzun satırları ile uğraşmak gerekecek. tümüyle turist ordularını önlemek istiyorsanız, bu tür kuzeydoğu Tayland’da güzel Isaan bölge olarak Tayland’da daha az ziyaret edilen yerlere seyahat etmek gerekir.

herhangi bir ciddi alışveriş için, tercihen bir hafta içi, böyle Bangkok popüler MBK olarak alışveriş merkezleri erken varıyoruz. merkezleri sosyalleşme gidin halk tarafından istila olarak hafta sonları ve akşamları yoğun olabiliyoruz.

İyi Yerler Yüksek Sezon boyunca Seyahat etmek

Sen Yüksek sezonda plajları ve turistik paylaşmak zorunda olacak. Ama biraz daha nefes oda için gitmek için bazı yerler vardır.

  • Koh Lanta: yerine sıkmak minik Koh Phi Phi veya şişirilmiş Phuket içine Koh Lanta mükemmel yakındaki bir alternatiftir. Büyük ada herkes için yeterli oda vardır ve hala kolayca oradan diğer ikisini ziyaret edebilirsiniz.
  • Ayutthaya: Sadece iki saat kuzeyinde Bangkok, Ayutthaya antik başkentidir. Böyle Bangkok’un Wat Phra Kaew olarak tapınaklarda alan için rekabet etmek zorunda kalmadan ören yerleri ve kalıntılar keşfetmek için seçiminiz olacak.
  • Kanchanaburi: Kwai üzerinde yer alan Kanchanaburi Bangkok kalabalık kaçmak için mükemmel bir seçenektir. Savaş geçmişi meraklıları için görülmesi gereken de bir olduğunu.
  • Ko Phangan: Aylık Full Moon Party ile eşanlamlı olmakla birlikte, Ko Phangan büyük adadır! Parti eylem çoğunlukla güneydeki Haad Rin küçük yarımadaya bulunur. Birçok hoş yuvaları ve ilginç inziva ada etrafında noktalı. Ko Phangan sadece kısa bir tekne uzakta meşgul Koh Samui binmek, ancak ayın evreleri Samui Takımadaları boyunca seyahat etkileyecektir unutmamak.

Yüksek Sezon boyunca yolculuk ise zaman yapın etmek

zamanın birkaç ay öncesinde Tayland’da yüksek sezon için uçuş ve otel rezervasyon iyi plan gibi görünüyor. Ancak araştırmalar çok önceden rezervasyon uçuşlar daha yüksek uçak neden olabileceğini gösterir. Çok fazla koltuk bırakılan düşünüyorsanız ayrılmadan önce 45 gün – Havayolları bazen tarife fiyatları 30 daldırın.

Odalar ve uçuş fiyatları Noel ve yeni yıl boyunca dalgalanma. Bu tatilleri tarihleri ​​sabit olduğundan, rezervasyon ay öncesinde bu kadar tüm yardımcı olmuyor. Ne olursa olsun, sen vaka kullanılabilirlik bir sorun erken popüler yerlerinde odalar kitap.

Gerek bile Tayland’da yüksek sezonda, kadar önceden çevrimiçi tur ve aktiviteler kitap. Aslında, bunu yaparken maksimum fiyat ödemek sağlayacaktır ve güzergah için biraz esneklik kaybederler. biraz araştırma yapın, ancak Tayland vardığınızda faaliyetlerini kitaba bekleyin. Her köşede, hatta belki otel resepsiyonunda bir masa ile Seyahat acentaları, memnuniyetle sizin için turlar kitap.

Tayland’da Trenler turist gece otobüs daha da hızlı yukarı kitap eğilimindedir. İstediğiniz bilet sınıfını almak için, seyahat planlama önce rezervasyonları birkaç gün yapın. Tayland’da büyük tatillerinde seyahat etmek önceden bir haftadan daha biletler fazlasını elde edin.

Tayland’da Yüksek sezonda yaptırılması birçok yerde zaten tam görünüyor eğer panik yapmayın. Unutmayın: Online gördüğünüz her otel için, listede yer almayan aynı cadde boyunca olasılıkla çok fazla var! Ayrıca, oteller genellikle sadece rezervasyon sitelerine oda olarak kullanılabilir bir avuç işaretleyin. Onlar yürüyüş müşteriler için kalanını kaydedin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *