Skip to main content

Z Bangkoku do Chiang Mai – Najlepszy sposób, aby dostać się do Chiang Mai z Bangkoku

Z Bangkoku do Chiang Mai - Najlepszy sposób, aby dostać się do Chiang Mai z Bangkoku
W skrócie, masz trzy możliwości uzyskania z Bangkoku do Chiang Mai : autobus, pociąg lub samolot.

Wybór najlepszego środka transportu zależy od stosunku do czasu, budżetu i swojej tolerancji dla dyskomfortu. Istnieje około 400 mil na pokrycie między Bangkok i Chiang Mai.

Loty z Bangkoku do Chiang Mai tylko trwać nieco ponad godzinę. Skutecznie wyciąć 12+ godzin transport w dół do około 2,5 godziny, przy założeniu, że po przybyciu na godzinę przed odlotem. Plus, są tylko nieznacznie droższe niż pójście drogą lądową.

Ale smugi na niebie w odległości 500 mil na godzinę jest gwarantowany sposób, aby zobaczyć nic z tego kraju po drodze.

Idąc drogą lądową wymaga albo cały dzień lub nocnej albo przez autobusem lub pociągiem. Kosztem dobrego snu, autobusy są najbardziej ekonomiczne – zakładając, że nie okradziony przez asystenta tyle turystow zrobić.

Nie ma innej opcji: Jeśli trasa umożliwia spowolnienie, podróż pociągiem zawsze zapewnia bardziej niezapomniane przeżycia i zmniejsza negatywny wpływ na środowisko.

Loty z Bangkoku do Chiang Mai

Ręce w dół, latanie jest najszybszym sposobem do Chiang Mai. Być może najbardziej wygodne, zbyt. Nawet jeśli siedzenie stawia cię w koszmarnego scenariusza, trzeba tylko wytrzymać przez 90 minut. Biorąc autobus całkiem dobrze gwarantuje 12 godzin od Horn-wybuchowych koszmar.

Z dużą ilością konkurencji, przelot do lotów z Bangkoku do Chiang Mai (kod lotniska: CNX) jest bardzo przystępne. Przewoźnicy tanich oferują ograniczoną liczbę „promo” taryf czasami tak tanie, jak US $ 25. Te rodzaje biletów, zwykle nie obejmują opłat bagaż lub jakiekolwiek profity poza pasem.

Chociaż bilety będą prawdopodobnie nadal będzie dostępny w przeddzień lotu, rezerwacji co najmniej na tydzień lub dwa do przodu może zdobyć lepszą ofertę, jeśli masz zamiar sprawdzić torby.

Lot do Chiang Mai zajmuje mniej niż 90 minut. Bangkok Airways i Thai Airways działać z nowszych Suvarnabhumi Airport (kod lotniska: BKK) w Bangkoku. Nośniki, takie jak budżet Nok Air i Thai AirAsia obsługiwać loty krajowe od starszych Don Muang Airport (kod lotniska: DMK).

Oba lotniska w Bangkoku jest około 40 minut od siebie – upewnij się, przejdź do prawego jednym!

Chiang Mai International Airport jest tylko cztery mile na południowy zachód od Tapae Gate, wejście do Starego Miasta, a co jest prawdopodobnie epicentrum obszaru turystycznego. Transport z lotniska w Chiang Mai starego miasta fosą zajmie mniej niż pół godziny, w zależności od ruchu miejskiego.

Uwaga: Airfare wzrasta znacząco w dwóch największych wydarzeń Chiang Mai: Songkran (tajski Nowy Rok) i Loi Krathong / Yi Peng (festiwal latarnia).

Autobus z Khao San Road do Chiang Mai

Jeśli latanie jest najbardziej skuteczny sposób dotarcia do Chiang Mai, autobus jest najmniejsza. Chociaż autobusy mogą pokonać dystans nieco szybciej iz mniejszą liczbą przystanków niż pociąg, uzyskanie wystarczająco wygodne na przejażdżkę do snu nie jest wliczone w taniej cenie biletu.

Najtańsze autobusy odjeżdżają z Khao San Road, niesławny Bangkok sercu backpacker Banana Pancake Trail. Większość podróżnych zdecydować się na nocny autobus do ratowania noc zakwaterowania i dzień czasie podróży.

Autobusy z Bangkoku do Chiang Mai można zamówić za pośrednictwem recepcji obiektu lub z jednym z wielu biur podróży rozrzuconych wzdłuż Khao San Road i Soi Rambuttri. Cennik nie jest zawsze stała; zapytać w kilku miejscach, aby znaleźć najlepszą ofertę.

Należy zarezerwować bilet co najmniej jeden dzień przed planowanym wyjazdem. Firma autobusowa wyśle przedstawiciela pieszo zebrać cię w swoim pensjonacie. Bądź gotowy kilka minut wcześniej; często pojawiają się 15 minut wcześniej lub później. Bądź przygotowany na spacer długość Khao San Road – prawdopodobnie w QuickStep – jak inni pasażerowie są zbierane. Musisz zebrać jak grupa następnie wsiąść do autobusu tuż przy głównej drodze; Żadna podróż do stacji niezbędny.

Autobusy turystyczne między Bangkok i Chiang Mai często zatrzymują się na określonym hotelu, ponieważ otrzymują oni prowizję, gdy pasażerowie decydują się na pobyt tam. Przybyciu wcześnie rano w środku oszałamiający labirynt starego miasta Chiang Mai przyciąga wiele osób po prostu chwycić pierwszego dostępnego hotelu. To nie jest najlepszą ofertę! Nie jesteśmy zobowiązani do przebywania tam i można często znaleźć lepszą ofertę, jeśli odejdziesz, aby znaleźć własne mieszkanie.

Ostrzeżenie: Kradzież na tanie nocnych autobusach od Khao San Road do Chiang Mai jest poważnym problemem dla ponad dekady. Asystent kierowcy wspina się do luku bagażowego, podczas gdy autobus jest jeszcze w ruchu. Potem dyskretnie usuwa wybieranie elementów z każdej torbie. Zachowaj wszystkie kosztowności ze sobą w autobusie! Nie myśl, że tylko pieniądze lub elektronika są cele: one już znane ukraść brzytwy, ładowarki, latarki i drogie ochrony przeciwsłonecznej, too.

Autobusy Deluxe z Bangkoku do Chiang Mai

Oprócz autobusów turystycznych zorientowanych odchodzących od Khao San Road, luksusowe autobusy z Bangkoku do Chiang Mai zostawić na północny wschód od terminala autobusowego (Mo Chit). można dostać się do dworca autobusowego poprzez BTS Skytrain.

Autobusy te są coraz częściej wykorzystywane przez mieszkańców, a nie turystów. Będziesz często otrzymują lepsze traktowanie, przekąskę i wodę. Film pokazany będzie najprawdopodobniej w Tajlandii bez angielskimi napisami, ale jazdy wydaje się być bardziej cywilnego i reszta jest łatwiejsze.

Mimo że biura podróży będą sprzedawać bilety dla luksusowych autobusów, niektórzy nieuczciwi agenci są znane sprzedać bilety deluxe następnie umieścić pasażerów na regularnych starego autobusu turystycznego. Aby mieć pewność, podejmują BTS Skytrain do Mo Chit przestają następnie pieszo lub taksówką resztę odległości do przystanku autobusowego do rezerwacji pasażowanie siebie.
W przypadku zakupu biletu za pośrednictwem agenta, autobus powinien wyjechać ze stacji, w przeciwnym razie, zostałeś oszukany.

Prawie każdy autobus, w tym tanie autobusów turystycznych, twierdzi, że jest „VIP”, jednak nie jest to przypadek. Nigdy nie płacić więcej za „VIP” autobusu lub uaktualnienia.

Duże autobusy przyjeździe na dworzec autobusowy Arcade w Chiang Mai; transport czeka cię zabrać do hotelu.

Biorąc pociągiem z Bangkoku do Chiang Mai

Overnight pociągi do Chiang Mai nieco dłuższy niż nocnych autobusach, jednak są one malownicze, ciekawe i przyjemne. W podróży pisarz Paul Theroux pokazowo zauważyć, podróż pociągiem zapewnia wyjątkową zajrzeć za kurtynę kulturalnej.

Druga klasa pociągi sypialne zapewniają niewielką piętrowe z prywatności kurtyna. Gładka jazda i rytmiczny clack clack jest znacznie bardziej sprzyjające dla snu niż autobus. Pociągi są z pewnością najlepszym rozwiązaniem dla korzystających scenerii tajskiej wsi.

Pociągi na Dworcu Chiang Mai na Charoen Mueang, na wschód od Starego Miasta. Liczne sterowniki zostaną zewnątrz czeka Cię z dworca do hotelu.

Chociaż pociągi można rezerwować za pośrednictwem biur podróży, wiele czynników może próbować rozmawiać cię w nocnym autobusie turystycznym zamiast tak, że ktoś z firmy nie musi iść kupić bilet na dworcu. Ewentualnie można wziąć tuk-tuk lub szybki motocykl taksówkę do zakupu biletów prowizji wolnego na stacji samodzielnie.

Spróbuj zarezerwować bilet na pociąg kilka dni wcześniej w większości wyboru. Jeśli czekać, aż dzień wcześniej, może nie uzyskać klasę samochodów wolisz.

Uczestnicy sprzedają żywność i napoje w cenie zawyżonej ale będziesz daleko szczęśliwszy, jeśli wziąć mnóstwo przekąsek i wodę z wami.

Więcej o Getting z Bangkoku do Chiang Mai

Transport do Chiang Mai, zwłaszcza autobusach i pociągach, zapełnia się szybko, gdy wielkie festiwale są w toku. Popularne wakacje w Tajlandii, takie jak Loi Krathong i Songkran dosłownie zarezerwować się większość opcji transportu do Chiang Mai w tygodniu lub więcej z wyprzedzeniem.

Ponieważ zbliża się pełnia każdego miesiąca, transport na południe do Bangkoku i dalej na wyspę Koh Phangan można dostać znacznie bardziej ruchliwe. Tysiące turystów udać się do miesięcznego Full Moon Party w Haad Rin w Koh Phangan.

Gdy jesteś gotowy do opuszczenia Chiang Mai, opcje transportu na uzyskanie z Chiang Mai do Bangkoku są dość dobrze to samo!

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *