Začiatočník sprievodca na návštevu Taliansko – Ako plánovať svoje talianskej Dovolenka

Posted on

Začiatočník sprievodca na návštevu Taliansko - Ako plánovať svoje talianskej Dovolenka

Taliansko Miesto a geografia:

Taliansko je stredomorské krajiny na juhu Európy. Jeho západné pobrežie je Stredozemné more a východné pobrežie je Jadran. Francúzsko, Švajčiarsko, Rakúsko a Slovinsko tvoria jeho severnú hranicu. Jeho najvyšší bod, Monte Bianco, je 4748 metrov. Pevnina je polostrov a Taliansko tiež obsahuje dva veľké ostrovy Sicílii a Sardínii.

Hlavné destinácie v Taliansku:

Top destinácie v Taliansku patrí 3 miest Rím (kapitál v Taliansku), Benátky a Florencia, v oblasti Toskánska, a pobrežia Amalfi.

Dopravné spojenie a v Taliansku:

K dispozícii je rozsiahla sieť vlakov v celom Taliansku a cestovanie vlakom je pomerne lacné a efektívne. Italy Vlak Cestovné tipy Tam sú tiež dobré autobusové systém, takže je možné sa dostať do takmer akéhokoľvek mesta či obce nejakou formou verejnej dopravy. Môžete si tiež požičať alebo prenajať auto v Taliansku. Dve hlavné medzinárodné letiská sú v Ríme a Miláne. Existuje mnoho letísk po celom Taliansku pre vnútorné a európskych linkách.

Klímy a Kedy Dovolenka v Taliansku:

Taliansko má prevažne stredomorské (mierne) klíma s chladnejším podnebím alpské v horách na severe a horúce a suché podnebie na juhu. Talianske pobreží sú príjemné takmer po celý rok, aj keď kúpanie je väčšinou obmedzená na letných mesiacoch. Veľa z Talianska je veľmi horúci v lete a v lete je výška dovolenku sezóny. Asi najlepšie obdobie pre návštevu Talianska sú neskoré jar a skorý jeseň.

Talianske regióny:

Taliansko sa delí na 20 regiónov s 18 na pevnine a dva ostrovy, Sardínia a Sicília. Aj keď sú všetky talianske, každý región stále drží niektoré zo svojich vlastných zvykov a tradícií, a existuje mnoho regionálnych potravinárskych špecialít.

Taliansky Jazyk:

Taliansko je oficiálny jazyk je Talian, ale existuje mnoho regionálnych dialektov. German je hovorený v severovýchodnej oblasti Trentino-Alto Adige a tam sú malé francúzskej hovoriacej populácie v regióne Valle d’Aosta na severozápade a slovinský hovoriacej menšiny v oblasti Terste na severovýchod. Mnoho Sardinians ešte hovorí Sardo v domácnosti.

Taliansky meny a časového pásma:

Taliansko používa euro, rovnakú menu používanú vo väčšine krajín Európy. 100 centov = 1 euro. V čase, keď bolo prijaté euro, jeho hodnota bola stanovená na 1936.27 talianskych lír (predchádzajúca jednotka meny).

Taliansky doba je 2 hodiny dopredu greenwichského času (GMT + 2), a to v stredoeurópsky čas. Letný čas je v platnosti od poslednej nedele v marci cez poslednej nedele v októbri.

Zadanie Taliansko:

Non-EU návštevníci Taliansko potrebovať platný cestovný pas. Maximálna dĺžka pobytu pre občanov USA je 90 dní. Pri dlhšom pobyte, hosťujúci budú potrebovať špeciálne povolenie. Návštevníci z niektorých krajín sa môže požadovať mať vízum na vstup do Talianska. Návštevníci EÚ môžu vstúpiť do Talianska len s občianskom preukaze.

Náboženstvo v Taliansku:

Hlavným náboženstvom je katolík, ale tam sú niektoré malé protestantské a židovskej komunity a rastúca moslimská populácia prisťahovalcov. Sídlom katolicizmu je Vatikán, pápežov pobyt. Vo Vatikáne môžete navštíviť baziliku svätého Petra, v Sixtínskej kaplnke a rozsiahle Vatikánske múzeá.

Talianske hotely a rekreačné ubytovanie :

Luxusné talianske sú hodnotené od jednej do piatich hviezdičiek, hoci systém klasifikácie neznamená to isté to robí v Spojených štátoch. Tu je vysvetlenie z európskych hviezd si z Európy pre návštevníkov. Pre top-hodnotené meste najobľúbenejších miest vidieť najlepšie miesta na pobyt v Top Destinácia

Pri dlhšom pobyte, An agriturismo či chaty, chalupy je to dobrý nápad. Tieto prenájmy sú spravidla do týždňa a často obsahujú niektoré kuchynské zariadenia.

Taliansko má tiež dobrú sieť ubytovne, ktoré ponúkajú rozpočtu ubytovacie možnosti. To sú niektoré spoločné ubytovňa Časté otázky.

Úspora peňazí na Vašu dovolenku:

Dokonca sa zvyšuje náklady a znižuje hodnotu dolára, Taliansko môže byť stále dostupnejšie. Pozri Voľný Čo robiť v Taliansku a Tipy pre Taliansko rozpočet cestovania pre návrhy, ako ušetriť peniaze na dovolenku.