Zanurz się w najlepszych plaż w Hua Hin, Tajlandia

Posted on

 Zanurz się w najlepszych plaż w Hua Hin, Tajlandia
Hua Hin, nadmorskiego miasteczka zaledwie kilka godzin jazdy samochodem, pociągiem lub autobusem z Bangkoku, jest domem dla niektórych z najbardziej popularnych plaż w Tajlandii, które są położone w Zatoce Tajlandii w południowej Tajlandii prowincji Prachuap Khiri Khan. Tutaj można spodziewać się długi, płaski odcinek piasku, który łagodnie opada do oceanu, otoczony małym mieście z dużą ilością ekskluzywnych hoteli, kurortów, i pensjonatach, jak również miejsc do picia i jedzenia świeżych owoców morza.

W swoim poprzednim życiu, Hua Hin był miejscowy wioska rybacka, ale jego cukru miękki piasek i krystaliczne wody szybko zwrócił uwagę mieszkańców Bangkoku i przekształcił wioskę w kurorcie. W 1920 roku, w tajskiej rodziny królewskiej nawet zbudowali swoje lata „domki” (bardziej jak rezydencje) Tutaj. Dziś obszar ten jest znany ze swoich plaż światowej klasy i kitesurfing plamy.

Dojazd i Travelling Around

Hua Hin jest bardzo łatwe i przystępne, aby dostać się z Bangkoku. Istnieją codzienne pociągi z dworca Hua Lumpong Bangkoku, które biorą około trzech godzin, a są też autobusy stwardnienie rządowych (małe, mini-autobusy), które opuszczają codziennie od Southern Bus Terminal w Bangkoku i od Victory Monument.

Gdy już tam, Hua Hin właściwa jest na tyle mała, że ​​nie trzeba nic więcej niż własne nogi, aby ominąć. Jeśli chcesz zaryzykować dalszych plaż lub do okolicznych atrakcji, choć rozważyć wynajęcie samochodu lub motocykla. Jednak zanim się za kierownicą, upewnij się, że rozumiesz zasady drogi od jazdy w Tajlandii nie jest tak zorganizowane, jak niektórych krajach zachodnich.

Plaże i atrakcje w pobliżu

Chociaż najbardziej popularną atrakcją w Hua Hin jest jego plaża o tej samej nazwie, istnieje szereg innych atrakcji turystycznych i plaż w pobliżu nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej. Czy chcesz spędzić trochę czasu z dzikich małp w świątyni na wzgórzu pałeczki lub chcesz poznać szlaki Khao Sam Roi Yot National Park, jest wiele rzeczy do zrobienia w pobliżu Hua Hin.

  • Hau Hin Beach: Wyłożona sanatorium, restauracji, barów i klubów, to Cityside plaży może być nieco tłoczno w ciągu dnia, ale to jest świetne dla daty wieczorem.
  • Pałeczki Hill: Wychodzący Hua Hin Beach, to wzgórze jest domem dla świątyni Khao Takiab i stado dzikich małp znane za kradzież z torby i kieszenie ludzi. Można tu dostać za pomocą tuk-tuk lub songthaew i powinien zaplanować pobyt na około godzinę lub dwie.
  • Suan Son Pradipat Plaża: Położony około ośmiu kilometrów na południe od Huan Hin, Sea Pine Tree Garden Beach (jak jego znany w języku angielskim) jest znacznie mniej zatłoczone. Chociaż nie może być żadnych sprzedawców na plaży tutaj, istnieje wiele wspaniałych restauracji na północnym końcu plaży.
  • Khao Sam Roi Yot National Park: Home do Phraya Nakhon Cave, kilka plaż, szlaków turystycznych i niezrównanym widokiem regionie.
  • Pranburi: zaledwie 30 km na południe od Hua Hin. Pranburi znajduje się Nom Sao Pranburi i plaż, z których oba są doskonałym miejscem na relaks, pół-prywatnym dzień na piasku.

Kiedy jechać, czego się spodziewać, i co zrobić

Marca do maja uważany jest za gorący sezon, z temperaturami czasami wspina się do potrójnych cyfr, a od czerwca do października jest uważany deszczowej, które mogą utrudniło swoimi planami plażowych. W rezultacie, najlepszy czas na wizytę jest w sezonie od listopada do lutego, kiedy pogoda jest ciepło i sucho, idealny na dzień na plaży.

Hua Hin przyciąga wielu turystów i lokalnych partii Europejczyków przez cały rok, a w sezonie, restauracje, plaże, a lokalne atrakcje to może być dość tłoczno. Jednak z powodu tej mieszaniny zwykłych turystów, spodziewają się znaleźć jak wiele restauracji niemieckich i włoskich, jak tam są te Thai.

Jeśli nie jesteś wylegiwanie się na plaży lub w basenie ośrodka, w rozważyć jazdę konną. W Hua Hin, nie zawsze są dostępne do wynajęcia koni i przewodnicy, którzy będą prowadzić, jeśli nie jesteś doświadczonym jeźdźcem. Można również wędrować po pobliskich górach lub podróżować nieco dalej do jednego z najpiękniejszych parków narodowych w kraju, Khao Sam Roi Yot.

Gdzie się zatrzymać

Od pięciogwiazdkowych międzynarodowych łańcuchów do niedrogich pensjonatach, Hua Hin jest pełen niezwykłych domków. W sezonie pomiędzy listopadem a lutym-upewnij się, aby dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem, dzięki czemu można mieć lepszy wybór miejsc noclegowych.

Hua Hin Marriott Resort & Spa jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zamówić na punkty Starwood i V Villas Hua Hin MGallery przez Sofitel ofert rozwalony apartamenty i wille, z których niektóre mają własne prywatny basen. Evason Hua Hin , ośrodek Six Senses, to luksusowy wypoczynek ekologiczny zestaw na plażę 20 akrów ogrodów tropikalnych.

Dodatkowo, wraz z rozwojem turystyki międzynarodowej, wiele mniejszych zakładów otworzyły swoje podwoje dla zwiedzających. Pamiętaj, aby przeglądać wszystkie najlepsze opcje zakwaterowania w Hua Hin na stronach takich jak serwis lub Agoda przed dokonać rezerwacji.