Zaplanuj włoskiej wakacje: Przewodnik po najlepszych miast włoskich

Posted on

Zaplanuj włoskiej wakacje: Przewodnik po najlepszych miast włoskich

Największe atrakcje Włoch i najczęściej odwiedzanych miast

Planując podróż do Włoch, patrząc na mapę atrakcji turystycznych i miast we Włoszech jest to świetny sposób, aby uzyskać perspektywę na swojej trasy podróży. W ten sposób można podejmować świadome decyzje o tym, gdzie chcesz odwiedzić, jak długo trzeba będzie zbadać każdą lokalizację, porę roku chcesz podróżować, jak można dostać się z miejsca na najbardziej efektywne miejsce, a co najważniejsze, co chcesz z podróży.

Przed rozpoczęciem mapowanie swój plan, to również ważne, aby zrozumieć, że każdy z 20 regionów Włoch jest zupełnie inna. Różnice regionalne w żywności, język (gwara) i architektura zrobić wycieczkę do Włoch jak podróż do 20 małych krajów na raz.

Język używany we Włoszech jest włoski, ale istnieją pewne lokalne dialekty, które mogą być trudne do zrozumienia dla zwykłego włoskiego studenta. Jednak język angielski jest powszechnie używany w mocno touristed obszarach, więc powinieneś być w stanie znaleźć kogoś, kto może pomóc.

Jeśli tylko jedno słowo uczyć włoskiego, niech to będzie taka: sciopero . Wymowa “SHO-per-O”, to znaczy “strajk”. Problemy pracy we Włoszech są często wepchnięty do świadomości publicznej za pomocą krótkich strajków, często trwające dzień lub mniej. Jeśli widzisz papiery pochopnie umieszczane na ścianach lub oknach dworca kolejowego lub autobusowego, szukać tego słowa. Ponieważ są one krótkotrwałe, strajki rzadko powodować zbyt wiele problemów dla turystów, którzy są elastyczni.

Pogoda i święta: Kiedy można robić

Włochy cieszy się umiarkowanym klimatem. Na południu deszcz jest rzadkie w lecie. W regionach alpejskich, szybkie burze są częste, nawet w lecie. Na lub w pobliżu poziomu morza średnio niska temperatura rzadko spadki poniżej zera.

Lato może być strasznie gorąco w sierpniu Włosi udać się na plażę i tam pozostać. W efekcie lepszego czasu, aby odwiedzić Włochy są w miesiącach jesiennych, gdy borowików i trufle zaczną się pojawiać. To może być chłodno w nocy i jest tam więcej deszczu niż w miesiącach letnich, ale temperatury i traktuje są warte wilgoć.

Włoskie festiwale i sagras to świetny sposób, aby zobaczyć więcej niż przeciętny turysta widzi. Sagra to święto czegoś konkretnego jak borowikami, gdzie mieszkańcy pobliskich miast przybyli razem gotować i dzielić recepty wyposażone wyróżnionego składnik.

Jesteś prawdopodobnie znaleźć wspaniałe jedzenie serwowane na świeżym powietrzu w gminnej tables-świetny sposób, aby spotkać Włochów.

Eating Out i zakwaterowanie we Włoszech

W lecie, Włosi jedzą obiad na około 1 po południu i kolacji około 8 wieczorem. Lunch ( pranzo ) jest często głównym posiłkiem, a większość sklepów zamknąć na 1 przez długi okres, kiedy wiele sklepikarze i klienci zarówno powodzi lokalnych restauracjach. W rezultacie, należy spróbować dostać się do restauracji przed 1 pm do uniknąć tłumów.

Mała  trattoria  nie może mieć win, ale zawsze będą miały wino ( vino  della  casa ). Woda jest zdatna do picia, ale Włosi preferują wodę mineralną ( acqua minerale ), która jest na ogół tańsze niż w Stanach Zjednoczonych.

Jest zwyczajem, aby zostawić małą zmianę do końcówki we Włoszech, lub do pięciu procent sumy rachunku, jeśli usługa jest dobra (niektórzy mówią o 10 procent w fantazyjny  ristorante  , w którym usługa jest bez zarzutu). Zamawiając kawę w barze jest zwyczajem zostawić małą monetę dla osoby, która służy i kawę.

Hotele i przewozy wokół miast i regionów

Chociaż jesteś tam cieszyć się jedzenie, nie zapomnij, aby zatrzymać się w kilku fantastycznych domków że Włochy ma do zaoferowania; są zwykle obfite hotele w pobliżu stacje kolejowe, wiele budżety, kilka wytarty, a niektóre naprawdę wielkich ukrytych skarbów.

Hotele we Włoszech są oceniane przez system rządu, że nie bierze pod uwagę „urok” tego miejsca.

Gdy jesteś gotowy do podróży, nadzieję na rozbudowany system kolei Włoch lub wziąć jeden z autobusów, które czasem powielać tras kolejowych. Wiele małych miast we Włoszech mają dostęp do większych miast zamknąć za pośrednictwem podróż autobusem dwa razy na dobę, a przystanki autobusowe są często spotykane w pobliżu dworca kolejowego.

Pociągi i autobusy są dotowane, co włoskie transportu nieznacznie taniej niż większość pozostałej części Europy. Przejeżdża pociąg nie może zaoferować wiele zalet w porównaniu z tylko zakup biletu na stacji, zwłaszcza na krótkie wycieczki. Ponieważ lokalne trasy i czasy kolejowe są planowane tak, że pracownicy mogą dostać się do swoich miejsc docelowych prac tanio, należy pamiętać, że są często mniej pociągów w weekendy i święta. Tymczasem bilety autobusowe dla lokalnych autobusów zazwyczaj można kupić w sklepie tabbachi (tytoniu) lub czasami w kiosku.

Jeśli masz zaplanowane na swojej włoskiej trasy kilka długich nóg Włochy Rail Pass może faktycznie zaoszczędzić pieniądze. Pamiętaj, musisz wziąć dłuższe wyjazdy, aby przepustkę opłaca. Nie używaj cenne dniowy karnet na krótkie wycieczki, zapisywać je na nogach jak Wenecji do Rzymu lub Rzym na Sycylii.

Pierwsze między miastami i wyróżnione

ES, lub  Eurostar Italia  oznacza szybkich pociągów z Włoch, które są najlepszym środkiem transportu publicznego między niektóre z najczęściej odwiedzanych miejsc we Włoszech. Oto kilka typowych czas podróży:

  • Mediolan Reggio Di Kalabrii 11 godziny
  • Mediolan Wenecja 2 godziny, 45 minut
  • Rzym Turyn: 6 godzin, 11 minut
  • Rzym San Remo: 6 godzin, 39 minut
  • Rzym – Wenecja: 4 godziny, 33 minut

Cele podróży Big Three Włoch

Każdy wie, trzy największe docelowe w Włochy-Rzym, Wenecja, Florencja, ale i jeden z największych błędów podróżujący zrobić to spróbować, aby zobaczyć ten triumwirat w 10 dni. Choć z pewnością można podróżować do każdego z nich w ciągu dziesięciu dni, nie będzie naprawdę dostać się do wystąpienia któregokolwiek z głębi tych różnorodnych i ciekawych miejsc.

Jeśli masz tylko bardzo krótki czas, wziąć Tour-taki, który zawozi cię z miejsca na miejsce sprawnie. Nie chcesz spędzić czas oczekiwania na pociągi, jeśli masz tylko krótki urlop!

Rozwiązaniem jest oczywiście, aby poprosić o więcej czasu na wakacje. Nawet jeśli trzeba wziąć je bez wynagrodzenia, będzie cię to kosztować mniej, aby przejść raz i zobaczyć więcej niż iść dwa razy, ale za każdym razem zobaczyć mniej. To te koszty stałe-bilety lotnicze i Jet-opóźnionymi dni traconego że Ci w końcu.

Należy także pamiętać, aby większość z waszych miejsc. Chociaż jesteś we Florencji, na przykład, będziemy chcieli, aby w drodze do innych miejsc w Toskanii jak jeden z jego wielu unikalnych winnic.

Dobrym miejscem do rozpoczęcia: Rzym, stolica Włoch

Dla wielu z nas, Rzym jest fascynacja graniczące z obsesją; ona nie ma ochoty na wycieczkę do Włoch, chyba podjęliśmy naszą pierwszą kawę w Tazza d”Oro,«Złoty Puchar»koło Panteonu.

Mimo to, w lecie Rzym jest gorący i wilgotny; są kieszonkowcy trzeba uważać; ludzie mogą być niegrzeczny-i mogą być pomocne. architektura Rzymu jest zbieraniną nowoczesny, baroku, renesansu i rzymskiej; Rzym jest złoty mutt z pchłami.

Pomysł co jest Rzym jest płynna jak sen, i dlatego ją kochamy. To nie jest łatwa miłość; Jest to miłość, która może stać się Wykolejony łatwo. Musisz go chodzić. Musisz wziąć na wycieczkę, bo chodzenie jest męczące i lista rzeczy, które miały miejsce w Rzymie w ostatnich latach rzeczywiście jest długa.

Jeśli nigdy nie byłem w Rzymie może chcesz złapać „Buddy turystyczna” od Fun Eddiego i niech go lub ją złagodzić swoje obawy Wiecznego Miasta. Będą powiedzieć, jak się poruszać, gdzie zjeść i gdzie się znaleźć rzeczy, które Cię interesują. Wtedy, gdy jesteś wykształcony w sposobach szalonych Rzymian , można podróżować na własną rękę, to naprawdę nie robi „t długo w ogóle.

Pewnego dnia będziesz chciał zjeść obiad z widokiem, więc udać się do Castel Sant’Angelo, zobaczyć jego wnętrze i dowiedzieć się o wyjątkowym życiu papieże doprowadziło podczas ukrywania się, a następnie udać się na najwyższym piętrze i na Caffe mieć tani posiłek z fantastycznym widokiem.

Istnieją, oczywiście, darmowe rzeczy do zrobienia w Rzymie. Na tyle, na pewno, aby bawić się na kilka dni, a można dostać wielkie kopce rozsądnie przyzwoite jedzenie w Rzymie. Oczytany smakoszy można dostać fantastyczne jedzenie. Można się przyzwyczaić do poczucia nadziewane w Rzymie. Ale potem, zawsze możesz udać się do miejsc, które sprzedają zabawy i / lub wykwintne jedzenie,

Tak, można wędrować lub można śledzić trzydniowy Rzym trasę. Oczywiście, to nie znaczy, że nie może zatrzymać się na tydzień jak zwykle robimy. Nie bój Rzymu. Strach sprawia, że ​​wzrok go wszystkie śmieszne. Jest to wielkie miasto i tam trochę chodniku i nieco magii dla wszystkich.

Nie przegap mniejszych miastach i na obszarach wiejskich

Włoski podróżnik nie powinien zapominać o mniejszych miastach i na obszarach wiejskich miejsc. Włoski region Toskanii jest popularny, ale to nie składa się w całości z Florencji i jego przedmieść-myśleć Lucca czy Siena, a tylko krótka podróż wzdłuż linii kolejowej Pistoia.

Wiejskiego życia w Toskanii można również rozkoszował się w Lunigiana, daleko północnej Toskanii niedaleko górach Massa i Carrara, gdzie można zwiedzić kamieniołomy marmuru.

Zaoszczędzisz pieniądze tam w kije, gdzie obiad z trzech dań z winem tylko ustawić z powrotem kilka euro w Lunigiana lokalnej ulubionej restauracji, Spino Fiorito, czy można wynajęcia piękne i przestronne mieszkanie w Gravina in Puglia, prawo na placu katedralnym, za kilka euro na wiosnę przed sezonem turystycznym naprawdę rozpoczyna się w pełni skuteczne. Nie zobaczysz tego rodzaju ceny w Rzymie!

południe Włoch jest pełen agroturystycznych możliwości-spróbuj Apulia, zobacz Trulli! Każdy z regionów Włoch ma swój urok; nie można pomylić wybierając jedną i odkrywania go.

Najlepszym sposobem na zbadanie obszarów wiejskich Włoch jest wynajęcie domu wypoczynkowym lub mieszkaniu w obszarach wiejskich lub w małym włoskim mieście jak pozwoli to możliwość utworzenia ty „bazę”, poznać sąsiadów i społeczności, i wyjechać na wypoczynek do pobliskich miejscowości i lokalnych ulubionych.