Zima w Paryżu: pogody, co do pakowania, i co zobaczyć

Posted on

 Zima w Paryżu: pogody, co do pakowania, i co zobaczyć

W miesiącach zimowych w Paryżu mają złą reputację ponury, ciemny, wiecznie deszczowej oraz niskoenergetyczne na imprezy, ale wesołe festyny wakacyjne biorąc miasto szturmem na dobre części sezonu, Paryż dosłownie świeci się bardziej niż w każda inna pora roku. Co więcej, jeśli lubisz działań wewnętrznych, takich jak zwiedzanie muzeów i katedr lub spędzić kilka godzin czytania spokojnie w tradycyjnej paryskiej kawiarni podczas karmienia dobrą Cafe Creme lub chocolat chaud , a może na łyżwach na świeżym powietrzu, pobycie zima Paris może w rzeczywistości być idealnym miejscem dla Ciebie.

Paryż Pogoda w zimie

Paryż i większość z Francji mają co uważane umiarkowany klimat, który jest pod wpływem ciepłych i zimnych prądów powietrza pochodzące od Oceanu Atlantyckiego. Temperatury pobyt zimno przez większą część zimy ale rzadko zanurzyć poniżej zera; średnie tony wysokie pobyt około 46 stopni Celsjusza, a średnia upadki pozostanie około 36 do 37 stopni Celsjusza od grudnia do lutego, z niewielkimi zmianami w pochmurny lub słoneczne dni. Opady deszczu pozostaje również zgodna przez cały rok, ale zimą widzi częstsze opady deszczu i lato widzi nieco więcej całkowitej akumulacji. Od grudnia do lutego, można spodziewać się około 10 do 11 dni deszczu w kwocie od dwóch do dwóch i pół cala akumulacji miesięcznie.

Średnie temperatury i deszczowe dni przez miesiąc:

 • Grudnia: wysokim 46 F o niskiej 37 F, 11 dni opadów
 • Styczeń: wysokim 45 F o niskiej 36 F, 10 dni opadów
 • Luty:  wysokim 46 F Min 36f, 9 dni opadów

Co do pakowania

Od zimy w Paryżu są tradycyjnie chłodno i mokro, ale może mieć kilka dni przyjemne, nawet ciepły, pogoda, będziemy chcieli, aby upewnić się spakować wiele warstw odzieży, a także wodoodporne buty i odzież wierzchnia. Chociaż zima nie zwykle zobaczyć mrozów, temperatura w górnych 40s oznacza, że ​​trzeba przynieść ciężki płaszcz zimowy oprócz kilku długie spodnie i koszule.

Parasol, płaszcz przeciwdeszczowy i kalosze są zalecane, zwłaszcza jeśli zwiedzania wielu atrakcji na świeżym powietrzu i miejsc w mieście.

Zimowe Wydarzenia w Paryżu

Wbrew pozorom, nie ma wiele do zrobienia w czasie podróży zimowej do eleganckiej stolicy, a wiele z tych działań będzie w domu, ale pod warunkiem, że opakowanie prawidłowo i zbierać, a to nie jest zbyt mokry na zewnątrz, wintery spacer po pięknym paryskim parku lub wieczorny spacer wokół wspaniale oświetlonych ulicach może być hipnotyzujący i spokojna. Niezależnie od tego czy podróżujesz w pojedynkę, we dwoje lub z całą rodziną, uderzając na dobrą równowagę między działaniami wewnętrznymi i zewnętrznymi zapewni waszego pobytu Zima w stolicy Francji jest ryzykowny i ocieplenie w tym samym prawo.

 • Zimowe święto światła i dekoracje: Każdego roku, miasto jest oświetlony z rodzinną ozdób świątecznych i świateł w kilku okręgach w całej stolicy, a okna w domach towarowych są gratką dla całej rodziny.
 • Obchodzi Boże Narodzenie w Paryżu:  Jest wiele do zrobienia i zobaczenia, aby utrzymać ducha świątecznym żywa przez cały pobyt.
 • Tradycyjne francuskie Bożonarodzeniowe: Każdego roku alzacki drewniane domki w stylu pop-up w kilku miejscach w mieście. Wypić grzane wino; przeglądać stoiska sprzedające tradycyjne jedzenie, rzemiosła i zabawek; i znaleźć jakieś autentyczne dary wakacje dla rodziny i przyjaciół.
 • Tour Pomniki i katedry: Niezależnie od swoich przekonań duchowych, koniec roku to czas spokoju i kontemplacji, a miejsca te wzbudzającymi respekt może zaoferować zarówno.
 • Świętować Nowy Rok w Paryżu: Od fajerwerków szampan i parady na Polach Elizejskich, jest to dobry powód, dlaczego tak wiele osób wybiera Paryż przynieść w ciągu roku nowe. Dowiedzieć się, czy to może być idealnym miejscem na koniec roku dla ciebie.
 • Walentynki w Paryżu: Chodź lutym Paryż jest ogólnie zimno i cicho, ale nadal może zaoferować subtelnie romantyczne tło dla par na tej szczególnej okazji.
 • Chiński Nowy Rok Uroczystości: W styczniu i lutym każdego roku, świąteczne, kolorowe imprezy dla chińskiego Nowego Roku potrwać kilka okręgów przez burzę w stolicy Francji. Dowiedz się, jak najlepiej korzystać z tego ciekawą tradycję kulturową, uczestniczyć parady do pobierania znakomite lokalnej kuchni chińskiej.

Zimowe porady

 • festyny ​​i dekoracje zimowe przynieść surrealistyczne magię miasta, przyczyniając się do szczególnie malowniczych wieczorami się z całą rodziną. Mogą również służyć jako tło dla romantycznych par odbywających end-of-rok przerwy razem też.
 • Zima to poza sezonem dla turystyki w Paryżu, co oznacza, będziesz miał więcej z miasta do siebie i nie będą prawdopodobnie musiały konkurować z hordami turystów wjazdu na eksponaty, pomników, czy podczas dokonywania rezerwacji w restauracji. Powietrze i bilety kolejowe są również niższe niż w sezonie.
 • Zimne, często deszczowe warunki i krótki dzień może być wprawdzie nieco zniechęcające. Możesz dowiedzieć się spędzać więcej czasu w pomieszczeniach niż wolisz podczas podróży.
 • Niektóre atrakcje i zabytki są zamknięte poza sezonem. Pamiętaj, aby sprawdzić daty otwarcia i zamknięcia roczne z wyprzedzeniem, aby uniknąć rozczarowania. Jest to jednak często zawyżone: w rzeczywistości, lato bywa czasem, kiedy pojawi się większość firm blisko, jak Paryżanie zgaśnie na wakacjach.