Ziyaret Mısır İyi Zaman

Posted on

Ziyaret Mısır İyi Zaman

Binlerce yıldır, gezginler firavunlar, dünyanın şimdiye kadar tanıdığı en büyük medeniyetlerinden birinin zaman arta kalan antik piramitleri ve tapınakları merak içinde bakışları Mısır’a seyahat ettiler. Daha yakın zamanlarda, ziyaretçiler de kültür kadar emmek veya Kahire’de iş yapmak için gidin; ve pastoral plajları ve Kızıldeniz’in dünyaca ünlü resifleri keşfetmek. Mısır gezisi kova listenizde ise gitmek ne zaman, yapmanız gereken ilk kararlardan biridir.

Hava birincil endişe, Mısır’ı ziyaret için en uygun zaman ise sıcaklıklar düşük olduğunda, kuzey yarımküre sonbaharda, (Nisan-Ekim) kış veya erken bahar sırasında. Giza, Luksor ve Abu Simbel Piramitleri gibi antik sitelerde kalabalıklar önlemek için, pik sezon (Aralık ve Ocak ayı) kaçın. Yılın bu zamanda, ülke genelinde konaklama ve turlar genellikle daha pahalıdır. Bütçe gezginler yaz ve omuz mevsim iyi indirimler alabilirsiniz.

Mısır hava durumu

Birçok kişi için, hava zaman Mısır’ı ziyaret etmeye karar çok önemli bir faktördür. İklim yıl boyunca tipik sıcak ve güneşli ve Kahire çok az yağış güney yoktur. Hatta en yağışlı yerlerde (İskenderiye ve Rafah) ‘de, sadece yılda 46 gün ortalamasına yağmur yağar. Winters F ‘de gece yaklaşık 68 derecelik ortalama Cairo gündüz sıcaklıkları, sermaye sıcaklıklar 50 ° F damla ya da daha düşük olabilir, genellikle hafiftir. Yaz aylarında sıcaklıklar yoğun nem ile şiddetlenir, F 95 derece ortalama ulaşır.

Biri Mısır antik yeleri Nil Nehri yakınlığına rağmen sıcak kalır çöl bölgelerinde yer aldığını hatırlamak önemlidir. 100 derecelik gününde havasız mezara Tırmanma drene edilebilir. Çeşitli üst konumlar Kahireçıkışlı daha da sıcak olduğu güney Mısır’da bulunmaktadır. Luxor, Aswan, Ebu Simbel ve / veya ziyaret ediyoruz planlama Eğer varsa Nasır Gölüne Mayıs’tan Ekim’e kadar, sizin Geziden sabah erken veya geç öğleden planlayarak öğle sıcağından korunmak için emin olun.

Mart ve Mayıs ayları arasında, khamsin rüzgar kalın toz ve kum fırtınaları getiriyor.

Cruise Nil En İyi Zaman

Bu düşünceyle, Nil seyir kitap için en iyi zaman Ekim ve Nisan ayları arasında olduğunu. Sıcaklıklar, yılın bu zamanında yönetilebilir sen Valley of Kings ve Luksor tapınakları gibi ikonik mekanlara günlük geziler çoğu out almak için izin. Aynı nedenlerle, Haziran-Ağustos pik yaz aylarında seyahat tavsiye edilmez. Aswan için ortalama yüksekler yılın bu zamanında 104 derece F aşmak ve öğle güneşinden teklif mühlet gölge bir sürü değil.

Kızıldeniz’i Enjoy Best Time

Haziran-Eylül Kızıldeniz sahildeki tatil ziyaret etmek için mükemmel bir zaman. Yaz zirvesine olmasına rağmen kıyısında sıcaklıklar iç çok daha serindir. etrafında 84 derece F popüler plaj tesisi Hurghada vurgulu de ortalama yaz sıcaklıkları, deniz sıcaklığı şnorkel ve tüplü dalış için bir çatlak 80 derece F-mükemmel iken. Temmuz ve ağustos aylarında bu tatil Avrupalılar ve Amerikalılar tatil ile meşgul alabilirsiniz, önceden kitap için şarttır; ve zengin Mısırlıların ile Kahire’nin sıcağından kaçmak isteyen.

Ziyaret Mısır’ın Batı Çölü En İyi Zaman

Ziyaret için en iyi zaman ya ilkbaharda ikisi arasında yarım yani Siwa Oasis gibi destinasyonlarda de sıcaklıklar rutin kış derinliklerinde sırasında 104 derece F. aşınca çölde Summers kaçınılmalıdır, gece sıcaklıkları, sadece sıfırın altında dalmak olabilir Veya düşmek. Yay ziyaretçi yıllık bir sonucu olarak olası kum fırtınalarına farkında olmalıdır rağmen Kasım ayları ve Eylül Şubat, sıcaklık-bilge Optimum zamanlardır khamsin rüzgar.

Mısır Ramazan boyunca yolculuk

Ramazan oruç Müslümanların kutsal ayı, ve tarihler İslami takvimin tarihlerine göre her yıl değişir. Ramazan’da Mısır’ı ziyaret ederken turist perhizden beklenmez. Ancak, mağazalar ve bankalar birçok kafe ve restoran gündüz saatlerinde tüm açık yok ederken, günün büyük bir kapanma eğilimi gösterir. Geceleri, yeme ve özgeçmiş içme gibi genellikle şenlikli bir atmosfer var. Ramazan sonuna doğru yaşamaya ve gözlemlemek için eğlenceli birkaç festivaller de vardır.

bahar

Sıcaklıklar genellikle oldukça orta olarak Bahar, Mısır ziyaret etmek için güzel bir zamandır. Bazı ziyaretçiler önlemek isteyebilirsiniz khamsin rüzgar sezonu (Nisan-Mart) görünürlük genellikle kum ve toz fırtınaları tarafından bozulmuştur olarak. Bu keskin fotoğrafçılar için özel bir endişe kaynağıdır. Konaklama ve tur fiyatları onlar zirve kış aylarında olduğundan daha tipik ucuzdur.

Olaylar kontrol etmek:

  • Ebu El Haggag Moulid, Luksor beş günlük karnaval, tipik Ramazan bir ay önce, ilkbaharda yapılır. Festivalin 13. yüzyıla Tasavvuf lideri Yusuf Ebu El Haggag kutluyor.
  • Mısır halkı ülkede baharın sezonu karşılamaya Sham El Nessim kutluyoruz. Genellikle Kıpti Paskalya sonrasında, Nisan ayında gerçekleşir.

Yaz

Sıcaklıklar genellikle özellikle Luxor yakınlarındaki Yukarı Mısır’da, yaz aylarında bunaltıcı. Ama bu süre içinde yolculuk getirileri vardır: Eğer ülkenin en saygıdeğer anıtlar bazı barış içinde bırakarak dost turist şişer olmadan Mısır’ı görebilirsiniz. Ramazan tipik yaz aylarında düşer; Bazı turistik zamankinden daha erken kapanabilir aklınızdan.

Olaylar kontrol etmek:

  • Müslümanlar Kurban Bayramı, Dini bayram ile Ramazan uzun ayını sonunda.

Sonbahar

bahar gibi, sonbahar soğutucu sıcaklıkları ve uygun fiyatlar getiriyor. Isı Ekim içine can bazen son ancak izleyenleri bu popüler anıtları ziyaret etmek büyük bir zaman yapım hala ince. sahile ziyaret planlıyorsanız, bu Kızıldeniz hala sıcak ve uncrowded olarak bunu yapmak için ideal bir sezon.

Olaylar kontrol etmek:

  • Wafaa Al Nil, Nil Nehri adamış eski bir festival. Genellikle eylül sırasında tutuluyor.

Kış

kış güzel hava anlamına gelebilir, aynı zamanda yüksek turizm sezonu açıldı. Turistik daha kalabalık olacak ve otel fiyatları yükseldiğinde edebilirsiniz. Orada zaman zaman yağmur ve bazı şehirler, İskenderiye gibi oldukça nemli olacak.

Olaylar kontrol etmek:

  • 7 Ocak günü, Mısır Coptics Kıpti Noel kutlaması. Gece yarısı, tapanların topluca toplamak ve geleneksel tadını fatta birlikte yemek.
  • Ebu Simbel Festivali adını taşıyan tapınağın kutlama her yıl 22 Şubat tarihinde tutulur.
  • Eskiden yaz aylarında düzenlenen, Kahire Sanat Fuarı ülkede çağdaş sanatın en büyük fuarlarından biridir.