Ziyaretçi Kullanım Free UK Sağlık Hizmetleri Can?

Posted on

 Ziyaretçi Kullanım Free UK Sağlık Hizmetleri Can?

Bir ziyaretçi olarak, İngiltere’de doktora ihtiyacın, ne olur?

Eğer altında ücretsiz tıbbi bakım alabilir miyim Ulusal Sağlık Servisi (NHS) ?

Bu basit sorunun cevabı ama muhtemelen, belki de. Karmaşık.

İngiltere ve sakinleri belli başkaları karmaşık kurallar ile tanımlanan, NHS tarafından verilen tıbbi hizmetlerin bazı seviyelere ücretsiz olarak yararlanabilirler. Bunların Ulusal Sağlık Listesi karşılıklı sağlık anlaşmaları ile AB dışındaki ülkelere ve bu anlaşmaların sınırları – – Kısa bir tanesidir. Ayrıca fazla altı ay süreyle İngiltere’de kalmak olan başvuru sahiplerinin bir Göçmen Sağlık Hizmetleri Surcharge (IHS) Belgesi ödemeniz gerekebilir. Burada bu ek ücret den muafiyet kontrol edin.

Sadece tatile İngiltere’de AB dışından kısa vadeli ziyaretçi, varsa, bunları da hizmetlerinden bazılarına erişimi olabilir. ücretsiz tıbbi tedavi için İngiltere’de geldikten – – Ama kurallar sağlık turizmini önlemek için yerine koymak hala sağlık sigortası seyahat gerekir ve genellikle en acil olmayan sağlık ve diş hizmetleri için ödemek zorunda kalacak anlamına gelir.

Öğrenci ve Çalışanlar için Yeni Sağlık ek ücret

Bir zamanlar, uzun vadeli kursları öğrencileri – Böyle üniversite kursları gibi – ve İngiltere’de çalışan yabancı şirketlerin çalışanlarına ücretsiz NHS servisleri tarafından kaplıydı. Fakat yeni kurallar yılda 200 £ (öğrenciler için yılda 150 £) bir sağlık ek ücret ödenmesini gerektiren Nisan 2015’te yürürlüğe girdi.
Eğer bir öğrenci veya çalışma vizesi başvurusu ve uygulama ile peşin (kalış her yıl kapsayacak şekilde) ödenmelidir zaman ücretli empoze edilir. 
Eğer 3 yıllık üniversite kursuna katılan öğrenci veya çok yıllık atama bir şirketin çalışanı iseniz, ücretli aynı dönem için seyahat sağlık sigortası daha az maliyetlidir. Ücretli ödenen sonra, İngiliz konular ve sürekli ikamet aynı şekilde serbest NHS hizmetler kapsamındaki olacak.

Acil tedavi ücretsiz

Eğer bir kaza veya acil tıbbi tedavi gerekiyorsa o acil tedavi teslim olduğunda, sürece ne olursa olsun milliyet veya ikamet yeri, ücretsiz o tedavi alacaktır:

 • Bir GP’nin Cerrahi olarak bilinen birinci basamak tesis veya Pratisyen Hekim ofisi,
 • UK hastanelerde Kaza ve Acil (A & E) ya da Kaza denilen bir hastane acil servis,
 • acil servise benzer hizmetleri sağlayan bir gömme merkezi.

Bu hizmet sadece acil acil kadar uzanır. Eğer bir hastaneye kabul edildikten sonra – hatta acil cerrahi veya başka acil tedavi için – Eğer tedavi ve ilaçlar için ödemek zorunda. Eğer acil tedavi takip etmek için klinik ziyareti için geri istenir, ayrıca bunun için ödemek zorunda kalacak. hekimin ilaç varsa, tam satış fiyatı yerine UK sakinleri tarafından ödenen sübvansiyonlu bedel ödemek gerekecek. Eğer £ 1,000 ücretleri yukarı koşmak ve sizin veya sigorta şirketi, belirtilen süre içinde ödemeyen eğer, ileride vize inkar edilebilir.

Tüm serbesttir Diğer hizmetler

Ziyaretçiler ayrıca ücretsiz erişim vardır:

 • Bazı bulaşıcı hastalıklar için tedavi
 • NHS acil olmayan tıbbi tavsiye yardım hattı üzerinde olmayan hayati tehlike hastalık için acil danışma – telefon 111
 • Zorunlu psikiyatrik tedavi
 • aile planlaması hizmetleri – sonlandırma veya doğurganlık tedavileri dahil değil
 • HIV testi ve İngiltere’de ise acil olarak ARVs dahil geçici tedavi,.

kuralları tüm ziyaretçiler için aynı mıdır?

Hayır İngiltere’ye bazı ziyaretçiler diğerlerinden daha NHS daha erişmesini:

 • AB ülkeleri ve Avrupa Ekonomik Alanı adlandırılan diğer üyeleri ziyaretçiler Ulusal Sağlık Hizmetleri biraz daha erişime tabidir. (Bu BREXIT sonucunda 2018 yılı sonunda bir süre sonra değişme olasılığı olmakla birlikte, kesin ayrıntılar bu yazının yazıldığı anda kabul edilmemiştir – Mayıs 2018).
 • Ayrıca daha fazla hizmet erişimi olabilir İngiltere’de ile bir ikili anlaşma var ülkelerden ziyaretçiler.
 • Böyle NATO çalışanları ve bazı gönüllü işçiler – – meslekler belirli türdeki çalışan insanlar da NHS ücretsiz erişimi olabilir.

NHS hizmetlerine ücretsiz veya kısmen ücretsiz olarak yararlanabilir İngiltere’ye ziyaretçilerin tam listesi için, kontrol NHS Sitesi.

Ne Brexit hakkında?

Şimdi Brexit görüşmelerin devam ettiğini, Avrupa ziyaretçiler için kurallar değiştirmek olasıdır. muhtemelen arada bazı seyahat sigortası orta 2018 sonrasında İngiltere’de seyahat etmeyi planlayan Avrupalılar için iyi bir fikirdir böylece bu akışkan bir durumdur. 

Ziyaretçiler için kurallar İskoçya ve Galler büyük oranda benzer olan ancak pratisyen ve hastane doktorları tahsil edilecektir kimin geleceği bazı takdir yetkisine sahiptir.

dikkatle seyahat sigortası edin

Tüm seyahat sigortası eşittir. Eğer 60 yaşından büyük veya yinelenen durum için önceki tedavi öyküsü varsa, seyahat sigortası sizi kapsamıyor olabilir (sadece eski moda gibi obamacare sağlık sigortası öncesi). Evinizden ayrılmadan önce, gerekirse geri gönderilmesini kapsayacak şekilde yeterli sağlık sigortası olduğundan emin olun.