Zwiedzając Plac Świętego Piotra w Watykanie

Posted on

 Zwiedzając Plac Świętego Piotra w Watykanie
Znajduje się naprzeciwko Bazyliki Świętego Piotra, Plac Świętego Piotra i  Piazza San Pietro jest jednym z najbardziej znanych placów w całych Włoszech i jest ważnym miejscem spotkań dla turystów zwiedzania Watykanu. Zarówno plac i bazylika są nazwane świętego Piotra, apostoł Jezusa uważane przez wielu katolików być pierwszy papież. Chociaż Plac Świętego Piotra jest w samym sercu Watykanu, wielu turystów postrzegają ją jako ważną część Rzymu, jak również. Od placu Świętego Piotra, goście mogą również zobaczyć apartamentów papieskich, nie tylko pomieszczenia mieszkalne Papieża, ale także miejsce, gdzie papież często ma się zająć tłumy pielgrzymów.

Można odwiedzić Plac Świętego Piotra za darmo 24 godziny na dobę, chyba że plac jest zamknięty dla ceremonii.

Historia placu Świętego Piotra

W 1656 roku, Aleksander VII zlecił rzeźbiarz i architekt Gian Lorenzo Berniniego stworzyć plac godny majestatu Bazyliki Świętego Piotra. Bernini zaprojektowane eliptyczny plac, który jest niejako z dwóch stron czterema rzędami kolumn doryckich nakładające ułożonych w przepięknej kolumnadą. Podwójne kolumnady mają symbolizować obejmującego ramiona Bazyliki Świętego Piotra, Matki Kościoła chrześcijaństwa. Polewa kolumnady są rzeźby przedstawiające świętych 140, męczenników, papieży i założycieli zakonów w Kościele katolickim.

Najważniejszym aspektem placu Berniniego jest jego dbałość o symetrii. Przy opracowywaniu Bernini rozpoczął swoje plany na placu, był zobowiązany do budowania wokół 385-tonowego egipskiego obelisku pierwotnie wniesionej przez Kaliguli w Rzymie około 37 roku pne, a która została umieszczona w jego miejscu w 1586 Bernini skonstruował swój plac wokół osi centralnej obelisku. Istnieją również dwa małe fontanny w eliptycznego placu, z których każdy jest w równej odległości między obelisku oraz kolumnady. Jedna fontanna została zbudowana przez Carlo Maderno, którzy odnowili elewację St.

Piotra na początku 17 wieku; Bernini wzniesiony pasujący fontannę na północnej stronie obelisku, równoważąc w ten sposób projekt placu w. Kostkami brukowymi placu, które są połączeniem bruku i bloków trawertynu ułożone odchodzą od środkowej „piasty” obelisku, także elementów symetrii.

Najlepsze Viewpoints

Aby zobaczyć symetrię tego architektonicznego arcydzieła z pierwszej ręki, trzeba stanąć na rondo chodników fokusa znajdujących się w pobliżu fontanny na placu. Z ognisk, cztery rzędy kolumnady wyrównać idealnie jedna za drugą, tworząc niesamowity efekt wizualny.

Jak dostać się tam

Watykan jest na zachodnim brzegu Tybru podczas rzymskich główne miejsca-jak Fontanna di Trevi, Panteon, Schody Hiszpańskie i-są na wschodzie. Najprostszym sposobem, aby dostać się na Plac Świętego Piotra jest wsiąść do metra linii A do przystanku „Ottaviano San Pietro”. Można również wziąć taksówkę i po prostu powiedzieć kierowcy, aby przejść do Piazza San Pietro. Jeśli nie wziąć taksówkę, upewnij się, aby zapytać o cenę z przodu, aby uniknąć przepłacania.